Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozbudowa systemu - wzmacniacz plus ewentualnie subwofer

dziubek 09 Aug 2006 01:05 1776 9
    dziubek
    Level 12  
    Witam

Mam w swoim autku wrzucone nastepujace elementy radio Clarion BD359RGMP do tego glosniki przod JBL GTO 8626e a tyl infinity reference 6512i ale niestetki czegos brakuje mi w ich graniu przy wiekszym podkreceniu mocy radio sie nie wyrabia , dlatego zastnawiam sie nad wzmacniaczem 4 kanalowym ( bez mega mocy mysle max 4x50W mocy rzeczywistej czyli cos z przetwornica) ale czy warto? Wszytskie glosniki umieszczone w drzwiach miejsca fabryczne i chce by tak pozostalo ( autko mazda 323 f model BA ) wiec miejsca mam nie za wiele , zastanawiam sie tez czy moze warto dolozyc wlasnej roboty subwoofer (znajomy wrzucil do omegi suba dosyc sporego skrzynia 40x40 plus sciecie z mdf 30mm wzmacniacz z kitu avt 70w a glosnik to niskotonowy Alcone conajmniej 30cm - wszytsko bardzo przyjemnie mruczy). Dodam ze nie chce robic wielkich rewolucji ale zalezy mi by zaczelo to lepiej grac , czy ktos moze w tej opcji doradzic?
    Widzailem rozne wzmacniacze na allegro ale sam nie wiem do konca co wybrac.

Pozdrowka

dziubek
    qscgu
    Level 34  
    po 1 sprzedaj glosniki w polce bo to jest porażka... za to co zarobisz kup sobie HPB604. 2 kanaly podlacz do glosnikow w drzwiach a kolejne 2 kanaly podlacz suba na glosniku http://www.carpower.pl/index.php?id=2&lang=pl&id_cat=17&id_item=204
    tylko nie chodzilo mi o zmostkowanie tego wzmacniacza ale jeden kanal do jednej cewki i drugi kanal do drugiej cewki. z tym ze musisz pamietac zeby sygnal byl taki sam wiec bedziesz musial podpiąc do wejsc tych kanalow jeden kanal z radia. wtedy bedziesz mial 150W oddawane na glosnik czyli wystarczy. co do budy to powinno mu wystarczyc skromne 40-45L obudowy zamknietej. wiec odpadają pytanie o strojenie.
    dziubek
    Level 12  
    Czemu mam sprzedac te glosniki co wnich jest takiego zlego?

Nie mam zadnej polki i nie mam zamiaru miec glosniki wszytskie sa zabudowane w drzwiach - nie maja sie rzucac w oczy a grac dobrze.

Pozdrawiam

dziubek
    qscgu
    Level 34  
    aha no to sie pomylilem to nie musisz ich sprzedawac jesli nie sa w polce, tylko chodzi o to ze nie stosuje sie glosnikow w polce razem z subem w bagazniku bo cisnienie ktore wytwarza sub wplywa na membramy glosnikow w polce
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Witam ile kasy chcesz przeznaczyć na wzmak,używka czy tylko nówka?Napisz będzie szybciej, bo tak będziemy mogli strzelać do wieczora.
    dziubek
    Level 12  
    Wzmacniacz dowolny uzywka lub nowka zalezy co lepsze bedzie ;) (patrzalem glownie po allegro) tak jak pisalem nie chce by moc przekaraczala te 50W mocy rzeczywistej ale by mial ta moc myslem o 300zl na wzmacniacz ( bo poczytalem o voicekraftach i tego tupu ze niestety to padlo choc widac ze niby ma przetwornice) wiec marka dowlna ale chce by ladnie grala co do suba chce dac go do bagaznika ( tak jak pisalem wczesniej raczej wlasna konstrukcja) ale chce np podczas wyajzdu na wakacje z bagazami go wyjmowac ( mazda ma niezawielki bagaznik)

Pozdrawiam

dziubek
    dziubek
    Level 12  
    Co do ceny wzmacniacza moze byc max do 500zl (poprostu nie chce szalec a uzywki po dobrych cenach tez mile widze widzialem taki podany blaupunky na allegro ale z uszkodzeniem niby mechanicznym za 99zl ale nie wiem czy warto) wiec ten monacor by sie w to lapal , co do montazu pod siedzeniem jesli jest plaski byloby fajnie choc najbardziej chcialem go gdzies schowac w desce rodzielczej ( tez by sie w oczy nie rzucal) - by mniej kabinowac z kablami i doprowadzaniem zasilania . Czy przy tej opcji tj. obecny zestaw plus wzmacniacz system bedzie wymagal jakiegos suba do bagaznika? Dodam ze nie slucham techno choc slucham od muzyki powaznej do metalu (plus inne roznosci ) w zaleznosci od nastroju i gdzie jade ;)
    Mam jeszcze pytanko czy ktos wie jak przecignac jakies przewody dodatkowe do drzwi w tym moim autku w corsie walczylem i bezproblemu a tutaj jest to dosyc problematyczne , moze ktos wie jak problem ugryzc.

A doloze jeszcze jedna rzecz moze ktos cos by o tym wiezial u mnie na podszybiu z przodu jest miejsce posrodku na glosnik wraz z maskwnica
    ( miejsce fabryczne) lecz wymiary niewiekkie tj. 10x10cm (taki rozstaw srub glosnika). Kiedys slyszalem i zaznaczam ze slyszalem ze podbno w audi a3 jest w tym miejscu niewielki glosnik niskotonowy moze i u mnie bylaby mozliwosc dorzucenia takiego wynalazku zamiast w bagazniku?

Pozdrowka

dziubek
    powalla
    Moderator of CarAudio
    A może coś takiego(brzmieniowo dużo lepszy )http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=120030656 .Mógłbyś podpiąć równolegle te głośniki co masz (lewy P iT pod jeden kanał i prawyP iT pod drugi)jest stabilny na 2 ohm,a jak nie chcesz suba(czytam między wierszami) to po co ci mocny 4 kanałowiec gorszy brzmieniowo(np Monacor604).
    dziubek
    Level 12  
    Hmm opcja ciekawa (wzmacniacz raczej z wyzszej polki) w sumie raczej nie korzystam z fadera czyli rozdzialu przod tyl choc daje sie zauwazyc ze tylne glosniki bardziej basuja za moimi plecami wiec ciekawe jak sie zachowaja przy polaczeniu wspolnym czyli rownolegle a moze sprobowac spiac glosniki w szereg?
    I tak jak pisalem wyzej jak dobrac sie do tych przelotek z kablami by wsadzic jakies lepsze (bez demolki ).
    Co do suba poprostu spodobal mi sie ten alcone brzmi inaczej niz wszytskie ktore widzialem milej dla ucha.

Pozdrowka

dziubek