Witam!
Rozwiązanie odwiecznego problemu wreszcie nadeszło!
Jestem szczęśliwym posiadaczem programatora atmali z programami progat dos/win.
Zainstalowalem winxp i uszy mi oklaply - programy przestaly
komunikowac sie z programatorem przez port LPT.
Wynika to ze sposobu zapezpieczeń jakimi winxp "obdarowuje porty komputera"
Zdesperowany siadłem przed chwilą przed internetem i zacząłem namiętnie szukać.
W końcu znalazłem.
To cudo nazywa się UserPort i jest to driver portów PC.
Ściągnijcie program z:
http://www.vendetta.org/files/userport.zip
Następnie rozpakujcie plik do jakiegoś katalogu,
po czym skopiujcie z niego plik UserPort.sys do katalogów:
Windows/System32/
i
Windows/System32/drivers
Ok. Następna część.
Z puplitu kliknijcie na wlasciwosci "Moj Komputer" nastepnie zakladka sprzet i Menadżer urządeń.
Znajdźcie port LPT i wybierzcie wlasciwosci.
Z zakładki zasoby spiszcie sobie dane Zakresy We/WY.
U mnie były to:
0378-037F i 0778-077A.
Dobrze.
A teraz uruchomcie z katalogu do ktorego rozpakowaliście plik UserPort.zip program UserPort.exe.
W lewej części dodajcie spisany adres (u mnie 0378-037F)
Tego drugiego nie wpiszecie bo porty są przyjmowane do zakresu 03xx.
Ja miałem dwa adresy ponieważ w biosie mam ustawiony typ portu LPT na ECP.
Potem kliknijcie START.
Uruchomcie Progat (bojetnie czy win czy dos) i programator i cieszmy się
P.S. Jeśli port ma więcej zakresów We/Wy ale nie przekraczających 03xx to dodajcie je także.
P.S 2 - We właściwościach programów Progamator.exe (progat pod WIN) i progat.exe (pod DOS) w zakładkach Zgodność wybrałem Windows98/Me. - Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale przed chwilą na takich ustawieniach po raz pierwszy udalo mi sie uruchomić programator
Aha. Angielska strona UserPort jest pod
http://www.vendetta.org/stories/commodore-xe1541.shtml
Pozdrawiam Wszystkich!