Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi c4 2.0 e - zabezpieczenie: na jakim kablu włącznik?

08 Cze 2006 10:37 1568 14
  • Poziom 17  
    witam chce zrobic swoje zabezpieczenie auta i zastanawiam sie co "ciąć " w ukladzie zaplonowym
    czy kabelek idący od halla do komputera
    czy ten drugi sterujący tranzystorem od przerwy w cewce który kabel
    jest bezpieczniej ciąć i zrobić na nim włącznik??
    nie chce zeby mi silnik zaczął wariować
    czy jezeli pozbawie komputera impulsów z czojnika halla czy jest możliwe bez znalezianiea wlącznika uruchomienie furki w jakiś inny szybszy sposób?? audi c4 2.0 e pytam bo nie wiem czy jest sens wogóle robić takie odcięcie
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    levy_21 napisał:

czy jezeli pozbawie komputera impulsów z czojnika halla czy jest możliwe bez znalezianiea wlącznika uruchomienie furki w jakiś inny szybszy sposób?? audi c4 2.0 e pytam bo nie wiem czy jest sens wogóle robić takie odcięcie

Można obejść cały układ odcinający ale kto się będzie bawił w takie podpinanie kabelków od Halla do sterownika. Jeśli nie będzie sygnału z czujnika to silnik nie odpali.
  • Poziom 17  
    czyli zapytam jeszcze raz czy można przeciąć obwód miedzy czójnikiem halla a komputerem
    czy lepiej miedzy komputerem a tranzystorem sterującym cewką

co nie spowodoje problemów z działaniem prawidłowym silnika ??
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam. NIe radze puszczać sygnału z halla przez jakie kolwiek "blokadki" bo możesz mieć zakłucenia. Odetnij samo zasilanie cewki i wystarczy...
  • Poziom 17  
    cięcie zasilania cewki nie jest dobrym pomysłem bo zasilanie można wziąć z zapalonych swiateł pozycyjnych a minus z blachy wiec ciecie zasilania cewki jest raczej kiepskim pomysłem :D potrzebuje czegoś co zajmie troche wiecej czasu złodziejowi
    to moze wyciąć samo sterowanie cewki przeciąć ??
    skoro przecięcie kabelka idącego od halla może bruździć
    co konkretnie moze sie dziać jak przetne i włoże tam zwykły przełącznik
    oo a może zewrzeć sygnały z halla do masy ??
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Wyobraż sobie złodzieja który grzebie pod maską szukając czemu auto nie zapala :D "po 5min ma pełne gacie"
  • Poziom 17  
    tak ale prosze o podpowiedzenie fachowo co z tym hallem czy zwierać go przełącznikiem do masy czy po prostu przerwe czy walczyć ze sterowaniem cewki czy odpuścić prosze o fachową porade

złodziej to za inteligentne stworzenie zeby odcinać zasialnie cewki bo jak przyjdzie dwoch i jeszcze beda mieli kabelki z żabkami to odpala autko w ok 30 sekund :D
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    główny plus po stacyjce czy można coś bliżej jakie nateżenie idzie po tym kablu (pytam zeby wiedzieć czy jakiś maly wylącznik bedzie wystarczający)
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Jeżeli chcesz odciąć plus po zapłonie to lepiej puść przez przekażnik. Ja to robie w ten sposób: blokuje obwód przekażnikiem dwu stopniowym czyli rozwierając przewód ze stacyjki wyjście zwiera do masy, złodziej nawet wiedząc co jest zablokowane nie ominie tego w żaden sposób puki nie znajdzie wyłącznika...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    oo i o to chodziło zeby złodziej musiał poszukać tego urządzonka a na to bedzie mu szkoda czasu :D jezeli jeszcze na dodatek odetne pompe paliwową to czas sie wydłuża :D

moj silnik to typ AAD czy ten kabel który trzeba przeciąć idzie gdzieś do tyłu do sterownika ?? czy pompe paliwową moge ciąć zwyklym przelącznikiem cz też jakiś przekaźnik??
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    martwie sie tylko o niezawodność takiego przekaźnika nie chcial bym zeby mi autko nie staneło niespodziewanie dlatego zastanawiam sie nad zwyklymi przelącznikami

gdzie mam szukać kabelka plus od stacyjki nie chce zeby było przecięcie blisko stacyjki tylk0o najlepiej gdzies pod wykladziną

jaki jest symbol lub typ tego przekaźnika nie chce wysyłkowo kupować wolał bym np w TME
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto