Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

12V (prąd stały) na 40V (prąd stały około 2A) =)

09 Jun 2006 22:34 1908 4
  • Level 1  
    Witajcie... =P Potrzebuje zrobić przetwornice (a może to się nie nazywa przetwornica...?)ale chodzi mi o to by z 12v (prądu stałego) zrobić 40v (prądu stałego) około 2A... Jeżeli ktoś by akurat coś wiedział na ten temat to prosze pisać... =) z góry thx, pozdro... =)
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 23  
    A co potrzebujesz zasilić tymi 40V ?

Pozdrawiam Mat.
  • Level 43  
    Witam,
    grembol wrote:
    Witajcie... =P Potrzebuje zrobić przetwornice (a może to się nie nazywa przetwornica...?)ale chodzi mi o to by z 12v (prądu stałego) zrobić 40v (prądu stałego) około 2A... Jeżeli ktoś by akurat coś wiedział na ten temat to prosze pisać... =) z góry thx, pozdrawiam... =)

jak dla mnie, to stanowczo za mało informacji:
    - napięcie po stronie wyjściowej; izolowane, nieizolowane od wejściowegp?
    Skoro nieizolowane, to jaki biegun wspólny?
    Wartość prądu 2A, to domyślam się, iż ma być oddawane po stronie 40V?
    Na koniec, przydałaby się charakterystyka prądowo - napięciowa odbiornika, oraz informacja, czy ten odbiornik załączony jest na stałe do tej przetwornicy, czy też dołączany później (tu tym bardziej ch-ka prądowo - napięciowa przydałaby się).

Pozdrawiam
    Greg
  • Level 2  
    Witam, temat dość stary ale zamiast tworzyć nowy dołączę się bo potrzebuję podobnego zasilania.
    Chciałbym zasilić wzmacniacz(który jest jeszcze w fazie myślowego projektowania) na układach TDA7294, który chciałbym wsadzić sobie do samochodu. Producent zaleca zasilić go symetrycznie napięciami między 10V a 40V, a testy robił przy 35V. Ja postawiłem na napięcie od 30V do 35V. Moc głośników jeszcze nie jest ustalona ale załóżmy 4x po 50W.
    Macie jakieś propozycje?
    Quote:
    - napięcie po stronie wyjściowej; izolowane, nieizolowane od wejściowegp?
    Jak sie odizolowuje od siebie takie napięcia?
  • Level 43  
    Quote:
    Witam, temat dość stary ale zamiast tworzyć nowy dołączę się bo potrzebuję podobnego zasilania.
    Temat w którym nic konkretnego nie napisano i nie ma nic wspólnego z twoim, bo tobie potrzebne zasilanie symetryczne.

To że tutaj zadawanie pytań jest "tanie" (nie potrzeba punktów) nie znaczy że warto tu pytać.

Google na pytanie o wzmacniacz samochodowy na TDA7294 odpowiada mnóstwem schematów wraz przetwornicami.

Quote:
    Jak sie odizolowuje od siebie takie napięcia?
    Stosując w przetwornicy transformator.