Witam!!!
Tytulem wstepu powiem tak: Jak nie chcesz pomoc to nie czytaj dalej tego topica.
A wiec jak w temacie. Przeczytalem juz tyle materialow na ten temat w internecie i nie tylko. Wszedzie autorzy zaglebiali sie w szczegoly, i juz mi sie mieszaja te wszytkie techniczne terminy. Moje pytnanie bedzie banalne, bo wbrew pozorom tych najprostrzych informacji jest najmniej w necie:
1. Jak rozpoznac po wygladzie zewnetrznym z jakim rodzajem karty mam doczynienia?
2. Czy karty bankomatowe, telefoniczne, roznego rodzaju programow "Profit" itp. moga byc obslugiwane tym samym rodzajem czytnika(czy wszytkie sa 3 sciezkowe(a jak tak to czy mozna na nich zapisac ta sama ilosc bitow 76/37/104) i czy mozna jakos to sprawdzic z zewnatrz, nie wiem moze standard ISO naklada obowiazek jakiegos ich oznaczania)?
3. Czy jest tak jak mi sie wydaje, ze co inna karta to inny czytnik do jej obslugi?
Tytulem wstepu powiem tak: Jak nie chcesz pomoc to nie czytaj dalej tego topica.
A wiec jak w temacie. Przeczytalem juz tyle materialow na ten temat w internecie i nie tylko. Wszedzie autorzy zaglebiali sie w szczegoly, i juz mi sie mieszaja te wszytkie techniczne terminy. Moje pytnanie bedzie banalne, bo wbrew pozorom tych najprostrzych informacji jest najmniej w necie:
1. Jak rozpoznac po wygladzie zewnetrznym z jakim rodzajem karty mam doczynienia?
2. Czy karty bankomatowe, telefoniczne, roznego rodzaju programow "Profit" itp. moga byc obslugiwane tym samym rodzajem czytnika(czy wszytkie sa 3 sciezkowe(a jak tak to czy mozna na nich zapisac ta sama ilosc bitow 76/37/104) i czy mozna jakos to sprawdzic z zewnatrz, nie wiem moze standard ISO naklada obowiazek jakiegos ich oznaczania)?
3. Czy jest tak jak mi sie wydaje, ze co inna karta to inny czytnik do jej obslugi?