Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uderzenie pioruna gdzie na prawie i za ile

jjjanek 26 Cze 2006 06:50 1831 6
  • #1 26 Cze 2006 06:50
    jjjanek
    Poziom 18  

Witam stało mi się nieszczęście podczas burzy piorun uderzył w mój dom wypalając dziurę w dachu i paląc mi urządzenia w tym również centrale alarmową z manipulatorami ca 10 plus miałem ubezpieczenie domu od uderzenia pioruna,przepięć,oraz urządzeń elektrycznych w PZU nie chcą mi zwrócić ani złotówki twierdząc, że system alarmowy to osobna instalacja, którą trzeba osobno ubezpieczać moje pytanie do was gdzie mogę wysłać centralkę z manipulatorami do naprawy i jaki koszt może być naprawy

0 6
  • Pomocny post
    #2 26 Cze 2006 09:41
    Rysiek.K
    Poziom 14  

Z doświadczenia wiem że naprawa urządzeń po piorunie jest nieopłacalne. Serwisy często nawet nie przyjmują do naprawy, wiedząc że są to bardzo rozległe i poważne naprawy, często do wymiany jest około 90%elementów krzemowych, . Niestety jedyne wyjście to nowy sprzęt :-(

0
  • Pomocny post
    #3 26 Cze 2006 09:44
    mischa
    Poziom 22  

Najlepiej do producenta. www.satel.pl Podpytaj sie tam przy okazji o taką sytuację w jakiej jesteś. Na pewno musieli już robić jakąś ekspertyzę po burzy, może powiedzą Ci jak z rozmawiać z ubezpieczycielem.

0
  • #4 26 Cze 2006 14:50
    jjjanek
    Poziom 18  

Dzwoniłem do producenta powiedzieli mi, że naprawią, jeżeli szkoda będzie poniżej 30% wartości powyżej nie opłacalne po zatym popaliło mi stary telewizor kartę dźwiękowo creativa augi,głośniki,kuchenką,powiadomienie export gsm +telefon nokia 5110 sklep gdzie kupowałem kartę dźwiękową już nie istnieje teraz nawet sam nie wiem gdzie dodać do naprawy od piątku czekam na przyjazd z PZU by oszacowali szkody nie ma do tej pory nikogo tylko telefonicznie kobitka poinformowała mnie, że system alarmowy musi być osobno ubezpieczony

0
  • Pomocny post
    #5 26 Cze 2006 15:03
    manujlo
    Poziom 13  

kolego karty dzwiekowej niesty nie naprawisz no chyba ze 1 kondensator albo cos widocznego na gwarancji ci tez nei przyjeliby wiec albo ci zwroca z tego pzu albo bedziesz musial sam wylazyc kase na nowa
    co do glosnikow jak cewki nie sa popalone to mozesz sprzedac/podlyc pod jakis wzmacniacz bo naprawa wzamcniacz wbudowanego po burzy tez nieoplacalna zecz ... polecam www.allegro.pl tam wystwaisz aukcje i juz

0
  • Pomocny post
    #6 27 Cze 2006 00:42
    junek
    Poziom 16  

Z ubezpieczalnią to się nie daj łatwo zbyć, nie sądzę żeby tu chodziło o osobne ubezpieczanie, no chyba, że przed złodziejem :) Jak by nie było SSWiN jest to kawałek instalacji w budynku, niejednokrotnie mocno zintegrowanej z resztą - sterowanie/kontrola i powiadamianie o różnościach. Nie raz przyszło mi walczyć z awariami urządzeń i instalacji (alarmy, komputerowe czy TV ) po wyładowaniach - zwykle kończyło sie na wymianie wszystkiego, łącznie z okablowaniem - w tym antenowym i alarmowym, bo w przedziwnych miejscach były przerwy albo zwarcia, poszukiwania resztek skrzynki ze wzmacniaczami na strychu itp na podstawie śladów osmolenia ściany i miejsca, gdzie wisiała albo diagnoza uszkodzonych podzespołów komputera na podstawie wypalonej dziury w elektronice karty sieciowej ;). Życzę powodzenia i poczytaj umowę/polisę :) A póki co radzę zainteresować się ochroną przeciw odgromową, zarówno budynku jako cłąości jak i np. wstawieniem odgromnika na linię telefoniczną kablową o ile jest itp. Koszt duży ale w porównaniu ze stratami - przelicz sobie sam.

0
  • #7 15 Lut 2007 11:47
    jjjanek
    Poziom 18  

Witam upłynęło trochę czasu, ale dopiero teraz mogę dać odpowiedz i zamknąć temat w mym przypadku po sprawdzeniu polisy i stwierdzeniu, że mam ubezpieczone od przepięć zostały pieniążki mi zwrócone pozdrawiam wszystkich

0
  Szukaj w 5mln produktów