Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słchawka Gigaset 2000C - po włączeniu zasilania miga ekranik

kakioti 24 Cze 2006 18:37 1372 10
  • Poziom 18  
    Witam . Dostałem słuchawkę model jak w temacie już dobrze pokiereszowaną otwieraniem bo w górnej część słuchawki , obudowy tworzą dużą szczelinę . Po włączeniu zasilania przyciskiem , wyświetlacz faluje czarną poświatą przez całą szerokość od dołu do góry . Baterie wstawione z innego aparatu dobre . Co może być przyczyną takiego defektu wyświetlacza . Nie sprawdzałem jak zachowuje się z bazą bo klient mi jej nie dał .
    Bardzo proszę o pomoc .
    Pozdrawiam .
  • Pomocny post
    Specjalista od telefonów
    Odklejony pasek folii przewodzącej z wyświetlacza do płytki drukowanej...
  • Poziom 18  
    Witam . Dziękuję za odpowiedź . Za telefon co prawda wezmę się dopiero w czwartek 29 czerwca na nocce , a tymczasem mam pytanie : jak przykleić praktycznie taśmę i w tym modelu i czym ? jak się to konkretnie robi ? , słuszałem tylko że na gorąco , ale jak to skutecznie zrobić żeby nie zepsuć całkiem ? Bardzo proszę o odpowiedź .
    Pozdrawiam .
  • Pomocny post
    Specjalista od telefonów
    NA elektrodzie jest ok. 20 postów na ten temat.Szukaj.
    WW
  • Poziom 18  
    Witam . Dziękuję za odpowiedź . Rozebrałem słuchawkę i pomierzyłem taśmę wyświetlacza i każda z siedmiu ścieżek miała przejście pomiędzy punktami lutowniczymi . Odpiąłem wyświetlacz od płytki i gdy wyświetlacz zwisał na taśmie to wszystko wyświetlał , gdy go dawałem na swoje miejsce to znowu pokazywał miganie , wyświetlanie , to kreskę poziomą
    na różnej wysokości wyświetlacza . Gdy lewą ręką trzymałem wyświetlacz działający prawidłowo a drugą rękę zbliżałem i oddalałem od płytki to wyświetlacz reagował w takt tych zmian różnym wyświetlaniem . Teraz wyświetla dobrze nie chce wariować . Mam wrażenie jakby nie była to wina taśmy wyświetlacza , tylko np. mało stabilnej pracy kwarcu , może coś z elkami ? . Wkrętakiem podociskałem delikatnie wszystkie nóżki procesora . Nie chciałbym profilaktycznie poprawiać kontaktu tasiemki termicznie żeby na darmo jej nie uszkodzić , bo przecież ma przejścia a pod lupą tasiemka po obu stronach dobrze przylega do ścieżek . Bardzo proszę o pomoc jak lokalizować przyczynę dalej . Poza tym klient urwał całkowicie boczne zatrzaski w górnej części słuchawki . Jak je zastąpić żeby po złożeniu górna część dobrze przylegała , bo dostałem z dużą szczeliną górnej części , ale za to nie miałem żadnego problemu z jej otwarciem .
    Bardzo proszę o pomoc .
    Pozdrawiam .
  • Pomocny post
    Specjalista od telefonów
    NIe ma rady-inna obudowa ze starej słuchawki (bardzo trudno -ale można ) rozebrana bez uszkodzeń (są opisy w sieci zwłaszcza na DE.)
    Albo--Kropelka wszsytko sklei...
  • Poziom 18  
    Witam . Sprawa jasna , dziękuję za odpowiedź .
    Pozdrawiam .
  • Poziom 17  
    Właśnie, jak skutecznie i bez uszkodzeń rozebrać słuchawkę 2000C. Czy zaczyna się od dołu słuchawki (tam gdzie styki zasilania)? Czym to najlepiej zrobić przy założeniu, że nie posiadam do tego specjalistycznych nazrzędzi. Nie mam doświadczenia z telefonami a czeka mnie wymiana wkładki słuchawkowej.
  • Poziom 17  
    Prosze o wskazówkę, gdzie znajdę informację lub jakiegoś manuala z opisem jak rozbiera się słuchawkę Gigaset 2000C. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista od telefonów
    wpisz w gogle "gigaset+2000" wszystko tam znajdziesz.
    Nawet fotki.
  • Poziom 18  
    Witam , dziękuję za odpowiedzi . No więc tak : lutownicą przez kartkę popieru od drukarki , przygrzałem tasiemkę wyświetlacza do płytki , następnie przelutowałem trzy elki w tym jedna elka napylana powierzchniowo ... i o dziwo słuchawka jest sprawna . Właściwie to wydaje mi się żę byłaby sprawna po samym przelutowaniu elek , ponieważ miernikiem było przejście po oby stronach taśmy . Na tym zamykam temat , dziękuję za odpowiedzi .
    Pozdrawiam .