Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik Kart Magnetycznych

operator5wp 16 Lip 2007 16:43 12288 20
  • Witam, zapewne wiele osób chciało by mieć czytnik kart magnetycznych ale są one drogie dlatego posyłam wam mój projekt prototyp czytnika. Konstrukcja jest średnio trudno zależy od umiejetności. W załaczniku są wszystkie pliki. Jeśli by ktoś miał jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.

Post edytowałem . andre1979
    Załączniki:

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    operator5wp
    Poziom 16  
    operator5wp napisał 281 postów o ocenie 100, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2003 roku.
    mariuz
    Poziom 32  
    Daj zdjęcia do postu, zdejmij prowizję, opisz dokładniej co i jak.
    xtedek
    Poziom 16  
    a czy jest mozliwosc jedynie odczytu czy również zapisu? i na czym zapisujesz informacje z karty? czyżby jako rejestrator wykorzystujesz komputer? Swego czasu bawiłem się w próby kopiowania kart telefonicznych oczywiście w celach wyłącznie edukacyjnych :)
    operator5wp
    Poziom 16  
    więcej szczegółów jest w pliku zip... Odczytuje sie za pomocą, kompa PC przez LPT za pomoca programu dołaczonego w paczce ... najpierw poczytajcie opis w zipie....!!!
    dexter1
    Poziom 14  
    muszę powiedzieć że to rozwiązanie nie jest zbyt dobre.. lepiej jest użyć głowicy z wideo!
    operator5wp
    Poziom 16  
    Ja uzylem monofonicznej od magnetofonu i bardzo dobrze czyta, tylko trzeba dobrze ustawic pozycje glowicy na sciezce z ktorej sie czyta. Czytalo dobrze karty kredytowe bankomatowe i sczytalem wszystkie dane jakie byly na karcie, tylko nalerzy przesuwac rownomiernie.
    dzetix
    Poziom 18  
    Witam,a ten silnik to z magnetowidu?? jak go podłączyć? czekam na odpowiedz i pozdrawiam!!
    operator5wp
    Poziom 16  
    Ten silnik jest z demontarzu, ale nie musi byc montowany, wczesniej zamiat niego dalem rolke gumowa taką jaka jest w magnetofonie co dociska tasme i moza takie cos zamontowac by dociskalo oraz troche spowalnialo ruch. Na zdjeciach jest widoczna glowica i jest ona inaczej montowana niz co jest na zdjecich ze stojakiem, to jest nowy prototyp glowicy bazujac na pdf'ach orginalnych glowic do czytnikow jest wlasnie ona tak montowana jak na foto head_xxx.jpg lepiej sie dopasowywuje do karty i jest mniejsze tarcie i nie powoduje porysowan takznacznych jak zrobilem wczesniej.
    BOOM i ZONK
    Poziom 20  
    Witam

Dobre i funkcjonalne!!
    Teraz pytanie:
    Czy tym czytnikiem można nadpisywać karty??

""''\_PoZdRo_/''""
    mardar
    Poziom 21  
    Witam, mam takie pytanie: w załączniku jest wspomniane że można przerobić magnetofon od c64, to wtedy jeszcze wymagany jest ten moduł z lm324?

xtedek napisał:
    Swego czasu bawiłem się w próby kopiowania kart telefonicznych oczywiście w celach wyłącznie edukacyjnych :)

Czy tym sprzętem dało by się tak bawić, oczywiście w celach czysto edukacyjnych;]

I ostatnie pytanie czy dało by się coś podobnego zrobić do kart transponderowych (mam bilet miesięczny to karta transponderowa:)) oczywiście w wersji RW:)?
    dgajew
    Poziom 18  
    nie wiem dlaczego kolega mardar sądzi, że urządzenie do komunikacji z jego biletem miesięcznym (RFID) będzie podobne do tego. Przecież to zupełnie inna technologia.
    mardar
    Poziom 21  
    dgajew napisał:
    nie wiem dlaczego kolega mardar sądzi, że urządzenie do komunikacji z jego biletem miesięcznym (RFID) będzie podobne do tego. Przecież to zupełnie inna technologia.

Wiem o tym, ale chodziło mi o to że czy istniała by możliwość zrobienia jakiegoś układzikiu komunikującego się z kompem który zamiast na karty magnetyczne czy chipowe reagował na karty transponderowe.
    mardar
    Poziom 21  
    Po zobaczeniu tego linku to się zniechęciłem do zabawy tymi kartami transponderowymi, zostaje przy chipowych i magnetycznych.
    Jeszce taką prośbę mam: mógłby ktoś podesłać ten plik: Czytnik_Kart.zip na mojego maila: mardar7(malpa)tlen.pl bo mało punktów mam?
    RPG
    Poziom 13  
    Ciekawe czy ktoś wymyślił czytik i edytor kart zbliżeniowych :D
    nie magnetycznych , to jakoś inaczej działa ale niewiem dokładnie jak.

