Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF III - problem po zamontowaniu Magicara

17 Cze 2006 15:19 1623 8
  • Poziom 11  
    Zamontowałem magicara w moim golfie, jednak mam następujące problemy:
    1. po zamontowaniu alarmu przestała działać funkcja komfort (nie można domknąć szyberdachu z kluczyka). Zamykanie i otwiranie zamka z kluczyka działa.
    2. Nie zawsze zamyka się zamek po przekręceniu kluczyka, chociaż funkcja w alarnie jest ustawiona.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 33  
    Może coś odciąłeś?A odłączałeś aku przy tym.W oplu jak odłączysz aku to komfort musi się 'namyślić' by zacząć działać.A tak swoją drogą czytacie forum i tu jest dużo o tym cudeńku jak Magicar a zakładacie to badziewie.I wszystkie posty zaczynają się'Magicar problem' a wy to zakładacie.Jednak powiedzenie 'cena czyni cuda' działa ale potem są cuda z tym czymś :D:D
  • Poziom 10  
    xwit napisał:
    ....A tak swoją drogą czytacie forum i tu jest dużo o tym cudeńku jak Magicar a zakładacie to badziewie....

Lekko OT, ale musiałem się wtrącić. Tak się złożyło, że nabyłem "to badziewie" i dopiero po tym fakcie trafiłem na to forum. Po przeczytaniu wielu postów mimo wszystko postanowiłem zainstalować. Jestem amatorem/laikiem, ale starałem się zrobić wszystko porządnie i wg wszelkich dostępnych instrukcji, schematów i innych celnych uwag. No i okazuje się, że "to badziewie" działa i funkcjonuje. Jasne, że miarodajną opinię można wydać po jakimś czasie użytkowania, ale na ogół wszystkie uwagi dotyczą jednak bolączek podczas instalacji i bezpośrednio po.
    I tu mam taką refleksję. Większość kupująca "to badziewie" chyba nie narzeka na nadmiar kasy i kupuje to ze względu na niską cenę. Ta oszczędność "każe" też nam instalować to samemu (bo przecież instalacja u fachowca to podwojenie kosztów) i dlatego pojawiają sie różne błędy. Dlatego proponuję raczej udzielać porad powstrzymując się od złośliwych uwag.

P.S. [OT#2] Z drugiej strony jeśli czytałem wypowiedź(w innym wątku), że za 250zł za instalację, to montażysta nie będzie się przykładał to ręce opadają.
  • Poziom 33  
    Ja to wszystko rozumiem i nie mówię,że wszyscy mają dużo kasy.Ale za te pieniądze masz lepszy sprzęt.Nie mówię też,że się wszystko sypie ale duży procent siada i to jest potwierdzone w praktyce.To przypomina mi 'rosyjską ruletkę'.Albo chodzi albo nie.A jak się coś kupuje to musi to mieć jakąś jakość.A często za nie wielkie pieniądze masz dobry sprzęt.Zapytaj się montażystów,czyli ludzi co mają do czynienia z alarmami na co dzień.I oni o tym dobrej opini nie mają.A tak swoją drogą to te 250zł z montaż to trochę duża suma.Może jakieś zakłady w W.wie tak biorą.U mnie cena wacha się od 100 do 150zł zależy od samochodu.Jak ktoś to ładnie ujął na forum,że nie wszyscy się na wszystkim znają i nie wszyscy mogą być lekarzami.To samo dotyczy instalatorów alarmów :D
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    A mi się wydaje że większość problemów bi8erze się z tego , że za montaż alarmów biorą się osoby nie mające zielonego pojęcia o tym.
    Sam opis przewodów czasem nie wystarcza.
    A co do magika, to rzeczywiście poracha.
  • Poziom 15  
    Mam w takim samym autku magicara od 1,5 roku i (odpukać) jak na razie nie narzekam. Bez problemu działa zamykanie drzwi pilotem i kluczykiem i domykanie szyberdachu. Jeśli coś nie działa w nowym alarmie to proponuję dokładnie sprawdzić wszystkie połączenia wg schematu i opisu. Jeśli wszystko jest ok' to przypuszczalnie jest walnięta centralka alarmu i należy go reklamować. Doraźnie można odłączyć obwód wyłączników drzwiowych i sprawdzić co się będzie działo, alarm powinien się zazbroić i reagować na wyłacznik wstrząsowy, czujnik otwarcia klapy itp., drzwi zamykać kluczykiem. Układ domykania szyberdachu współpracuje z mikrowyłącznikami w zamkach drzwi. Jeśli w tych połączeniach cos zostało zmienione, to tu też mozna się spodziewać przyczyny usterki.

Na marginesie - gdyby ktoś z szanownych forumowiczów dysponował szczegółowym schematem modułu sterującego silnikiem szybra w golfie MK3 to byłbym bardzo zainteresowany.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Kolego wu_ja to co piszemy o magicarach to niestety prawda. To nie jest alarm. Na dodatek to wcale nie jest tanie. Za ta sama kwote kupuje sie o klase lepsze centralki. Nie chodzi tutaj o to, ze magicar dziala po zalozeniu (eureka!) i jest git. Chodzi o bezawaryjnosc w jakims dluzszym okresie. Alarm to dosyc strategiczny punkt w samochodzie i kazdy instalator wie jaki to problem jak odmowi posluszenstwa. Wlasnie dlatego magicar nie cieszy sie dobra opinia u instalatorow. Ja, zeby uniknac problemow, niepotrzebnych kosztow, straty czasu a wreszcie uszczerbku na opinii warsztatu musze montowac pewne rzeczy. Przykladowo na 500 zalozonych alarmow jedna, dwie reklamacje- to jest git. A magicar?? kupilem na probe 5 sztuk 440a i juz jedna z tego odeslalem a innej nie dziala drugi pilot. Powiedz sam w takim razie czy mozna dobrze sie wypowiadac o tym sh..cie? Co do cen montazu to w moim regionie taka usluga to od 100 do 200zl w zaleznosci od samochodu.
  • Poziom 11  
    Alarm ogólnie działa. Niestety funkcja komfort nie. Problem jest trochę z zasięgiem pilotów szybkim padaniem baterii.
  • Poziom 33  
    Jednym słowem,no trzema 'a nie mówiłem'.Nie chciałem mieć racji ale sam widzisz. :D :D