witam
tv wlacza sie w stan czuwania, po wlaczeniu klawiszem programu
zmienia sie kolor diody na zielona i slychac "cykanie" w okolicy przetwornicy (na TDA4605-3), trwa to ok 5 sekund po czym tv przechodzi w stan czuwania.
Wymienilem uszkodzony opornik 4,7 ohma oraz BU508A, 2 krotnie
. Wstawilem zamiennie D1555, czy mozna tak zastapic BU ?
Moje pytanie, jak nie spalic kolejnego BU ?
Na czym powinienem sie skoncetrowac szukajac usterki.
(mam autotransformator 500W z wyswietlaczem LED)
dzieki za pomoc w tej mojej nierownej "walce" z tv
pozdrawiam
WoWo
tv wlacza sie w stan czuwania, po wlaczeniu klawiszem programu
zmienia sie kolor diody na zielona i slychac "cykanie" w okolicy przetwornicy (na TDA4605-3), trwa to ok 5 sekund po czym tv przechodzi w stan czuwania.
Wymienilem uszkodzony opornik 4,7 ohma oraz BU508A, 2 krotnie
Moje pytanie, jak nie spalic kolejnego BU ?
Na czym powinienem sie skoncetrowac szukajac usterki.
(mam autotransformator 500W z wyswietlaczem LED)
dzieki za pomoc w tej mojej nierownej "walce" z tv
pozdrawiam
WoWo