Witam telewizorek Uniwersum FT8172T , przetwornica na TDA4605-2 - objaw był taki że telewizor działał tylko miałem do połowy zwężony obraz no ale po dłuszszym graniu zaczol świerszczyć i podczas wyłaczania padła przetwornica, wymieniłem TDA , BUZ-a , elektrolity no i rezystor zabezpieczający , telewizor ruszył i nawet normalnie działał , pomiary napięć prawidłowe ale po oklo godzinie znów padła przetwornica, chcem jeszcze wymienić rezystory na 2 i 3 nogę no ale ktoś może miał podobny przypadek .