logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

PHILIPS 14PT 136A/42P ANIBUS A - TV się wyłącza, zaniżone napięcie +5V, co sprawdzić?

Juruś 24 Cze 2006 23:58 1182 5
REKLAMA
  • #1 2761237
    Juruś
    Poziom 15  
    Posty: 182
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Philips staruje lecz natychmiast sie wyłącza. przetwornica sie uruchamia napiecie + B wynosi 100V , + 9V też jest natomiast +5V jest mocno zaniżone. Sterowanie H z synchro jest. Mocno sie grzeje R 3444 przez którego jest zasilnany tranzystor i transformstor terujący odchylaniem. Tranzystor BUT-11AF oraz transformator wysokiego sprawne. Prosze o porade co jeszcze sprawdzić. BD 135 w +5V sprawny.
  • REKLAMA
  • #2 2761811
    na kozlowce
    Spec od TV
    Posty: 1302
    Pomógł: 145
    Ocena: 23
    a kondki w odchylaniu linii? podstawione?, na zasilaniu 100V wymień kondki również, sprawdź tranz. sterujacy linii!!!, powodzenia, pozdrawiam!
  • REKLAMA
  • #3 2762709
    Zdzisław Osmulski
    Poziom 30  
    Posty: 1302
    Pomógł: 138
    Ocena: 14
    Jakie masz napięcia na tym BD135 w 5V?Czy po wyłączeniu tv jest w stby czy ON?
  • REKLAMA
  • #4 2763737
    Juruś
    Poziom 15  
    Posty: 182
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Kondensatory w odchylaniu lini, podstawione na zasilaniu 100V wymienione tranzystor sterujący lini tez podstawiony i nadal wysokie chce wystartować lecz po paru sekundach sie dławi i grzeje sie opór przez który zasilany jest tranzystor sterujący lini. Zapomnialem dodać że po załączeniu izostatem sieciowym przetwornica startuje lecz nie pali sie dioda czerwona led i nie ma zadnej reakcji z pilota ( pilot sprawny - sprawdzony) wyłączyć OTV dopiero mozna izostatem.
    Napięcia na BD - 135
    E wachające sie od 0,1 do 0,25V
    B wachające sie od 0,5 do 0,9V
    C wachajace sie od 0,55 do 0,75V
  • REKLAMA
  • #5 2764294
    fsilap
    Poziom 15  
    Posty: 187
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    Sprawdż jaka jest częstotliwość lini.
  • #6 2764554
    maryann
    Poziom 37  
    Posty: 5404
    Pomógł: 342
    Ocena: 337
    Juruś napisał:
    Kondensatory w odchylaniu lini, podstawione na zasilaniu 100V

    Kolega z Krakowa wskazywał(myślę) na te bardziej awaryjne: 680µ/250V do cewek i "lizak" 680pF/2kV.
REKLAMA