Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NISSAN (Clarion)-PP-2609T

03 Jun 2006 22:37 5471 5
 • GSM specialist
  radio zostało wyjęte z rozbitego wozu.Było uszkodzone mechanicznie ale już zostało naprawione.Brak tylko samej końcówki mocy bo zastała dosłownie wyrwana podczas wypadku i nim kupię nową chcę wiedzieć czy dam rade uruchomić samo radio.Kod znam lub ew gdyby były jakieś problemy dostanę go w serwisie ponieważ są papiery do samochodu.Pierwsza kwestia to po wyjęciu z samochodu przypisanego do niego radia i podłączenia na stole kodu nie da się wprowadzić, to oczywiste ale wkładając z powrotem to samo radio do jego auta wprowadzanie kodu już jest zablokowane i trzeba wpierw coś przycisnąć tylko co? Odbiornik jak się go da uruchomić i tak nie będzie pracował w swoim pierwotnym aucie.
  Wiem już że można zablokować konieczność podłączenia do byłego auta.I tu właśnie problem ..czy ktoś mógł by( tu lub na ew PW) choć wskazać jakiś kierunek np na które bajty zwrócić uwagę itp.Mogę umieścic plik tylko nie wiem czy można.Do tego działu nie często zaglądam a jak juz to nie chcę się za bardzo narazić. Za każdą pomoc będę zobowiązany..

  ftb
 • Level 43  
  Obawiam się że ten numer nie przejdzie. W tym radiu nie zawiesisz kodu napewno z klawiatury a i wątpię czy to jest możliwe z poziomu pamięci. Tak że w innym aucie trudno go będzie uruchomić. Niestety ale przepisów na to nawet jeśli to możliwe nie dopuszczam tutaj gdyż jest to łamanie zabezpieczeń fabrycznych (pkt.1 regulaminu)


  SławeK
 • GSM specialist
  Ok...nie ma sprawy a co do klawiatury chodzi mi o uruchomienie tego radia w jego własnym samochodzie.Mam jeszcze przez parę dni mozliwość podłaczenia tego radia do samochodu w którym on działał .problem powstał tylko taki że po wyjęciu i naprawie uruchomiłem go na stole i po WAIT pokazał sie SECURE i oczywiście nie przyjmuje kodu.Po włozeniu do samochodu z którego pochodzi pojawia się taki sam napis a z tego co mi wiadomo jest mozliwość wywołania napisu CODE.W końcu radio jest z konkretnie tego samochodu i wcześniej grało.
  Inna sprawa to to że odbiornik prawdopodobnie i tak nie będzie zamontowany w pierwotnym aucie bo samochód jest zbyt mocno uszkodzony(własciciel jeszcze zastanawia sie czy opłaca mu się remont) i dlatego dalsze moje pytanie o możliwość uruchomienia w innym samochodzie.

