logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tuner DSX7071/03 po próbie przeprogramowania nie włącza się

scrab 25 Maj 2006 18:25 2015 5
REKLAMA
  • #1 2662733
    scrab
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Witam. Mam problem z DSX 7071/03, chcialem go przeprogramowac podlaczylem na RS'ie odpalilem LookerFlash, polaczyl sie ladnie wyskoczylo -SE- ale nie rozpoznalo wgranego softu wyswietlilo jakis error, ale pomyslem ze moze nie rozpoznaje go i zaczolem ladowac nowy soft zgasla jedna lampa i wyskaczyl blad potem kolejny i kolejny w koncu przerwalem ladowanie i wylaczylem tunerek i teraz problem polega na tym, ze nie chce teraz wystartowac. Prosze o wskazowki jak go podniesc. Z gory dziekuje.
  • REKLAMA
  • #2 2662842
    FTM
    Poziom 15  
    Posty: 152
    Pomógł: 10
    Ocena: 10
    Hmm...
    po pierwsze jaki soft wgrywałeś? Podaj dokładny symbol.
    Po drugie jak długo programowałeś i skąd miałeś instrukcję jak to robic?
    Po trzecie... nie wstaje... co to znaczy? Nie włącza się nie wchodzi w tryb --SE-, dokładnie co?
    Po czwarte: Tego tunerka nie reanimujesz jtagiem tylko OSLINKIEM (wraz z oprogramowaniem)

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 2663097
    scrab
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Chcialem wgrac soft w j. angielskim znalazlem takie cos:Euromuis_Philips-DSX6071_v5.3 Plus_NLENG_Fix-D_Multi instrukcje mialem slowna przekazana wraz z danym tunerem od znajomego z Holandii, a po awarii znalazlem prawie podobna tu na elektrodziehttps://www.elektroda.pl/rtvforum/topic189113.html" target="_blank" rel="nofollow noopener ugc" class="postlink inline" title="" > https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic189113.html, no i wlasnie chodzi o to ze nie wlancza sie nie zapala sie przedni panel w ogle no i nie wchodzi w trym -SE-
    a jesli chodzi o 4. to prosze w takim razie instrukcje reanimacji OSLINKIEM
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #4 2663585
    FTM
    Poziom 15  
    Posty: 152
    Pomógł: 10
    Ocena: 10
    Hmm... oslink to program i ... programator :)

    załączam to wszystko jak masz pojęcie o elektronice to sam zrobisz, jak nie to czeka cie zakup nowego np. w Holandii ale to juz droga impreza.

    Programowanie OSLINKIEM (zaczerpnięte z innego forum):

    W załączniku masz program Oslink4.
    Podłączasz tuner Oslinkiem i odpalasz program,dopiero teraz włączasz tuner włącznikiem sieciowym.Wchodzisz w zakładke "Flash" i dajesz na "Read Signature". Jeśli na dole programu na pasku pojawił sie w zielonym tle typ Twojego flasha to masz połączenie z tunerem,jeśli naytomiast nie pojawił sie coś robisz źle. Jeżeli poszło w zakładce "Flash" zaznaczasz "select firmware areas" ,następnie klikasz na ikonke otwórz plik i wybierasz plik z firmware (2mb).program sam zacznie flashowanie i po skończonej operacji otrzymasz stosowny komunikat.

    Programowanie programem : Pgete+led "oslinc7n1.exe" (również inne forum)

    Podłączasz, ustawiasz port LPT na "Normal" włączasz zasilanie oslinka (zasilacz nie może być mniejszy niż 9V najlepiej 12), odpalasz program ( Pgete+led "oslinc7n1.exe" potem włączasz tuner.
    Wciskasz klawisz "2" wybierasz tuner"1" dla 6071, powinien być komuniat że OK, jak "no response from deco" to do skutku wyłączaj i wł tuner lub sprawdz połączenia (musi być pewny styk na złączu). Teraz trzeba zestroić trymerem włączasz klawisz duże "L" z shiftem, powinny sie zmienic na ekranie komunikaty, kręcąc trymerem musisz mieć 0 errors inaczej nic z tego, można tam jeszcze przestawić inny typ scalaka z LS na HC itp (nie pamiętam jakim klawiszem tam zresztą pisze na ekranie).
    Potem wychodzisz do gł menu (chyba ESC) robisz detekcje procka i flasha wciskając "6" (i tu mi wisiał gdy port był ustawiony na ecp,epp) powinien wykryć ST ileśtam i jakiś flash. Potem już tylko wcześniej przygotowujesz plik z nowym softem zassanym z sieci (ok 2M) i zmieniasz jego nazwe na "7FE00001.bin" i wrzucasz do katalogu skąd odpaliłeś program. Wciskasz ctrl+f i potwierdzasz dużym "S" powinno wyskoczyć wczytywanie w poszczególnych blokach i po dosłownie 2ch min cieszysz sie że tunek znów świeci, a wychodzisz jeszcze 1 ew wcześniej resetujesz tuner 3.
    Załączniki:
    • 6071 Ratunek.rar (2.19 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #5 2665426
    scrab
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Wielkie dzieki za instrukcje, co prawda oslinka jeszcze nie mam, ale cos sie skombinuje.
  • #6 2665498
    FTM
    Poziom 15  
    Posty: 152
    Pomógł: 10
    Ocena: 10
    Schemat OSLINKA- programatora masz w plikach :) wystarczy go samemu z łożyć nawet w oparciu o płytkę uniwersalną i kabelki :) Powodzenia :)
REKLAMA