Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka AEG oko FAVORIT 4230 - problem z pompą

30 Maj 2006 00:07 3951 7
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam problem ze zmywarką. Przechodzę do sedna:
    Kiedyś ojciec naprawiał zmywarkę, coś było źle z pompą usuwającą brudną wodę (chyba ją wymienił, wygląda na nową). Był tam także wąż o dziwnym kształcie http://www.icpnet.pl/~jowisz/waz.jpg, nie wiem co sie z nim stało, w każdym bądź razie nie ma go :(. W sumie nie przejmowałem się tym do czasu dopóki pompa nie może pozbyć się wody ze zmywarki.

Pompę sprawdziłem - działa. Gdy włączę zmywarkę pompa włącza się i wyrzuca wodę, po 5 min to samo (chyba tak jest skonstruowana). Po całym praniu (trwa to jakiejś 30min.) przychodzi czas na wypompowanie wody i nic. Pompa mieli wodę przez 30 min., ale jej nie wypchnie. Dopiero jak wezmę rurą odpływowa poruszam w górę i w dół, to woda jak zacznie lecieć, to wyleci :).

Rura odpływowa jest drożna. Czy ta zmywarka potrzebuje takiej kosmicznej rury? A może mój odpływ jest za wysoko (chodzi o wlot do kanalizacji)? Nie mam instrukcji obsługi, ani nie wiem jaki to dokładnie model.
    Proszę o pomoc... Jak pomogą fotki to mogę je zrobić i podesłać.

Z poważaniem Łukasz.

Moderowany przez skryn:

Treść tematu poprawiono.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Niestety nie znam typu zmywarki. Podaję zdjęcie zmywarki. Na płycie czołowej nie ma typu, z tyłu brak informacji, brak instrukcji.

Dodam jeszcze kilka informacji i fotek.
    program zmywania :)
    w pkt. A i B tak około pompa spuszcza wodę i to zrobi, w miejscu gdzie jest strzałka pompa powinna spuścić wodę, ale tego nie robi. Pompa cały czas działa, ale by zaczęła wypompowywać wodę muszę poruszać rura odpływową.
    Pompa wygląda tak.
    A na tym zdjęciu, tak wygląda wyjście węża z pompy. I w tym miejscu powinna być ta śmieszna rura (chyba) o której już wcześniej pisałem. Ale jej nie ma, bo była pęknięta.

Proszę jeszcze raz o pomoc. Co mam z tym zrobić bo uciążliwe jest ruszanie rurą[url][/url]
  • Poziom 10  
    Nawet nie wiedziałem o tym.
    Znalazłem.

FAVORIT 4230 U-W
    Typ: 45 LDD 01
    646.143 430. LP
    KD-Nr. 646185601 i tam jeszce 2 nr. były.
  • Poziom 10  
    Wszystko w zmywarce jest, oprócz tej rury 110B.
    Jak dobrze mi wiadomo to pompa wirowa musi być zalana by pompowała.
    Wiec, bez tej rury 110B dostaje sie powietrze?
  • Poziom 2  
    Mam pytanie. Czy elektrozawór (na końcu węża o nr 111), który z płaszczem wodnym połączony jest dwoma wężykami można zastąpić jednodrożnym elektrozaworem i jak go podłączyć do tych dwóch weżyków. U mnie brakuje tego elektrozaworu, a w serwisie kosztuje ok 200 złotych ale przed zakupem chciałbym sprawdzić czy zmywarka wogóle działa.

Przepraszam że wcinam sie w dyskusje na inny temat ale od dłuższego czasu nie mogę znaleść odpowiedzi.