  ftb
 • GSM specialist
  Szczerze mówiąc to niepotrzebnie założyłem ten post bo nie tylko że nie otrzymałem jakiegokolwiek wsparcia (i to jest ok bo i nie ma tu przymusu podpowiadać każdemu a i nie zawsze jest to możliwe) ale straciłem cennych kilka dni utwierdzając się w przekonaniu, że to bardzo trudne i jest przynajmniej poza moimi możliwościami. Przeważnie odpowiadam na forum wiec tym razem chciałem by było odwrotnie, zwłaszcza że to jakby nie moja działka.Mimo wszystko chcę podziękować kol.który wysłał mi na PW krótkie info ,, to jest do zrobienia,,.To wystarczyło bym się nie lenił i po prostu zabrał do rorboty.Problem rozwiązałem dość szybko.Radio można zmusić do włączenia się na stole czyli i w innym samochodzie też powinno być wszystko ok.Kod można ostatecznie nawet zawiesić ale o wiele lepszym (i rozsądnym moim zdaniem) jest sposób by radio pracowało przy własnym kodzie.
  Quote:
  nawet jeśli to możliwe nie dopuszczam tutaj gdyż jest to łamanie zabezpieczeń fabrycznych (pkt.1 regulaminu)
  Jeśli chodzi o łamanie zabezpieczeń fabrycznych i regulamin to całkowicie się z pkt.1 zgadzam i popieram ale: nie tylko jestem za ale jak mawia pewien Prezydent nawet przeciw.Niby dlaczego ktoś,kto zapłacił za radio kupę kasy,ma wszelkie potwierdzajace to papiery,kod dostepu w razie kłopotu np jak w tym przypadku ma wyrzucić na złom radio tylko dlatego, bo producent tak sobie to ułożył.Widzę tu pewne podobieństwo do komórek gdzie operator zakłada blokadę na aparat tak... by używanie możliwe było tylko w jego sieci.Tłumaczy się to tym że podobno dopłaca do samych aparatów by te były tańsze(akurat..) Zadam tu pytanie ..czy ktoś został ukarany za ściąganie blokady(sim-lock).Co innego zmiana nr Imei..jest to kategorycznie zabronione.Ja w tym momencie nie rozumiem dlaczego akurat nie mogę własnego radia zamontować po prostu gdzie chcę a z pewnoscią producent tego odbiornika nie spnsoruje jego kosztów w żadnej części(jak to niby robią operatorzy GSM) a przeciwnie .. zarabia na nim czyli na mnie.
  Puki co nie mam żadnych moralnych rosterek co do tego typu blokad i ich omijania..no chyba iż nie wiem czegoś co by zmieniało takie rozumowanie.Zupełnie inaczej moim zdaniem wygląda sprawa samego kodu radia. Porównał bym to do nr Imei w komórkach i nie ma co nawet nad tym dyskutować.
  Przeglądajac posty na tym forum trafiłem na stronkę prowadzoną przez ,, di-dżej eLJot 24,,Jest bardzo fajna i pomocna, zwłaszcza dla ludzi co nie siedzą w car radio na codzień.Ponieważ nie znalazłem tam akurat,, pinologi,, mojego radia więc umieszczam w załączniku rys który wykonałem.

  pozdrawiam...ftb

  ps.akurat przegraliśmy na MS 0:2..hmn..nie namawiam innych ale ja chyba sie upiję tylko szkoda że na smutno.:cry:
 • Helpful post
  Car audio specialist
  Sprawa wygląda tak, że trafiłeś na forum, które przez setki postów bezwartościowych pisanych przez osoby kompletnie nie znające się na elektronice w pewien sposób umarło. I to powoduje, że większość wiadomości zostaje delikatnie mówiąc odpuszczona a PW od razu są kasowane.
  Akurat popieram Nissana co do zabezpieczeń fabrycznych - bardzo dobrze, że sprzężony jest ten system z komputerem samochodu dzięki czemu nie trzeba już biegać z całym radiem aby go nie ukradli. Fakt, że komplikuje to życie użytkownikom prawowitym (i trochę serwisantom) ale niestety dzisiaj już nikt się nie przejmuje tym, że ktoś chce użyć radio w innym samochodzie - dla producenta jest to komplet. Po prostu biznes. A niektórzy maja zasady, że nie pomagają w usuwaniu zabezpieczeń fabrycznych bez względu na okoliczności.
  A odnośnie meczu to należało się im, dziwne, że nie jest 4:0 - nie umieją grać a dostają taką kasę i na pewno się nie przejmują takimi drobiazgami jak radio warte kilkadziesiąt złotych (zawsze mówiłem, że trzeba ze sportowcami darmozjadami skończyć).
 • GSM specialist
  Trochę to trwało ale chcę podziękować kolegom za odpowiedz.Problem rozwiązałem już oczywiście, tylko dziwi mnie kierunek zabezpieczeń tzn przypisywanie radia do konkretnego auta.Producent mógł by w końcu lepiej ukryć hasło w np w dobrze zakutej kości.No ale jest jak jest.Fakt, czytając stare (np z 2003r) posty w tym dziale można się o wiele więcej dowiedzieć i nauczyć niż teraz.Podobnie moim zdaniem zaczyna sie dziać w gsm.Coraz więcej ludzi pisze mniej wiecej tak: ...proszę powiedzieć dokładnie krok po kroku (łopatologicznie) a najlepiej umieścić jakiś rysunek bo nie bardzo się znam na komórkach...itp.Na sugestie by przeczytał nieco o elektronice pada odpowiedz że forum jest po to by pomagać itd..Ok może po chudych latach przyjdą lepsze.Co do mundialu to zaczynam oglądać go już nieco spokojniej z wiadomych względów .To tyle i serdecznie pozdrawiam ...
  ftb