Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

K300i - nie działa aparat

07 Cze 2006 23:41 1106 2
 • Poziom 12  
  problem polega na tym ze nie można uruchomić aparatu fotograficznego, telefon jest po zalaniu, ma ktoś jakiś pomysł albo dość dobrą serwisówkę?
 • Poziom 16  
  Podstawowa sprawa to po stwierdzeniu zalania należałoby jak najszybciej wyjąć baterię, rozebrać telefon i oczyscić wodą destylowana a nastepnie np. alkoholem izopropylowym, ale jak sądzę z postu jest juz po zupie.

  Mam podobny problem z tym samym modelem telefonu syna, który na siłe po utopieniu próbował go uruchomic, ale z taka róznicą, że nie działa tylko głośniczek, nie mozna odsłuchać dzwonków, nie słychac rozmówcy dzwoniacego lub do którego sie dzwoni, dźwięk dzwonka działa, słychać w czasie połączenia głos z tego aparatu, mozna wysyłać sms-y i robić foty.
  Jestem przed rozebraniem tego aparatu i przeczyszceniem, być może uda mi sie go uratować, zalany był czystą woda kranówą.
  Dołączam pdfa instrukcji servisowej, albo pozostaje service:cry:
  Załączniki:
 • Poziom 16  
  Aby zakończyć temat opiszę moje perypetie z tym telefonem.

  Postanowiłem oddać telefon do servce'u, w miejscu zakupu. Niestety dostałem go z powrotem po 2 dniach z diagnozą: "Ślady ingerencji cieczy na płycie głównej - okolice dżojstika pola stykowe złącza zewnętrznego,na układach audio - odmowa naprawy w ramach gwarancji" + do tego rachunek dla dealera na kwotę !!! 128,99 za usługe + 30,00 za karte SIM mixPlusa !!! Aparat zaplombowano dodatkowa plombą nr ...... podpis, Autoryzowany Serwis Sony Ericsson, Gdańsk!!!
  Do bani z takim serwisem !!!!
  Po otworzenie tego telefonu bez naruszenia ich plomby oczysciłem ww pola , przedmuchałem sprężonym powietrzm, odłożyłem aby odparował izopropanol i reszki "cieczy", po czym złozyłem ustrojstwo i WSZYSTKO DZIAŁA panowie serwisy autoryzowane, do robienia b.szybkich napraw (pieniedzy), nie zadali sobie nawet 5 minut pracy aby oczyścić ww pola!!

  W punktach kilka praktycznych porad:
  1. Po stwierdzeniu zalania jak najszybciej wyjąć baterię.
  2. Osuszyć zewnętrznie telefon z płynu zgrubnie: ręcznik papierowy itp.
  3. Rozebrać aparat, dostępne pola oczyscić najpierw wodą
  destylowaną, a następnie izopropanolem i przedmuchać sprężonym
  powietrzem.
  4. Pozostawić otwarty telefon w miejscu osłoniętym od zakurzenia
  na 2 - 5 dni.
  5. Złozyć telefon i sprawdzić efekty swojej pracy.

  No i pozostaje mieć nadzieję że się uda :D