Jesli chodzi o bloki to o ile dobrze pamietam, ale nie mam niestety materialow tylko to co pozostalo w glowie, to na wejsciu za antena znajduja sie wzmacniacze w.cz. i filtry (jak wskazuje nazwa wzmacnia i filtruje wstepnie sygnal z anteny) potem jest przemiana czestotliwosci zwana heterodyna(generator+mieszacz, na jego wyjsciu sygnal ma stala czestotliwosc niezaleznie od czestotliwosci sygnalu wejsciowego) nastepnie filtr p.cz. (najczesciej kwarcowy) nastepnie jest druga heterodyna i drugi filtr p.cz. ( w starych odbiornikach byla tylko jedna heterodyna i jeden filtr posredniej czestotliwosci) za tym demodulator FM (odpowiedzialny za wychwycenie m.cz. z sygnalu zmodulowanego czestotliwosciowo) a za nim juz tylko wzmacniacz m.cz. i glosnik. Pierwsze bloki czyli wzmacniacz w.cz. i heterodyna sa sprzezone i przestrajane jednym kondensatorem. Mam nadzieje ze nie ma tu bledow i ze pomoglem troche.