Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chcę zbudować kilka rzeczy...

04 Cze 2006 21:20 1334 5
  • Poziom 10  
    chce zbudowac odtwarzacz cd z normalnego cd-rom ktory pozostal po starym kompie. mam tez zasilacz AT.
    Wyszukalem w internecie ze potrzebne sa wlasnie tylko te 2 zeczy i gra.
    Ale ja mam problem - moj zasilacz AT ma wlacznik ON/OFF. Normalnie zaczynal wchodzi przy uruchamianiu kompa za pomoca przyciska POWER na obudowie. Teraz nie wiem co z czym polaczyc zeby do dzialalo.
    Wychodzi z niego jeden najwikszy zwoj kabli ktory porwadzil do plyty glownej. Mam niby polaczyc zolty kabelek (12V) z czarnym (masa), OK, zolty jeste jeden a czarnych kilka. tzn. mam podlaczy do obojetnie ktorego? podlaczylem do jednego i nie dzialal...

HELP!
  • Poziom 14  
    jeśli masz cd-rom z przyciskami na obudowie w stylu: play, stop, przewiń przud/taył, to niema problemu powinno działać, jeśli natomiast ich niemasz to raczej wątpie aby zadziałało. W tych cd-romach co są przyciski z przodu producent dodaje przetworcnik c/a który zamienia muzyke z postaci cyfrowej na analog i wysyła na wyjście słuchawkowe. W innych typach może działać ale niemusi.
    Podłączyc muszisz w ten sposób:
    jest wtyczka i jest gniazdo.
    na kablu masz:
    -żółty,
    -czarny,
    -czarny
    -czerwony.
    Podpasuj pod cd-rom musi pasować!
  • Poziom 10  
    ok, juz wiem...trzeba polaczyc zielony z czarnym i gra... a o przycisku play wiem i mam :)

teraz mam inny problem. potrzebuje wzmacniacz cos pomiedzy 50W a 100W jak najmniejszy i jak najtanszy. skad taki wziac?
  • Poziom 14  
    morzesz zbudować z układu tda 1554 taki na 2x22w to w zupełności wystarczy. Za tak niską cene wzmacniacz jest przedni. Zapłacisz za niego max 20 zł a za taki 50 juz ok 80zł.
  • Poziom 10  
    2x 22W ? i jak go sie wtedy podpina? musze miec 2 glosniki czy jeden bas i jeden tweeter jest ok? czy to jest ogolnie obojetne bo i tak sygnal pojdzie z cd-rom > wzmacniacz > zwrotnica > glosniki , tak ?
    jak to bedzie 2x 22W to zwrotnica 2-drozna jest ok ?
  • Poziom 13  
    Ukladzik tda1554 jest w miare dobry (chociaz jest to koncowka do wzmacniaczy sam.). Prosta konstrukcja calego wzamka+zasilanie przez zasilacz ATX-prosto i tanio. aeroplane. Nie widze problemu w podlaczeniu konfiguracji glosnikow taka jak podales. Pomyslal bym o jakims przedwzmacniaczu. Moja wizja- cd-rom+przedwzm.+zasilacz=jedna obudowa.