MPK takie Sieciówki używa :P :D
    cybergood
    Poziom 16  
    to sa wlasnie karty rfid (radio frequency identyfication) czyli tak zwane karty zblizeniowe.
    ale watpie zeby ktos udostepnil ci system zapisu na takiej karcie
    pokrotce dzialanie jest takie :
    karta taka nie ma zasilania ma tylko chip z antena
    czytnik wysyla porcje energi z swojej antenty porcja ta jest odebrana przez antene w karcie,chip wysyla info przez antene odbiornik odbiera przetwarza sygnal analogowy na cyfrowy i dalej jest obrobka

pozdrowienia
    laserjet9002
    Poziom 21  
    Witam!!

Mam pytanie operator5wp czy póbowałeś odczytywać paski z biletów jednorazowych (niewiem z jakiego miasta jesteś może z Warszawy) i czy ktoś wie czy da się tak odczytany kod z dobrego biletu, nagrać na skasowany podobnie jak z kartami tel.

Pozdro
    operator5wp
    Poziom 16  
    Autobusowych nie, ale próbowałem zczytac dane biletu Promowego - jak się płynie z gdyni do szwecji.... i czytało wmare dobrze... ale zależy od ustawienia głowicy.... co do biletow mpk czy podobnych to kwestja ustawienia własnie głowicy na odpowiedniej wysokości, system przewarznie jest ten sam ale dane moga byc zakodowane...
    laserjet9002
    Poziom 21  
    No właśnie zastanawiałem się czy nawet jak by się udało dobrze nagrać bilet skasowany to czy kasownik przypadkiem nie sprawdza czy numer seryjny biletu nie jest na czarnej liscie w koncu to ASCOM?

Jeszcze jedno pytanie czy głowica audio z magnetowidu nadaje się do takiego czytnika.

Pozdro.
    Snikers
    Poziom 24  
    w koncu to polska. moze troche poza tematem ale chipowe karty telefoniczne sa wpisywane na liste po wyczerpaniu impulsow i budka telefoniczna ma mozliwosc sprawdzenia czy karta nie powinna byc pusta lub nie zostala zglosona jej kradziez.

a bilety moga dzialac na tej zasadzie co karty ze stacji paliw. bilet posiada numer ktory go identyfikuje natomiast informacja o jego stanie znajduje sie w bazie danych systemu co uniemozliwia falszerstwo. oczywiscie nie wiem czy tak jest - to jest moje przypuszczenie. ps te bilety elektroniczne to w warszawie sa?

Dodano po 5 [minuty]:

http://www.secretlifeofmachines.com/secret_life_of_the_video.shtml tutaj jest opisana zasada dzialania i gdzie znajdua sie jakie dane i ile zajmuja na VHSie wiec jak widzisz sciezka audio jest bardzo waska czyli bez roznicy czy glowica audio z magnetofonu czy magnetowidu
    operator5wp
    Poziom 16  
    No nie wiem czy glowica z magnetowidu może sie nadać , bo to jest chyba sporych rozmiarow i inaczej to dziala... ale można użyc glwicy od mag.szpulowego... czasem na allegro można kupic czytniki z prowadnica i glowica , ja ostatnio kupilem 2 takie czytniki tylko wymontowalem glówne plytki sterujace i podczepiłem te wyprowadzenia przez 74lc04 do LPT + zasilanie i czytnik mozna ozywic... u mnie zadzialalo tylko trzeba napisac sobie program do odczytu ... taki czytnik jest lepszy bo glowica jest odpowiednia i sygnal jest przetwazany przez specjalny uklad scalony co tylko ulatwia nam odczyt bo sa wyprowadzenia :
    - CARD_READY ( ze karta jest wlasnie w czytniku )
    - CLK_CARD ( zegar do odczytu , podczas impulsu mozna odczytac dane)
    - DATa_CARD (dane odczytu)
    - GND (masa)
    - VCC(+5V)

Ale taki czytnik nadaje sie tylko do odczytu chyba ze ma mozliwosc zapisu.
    Co do mojego projektu to mozna dodac zapis ale trzeba dorobic mocniejszy uklad do nagrywania na bazie tranzystorow BD139/140 + uklad74ls00 + glowica wytrzymujaca napiecie impulsu do 15..20v + uklad od myszki tz rolka z transoptorem ktora nam pomoz w zapisie kolejnych bitow na karcie (kontrola szybkosci). Ale to jest jeszcze w fazie raczkujacej ale moze jak uda mi sie cos zadzialac to podam to na forum...