Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV THOMSON 25DG22E Kto zawinił ?

11 Jun 2006 13:22 2845 17
  • Level 10  
    Telewizor Thomson 25DG22E chodził bez problemów do czasu aż operator kablówki wprowadził pakietyzacje i zamieszał kolejnością programów Od tej pory na czterech i tylko na tych czterech programach mam dziwny objaw . Discovery, Discovery Civilisation, Discovery Sci-Trek , Animal Planet Pasy na górze i na dole ekranu Ale nie cały czas . Pasy znikają na przykład jak wchodzi reklama a jak się skończy to są znowu Albo jeden program ma pasy a inny nie na tym samym kanale I nic dziwnego by w tym nie było Gdyby to wyglądało tak jak na foto po lewej A wygląda tak jak na foto po prawej Obraz jest przykryty tymi pasami Np. logo programu po prawej
    Czyli są generowane przez telewizor ? Tylko co mu karze je generować ? Serwis TV Thomson mówi że to wina operatora kablówki A Ci Twierdzą że winny jest telewizor .
    Gdzie jest pies pogrzebany ? Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem ?
    Nie pomaga ustawienie kontroli formatu 4/3 czy 16/9 A na innym TV w tym samym czasie jest OK. np. tuner TV w kompie Fotka po lewej
    Link do kilku przykładowych zdjęć z tym zjawiskiem http://markoza.fotosik.pl/albumy/23720.html

