Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odnowienie przedniego panelu gramofonu

emil_333 13 Cze 2006 17:04 1687 9
  • #1 13 Cze 2006 17:04
    emil_333
    Poziom 13  

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jeśli nie to proszę o ew. skorygowanie. Zabrałęm się troszkę za renowację Unitra G-620 FREDERYK, chodzi świetnie, jest tylko pare pierdułek do naprawy. Cała obudow prezentuje się świetnie, tylo przedni metalowy (przełączniki - ok, potencjometr - ok, do przeczyszczenia) panel jest nieco (tylko powierzchowo) zniszczony. Jest odrapany, w wielu miejscach odpadła farba. Mozna go w całości odkręcić, nie wiem tylko czy muszę zeszlifowac całą farbe, czy wystarczy zmatowić. Co potem, podkład (spray), jeśli tak to jaki? czy nie trzeba. Lakier w sprayu czarny, matowy, pare cienkich warstw. Chcę żeby ładnie wyszło.

0 9
  • #2 13 Cze 2006 17:22
    Qbuś
    Poziom 38  

Jeżeli (jak piszesz)odpada farba to należy resztę usunąć,ale nie mechanicznie!Są specjalne preparaty do usuwania starych farb,a potem kilka warstw nowej farby(najlepiej nitro do metalu,mat) :D :D

0
  • #3 13 Cze 2006 17:42
    bratek58
    Poziom 23  

Do renowacji panelu przedniego, używałem farby w sprayu, czarnego matu DUPLI-COLOR do samochodów. Wyczyszczony z odtłuszczony panel, połóż na płaskiej powierzchni i nanoś cienką warstwę lakieru, po wyschnięciu powtórz tak 2-3 razy, aż będzie jednolita równa powierzchnia. Lakier ten, dobrze trzyma się podłoża i nie zdrapuje się szybko. Bardzo ładnie prezentuje się.

0
  • #4 13 Cze 2006 17:58
    emil_333
    Poziom 13  

źle to ujałem, nie odpadła lecz została odbita, mechanicznie, czy usuwać czy tylko zmatowić, może tylko odtłuścić, nie stosowac podkładu tak?

0
  • #5 13 Cze 2006 19:11
    Qbuś
    Poziom 38  

Odtłuść (denaturat,spirytus)Połóż jedną warstwę farby i zobacz czy nie widać różnic w miejscach gdzie farba była obita,jeżeli widać ostre krawędzie farby to trzeba albo zaszpachlować nierówności albo wyrównać drobnym papierem ściernym(gr.400-600).Po wyrównaniu dopiero malować dalej.

0
  • #6 14 Cze 2006 23:38
    emil_333
    Poziom 13  

zroniłem, tak ale cholera, nierówno pokryło, zeszlifowałem i jutro przy świetle dziennym spróbuje jeszcze raz, cienkimi warstwami, może żle odtłuściłem

0
  • #7 22 Cze 2006 15:20
    emil_333
    Poziom 13  

wiem, odkopuje temat ale nie wiem co wybrać i jak dokładnie użyć mam do dyspozycji:
    -emalię uniwersalną czarny mat eurocolor
    -lakier akrylowy czarny motip
    -lakier akrylowy bezbarwny eurocolor
    chciałbym, aby kolor nie był jakoś specjalnie błyszczący, jak oryginalny
    przedewszystkim równo pokryty, pod spodem jest zmatowiona, zeszlifowana, wyrównana stara farba

0
  • #8 22 Cze 2006 17:54
    Qbuś
    Poziom 38  

emalię uniwersalną czarny mat eurocolor

0
  • #9 22 Cze 2006 19:23
    emil_333
    Poziom 13  

mogę pokryc bezbarwnym? nie zniszczy efektu?

0
  • #10 22 Cze 2006 20:52
    Qbuś
    Poziom 38  

pod warunkiem że będzie matowy! Z resztą zrób jak uważasz,zawsze możesz przemalowac

0