Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

maszyna do szycia Łucznik ( z silnikiem Tur2 )

04 Cze 2006 21:20 8776 4
 • Poziom 13  
  Witam, problem jest tego typu, że silnik w trakcie pracy maszyny bardzo wolno się obraca. Nie wiem ,czy uszkodzenie maszyny ( użytkownik twierdzi ,że maszyna ciężej się obraca) czy samego silnika. Przy odłączeniu paska silnik wchodzi na szybkie obroty bez problemu.
  Pozdrawiam:|
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Możesz podłączyć silnik omijając pedał regulacji (ma on wewnątrz styk, który omija cylindry z węglem przy wciśnięciu do oporu, więc nic sie nie stanie). Wykluczysz w ten sposób pedał, który jest dość awaryjnym elementem. Ściągnij pasek i poobracaj kołem maszyny. Jeśli chodzi ciężko, to znaczy, że ktoś przytarł maszynę. Musiał ją nieźle zaniedbać, bo to dość prosta konstrukcja i jeśli czyści się ją i smaruje co jakiś czas, to pracuje normalnie. Jeśli maszyna chodzi normalnie, to znaczy, że padł silnik i nie rozwija mocy pod obciążeniem. Możliwe też, że ktoś za mocno naciągnął pasek napędowy i ten obciąża za bardzo przniesienie napędu. Ma być dość mocno naciągnięty ale nie naszpanowany na maxa.
 • Poziom 21  
  najpewniej będzie to pedal
  jak pisałe @błażej to awaryjne urzadzenie

  najczęściej wyłamuje sie blaszka stykowa i sie wypala w miejscu styku
  wtedy coraz mniej prądu płynie i silnik zwalnia
 • Poziom 11  
  Ustaw maszynę jakbyś chciał nawinąć nici na szpulkę , sprawdź obracając kółkiem czy chodzi lekko jeśli tak to spróbuj nacisnąć pedał silnika i lekko przytrzymaj kółko pasowe maszyny jeśli będzie stawało to najprawdopodobniej masz spalony silnik.
  Jeżeli maszyna chodzi ciężko to może być zatarta najprawdopodobjiej w skutek posmarowania złym olejem.
 • Poziom 13  
  Niestety pomogła wizyta u specjalisty - maszyna nie była smarowana.. Wymiana paska nie pomogła. Silnik był sprawny. Temat zamykam.