Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefunken Bs-540K chassis 618A1 pomocy

08 Cze 2006 21:31 1068 6
  • Poziom 10  
    Witam. Dostałem dzisiaj w spadku Telefunkena BS 540K. Objaw jest taki, że po włączeniu jest czarny ekran i pare cienkich ukośnych pasków. Gdzie zacząć szukać?
    Koledzy pomóźcie, siedzę w delegacji we Wrocławiu 500km od domu, a na serwis na razie mnie nie stać (a jutro mundial). Z góry dzięki!!!
    P.S. Trochę się bawiłem w elektronikę.
  • Poziom 32  
    Słabiutko opisujesz tą usterke w którym miejscu masz te paski, czy jest fonia? Podkręć Skren na trafie WN i zobacz co się dzieje na kineskopie ;)
  • Poziom 10  
    nie wiem dokładnie co mogę dalej nakreślić. Jedynie tylko tyle że reaguje ze standby a ekran nie jest całkowicie czarny tylko trochę rozjasniony. Zero fonii. Podobno coś się z niego zadymiło, ale nic nie znalazłem.
    P.s. W elektronice siedziałem tylko w drobnych rzeczach. telewizory mnie nigdy nie pociągały, ale życie (brak kasy) zmusiło.
  • Poziom 32  
    To podkręć troszke Skren na trafopowielaczu i zobacz reakcje na kineskopie! Trafopowielacz to jest najwiękrza część w TV i z niego wychodzi czerwony kabel na kineskop.
  • Poziom 10  
    na trafo powielaczu nie znalacłem nic do regulacji, tak jak w monitorach. Ale znalazłem spalony tranzystor, chyba T162
  • Poziom 32  
    Raczej są dwa potencjometry jak i w monitorach skren i focus !!
  • Poziom 10  
    zero reakcii. możesz włączyć GG