TV THOMSON 25DG22E Kto zawinił ?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 21  
    cześć,to wygląda jakby się nakładały na siebie dwa silne sygnały
    leżące blisko siebie,które przesterowują TV,a więc może by pomógł
    jakiś oporowy tłumik antenowy,pozdrawiam.
  • Level 10  
    Raczej nie Pasy są czarne Tylko na fotce tak wygląda że coś przebija
    A może mu się coś pomieszało w ustawieniach i mozna by to usunąć w trybie serwisowym Ale nie wiem co mogę tam zmienić
  • Level 21  
    no nie wiem, skoro serwisanci powiedzieli że TV jest OK,to ja bym szukał
    wad po stronie kablówki,pozdrawiam.
  • Level 27  
    Napewno wina lezy po stronie kablowki wyrazny efekt zbyt blisko ustawionych kanalow twoj tv z tym sobie nie radzi nie dlubac w telewizorku szkoda go rozstroic.
    twoja firma oszczedza na sprzecie i laduje uzadzenia dwowstegowe .co powoduje takie zaklocenia przy dokladnym ustawieniu kanalow i wzmacniaczy da sie to naprawic ale ty tego nie usuniesz zreszta w moim miescie jest ten sam operator kablowy i wystepuja tego samego typu problemy .
  • Level 10  
    DziadzioMiecio Moim operatorem kablówki jest Gawex http://www.gawex.pl/www/strona/index.php Częstotliwości na kanałów na których to występuje to 703,25 719,25 Potem są 3 kanały bez tego efektu 735,25 751,25 767,25 i znowu jeden z efektem 783,23 znowu jeden bez 799,23 i następny z efektem 815,25
    Dalej są jeszcze dwa bez problemu
    Chciałem jeszcze zwrócić uwagę że efekt ten nie występuje stale ale i nie włącza się przypadkowo na przykład w czasie emisji jakiegoś programu Musi się zmienić nadawana audycja Na przykład reklama A przy przełączaniu kanałów przez sekundę jest OK. Potem wchodzą pasy albo nie i jeśli nie to już nie wejdą dopóki nie zmieni się nadawany program Nigdy w czasie emisji danej audycji obraz się nie zmieni Czyli nie są to zakłócenia przypadkowe One kierują się określonymi regułami Moim zdaniem coś w sygnale co telewizor źle interpretuje
  • Level 11  
    Witam!
    Zmieniłem niedawno operatora kablówki na UPC i zamierzałem pisać do UPC w tej sprawie ale widze że sprawa nie jest taka oczywista. Mój telewizor to THOMSON 29DJ42E ICC20, i występuje na nim dokładnie takie samo zjawisko jak opisane w postach powyżej. Zauważyłem jeszcze coś co wydaje się potwierdzać że sprawa może być związana ze złą interpretacją sygnałów przez odbiornik TV: a więc po wejściu w opcje strojenia np. ręcznego i automatycznym dostrojeniu do kanału jest OK, wystarczy jednak wyjść z trybu strojenia i "pseudo-panorama" pojawia się. I jeszcze jedno na DISCOVERY SCIENCE efektu "pseudo-panoramy" nie ma na pozostałych kanałach tematycznych DICOVERY jest. A może jednak operator kablówki może coś z sygnału wyłączyć i wtedy THOMSON-o podobne telewizory nie będą głupiały?
  • Level 10  
    Tak jak pisze ersw po wejściu do menu i ustawienia efekt znika Po wyjściu z menu pojawia się znowu . Jak obniżę poziom sygnału tak że obraz mam zaśnieżony też znika . Po nagraniu audycji na magnetowid i odtwarzaniu z taśmy czasem jest a czasem nie I jak sobie z tym poradzić ????
  • Level 18  
    witam
    kamyczek do ogródka
    mam tez thomsona na icc 20
    korzystam z tunera cyfra i polsatowskiego
    w obu tunerach tylko na discovery wystepują takie zjawiska
    myślę ze coś jest w emisji sygnału a nie winny operator
    nie mam 16/9 więc nie mogę sprawdzić jak by wygladało w takim przypadku.
    myslę że coś jest w sygnale i powoduje to błędną interpratację zachowania się dekodera trybu 16/9 i 4/3
    pozdrawiam
  • Level 10  
    Dzięki robiel To cenna informacja Nie miałem możliwości sprawdzenia tego na antenie satelitarnej . Jeszcze mam to zjawisko na Animal Planet A facet z servisu Thomsona coś wspominał że to wina dekodera Polsatu
    Ale kiedyś tego nie było Co oni nakombinowali ?
  • Level 10  
    Witam!!!
    Mam takie same objawy na Thomsonie 25dg22e z tv kablowej tylko na dwóch kanałach Discovery i Animal Planet.Natomiast odbiór z tunera Polsatu Echostar 616 jest jak najbardziej normalny.Tylko że tuner polsatowski nie posiada wyjścia antenowego i jest połączony eurozłączem.Więc gdzie szukać przyczyny"czarnych pasów"?
  • Level 43  
    Można jeszcze tak:
    naciskając jednocześnie na klawiaturze TV Pr- i Vol- załączyć wyłącznikiem przytrzymując w/w.
    Pojawi się tryb serwisowy i w nim trzeba przejść do Setup i odznaczyć WSS zaznaczając Store.Wyjście z trybu poprzez wyłączenie TV wyłącznikiem.
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Mając klienta z takim problemem (pracuje w kablówce) zwykle:
    - sprawdzam poziom sygnału
    - ide do sąsiada i sprawdzam u niego
    - przywoże do klienta własny telewizor

Dwie ostatnie metody rozwiązują wątpliwości, gdzie leży wina.
  • Level 43  
    Opisane przypadki przerabiałem wielokrotnie i napewno nie jest to wina kablówki.
  • Level 24  
    I ja się dołączę, że nie jest to wina kablówki.Po pierwsze serwisuję RTV, a po drugie tak jak koledzy powyżej sie wypowiadający udowadniam klientom uszkodzony TV po podstawieniu "naszego" tv i wcześniejszym sprawdzeniu sygnału...powinna pomóc podpowiedz _OBCY_ego...
  • Level 10  
    OBCY dziękuje ci bardzo!!!Zrobiłem jak pisałeś i obraz mam na tych kanałach NORMALNY!!!Problem rozwiązany.
  • Level 10  
    Problem rozwiązany można zamknąć temat.