Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna porada d: wzmacniacze, sub., głośniki w panele

god_ares 08 Cze 2006 11:42 952 2
  • #1 08 Cze 2006 11:42
    god_ares
    Poziom 9  

Witam szanownych kolegów,

Mam kilka pytań odnośnie zabudowy CA w samochodzie Matiz (proszę bez uśmieszków). Niestety nie posiadam odpowiedniej wiedzy a chciałbym się upewnić i dowiedzieć kilku istotnych rzeczy. Dlatego proszę szanownych ekspertów o radę.

Słucham róznej muzyki i radia. Nośniki to Cd i MP3. Jednostka sterująca narazie to Clarion DX358RMP docelowo Clarion DXZ748RMP. Chciałbym otrzymać znośną scenę (małe autko) i dynamicznym ale nie pierdzącym basem. Nie jestem również zainteresowanym bezsensownym burczeniem suba masującym bez celu i kontroli plecy.

W planach mam taki projekt (średnio - budżetowy):

Przód : W drzwiach (na panelach MDF) po dwa JBL GTO 1605ce,w słupkach po jednym tweeterze z tegoż zestawu - połaczone na zwrotnicach pasywnych z zestawu i zasilone jednym wzmacniaczem CarPower HBP-602.

Tył : Zabudowa bagażnika - pionowo po obu stronach wzmacniacze i subwoofer w podłodze w miejscu koła zapasowego. Sub zasilany drugim wzmakiem HBP-602 chyba zmostkowanym.

Co już mam :
    - wzmaki
    - radia
    - jeden zestaw JBL

Szukam :
    - subwoofer
    - kable

MOJE PYTANIA DO KOLEGÓW :

- Jakie najlepiej kable do wzmacniaczy CarPower HBP-602 ?

- Czy muszę ciągnąć dwa równoległe kable zasilania do wzmacniaczy w bagażniku, czy jest jakaś inna metoda ?

- Czy warto robić dwie 16-tki w panelu na drzwiach czy jeden zestaw wystarczy do znośnego odwzorowania ?

- Głośnik subwooferowy - wybrałem JL Audio 10w0 - bo wymaga małego litrażu w CLOSED. Czy macie jakieś inne propozycje do małego litrażu ?

- Rozumiem, że wzmacniacz pod suba zmostkować ?

- Czy potrzebuję kondensator ?

- Czy matizowski akumulator da rade ? Czy mam podłaczać drugi akumulator (mam) i jak ?

Proszę o wszelkie opinie i porady. Każdą sugestie przyjmę z należytą uwagą. Jeżeli macie jakieś pomysły i z doświadczenia wiecie, że coś nie zagra - proszę o opinię.

Serdeczne dzięki i pozdrawiam.

Rafał

0 2
  • Pomocny post
    #2 08 Cze 2006 14:03
    crazy_88
    Poziom 42  

powiem ci ze do wzmaka carpowera wystarcza ci spokojnie kable 12mm kwadrat
    jesli chodzi i podowojne panele to pomysl jest dobry i raczej kondensator bedzie ci zbedny przyjeta norma to 1 farad na moc 500rms

sub JL Audio 10w0 jest dobrym rozwiazaniem gra bardzo przyjemnie oczywiscie zasil go zmostkowanym wzmakiem tak jak wczesniej wspominales:)

0
  • #3 08 Cze 2006 15:41
    wojtus87
    Poziom 21  

jeden takki zestwik powinien wystarczyc do naglosnienie matiza, to dosc male autko, nie wiem czy jest sens pakowac drugi zestaw na drzwi...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo