Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podpiąć rozrusznik (. ????)?

wbokszeroki 26 Cze 2006 09:53 1136 4
  • #1 26 Cze 2006 09:53
    wbokszeroki
    Poziom 12  

:cry: Mam do zrobienia instalacje elektryczną ( od podstaw ) w małym traktorku ( taka 15 ):?: . Ma się na nia składać rozrusznik , alternator , kierunkowskazy , światła mijania , stopu , i naddatek kontrolki do wszystkiego a cha i jeszcze to ma iść z kluczyka :( :idea:. A szczerze mówiąc nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać jeśli miał by ktoś jakiś schemat albo wiedział jak cos takiego wykonać to bardzo proszę o pomoc Pilne i bardzo ważne . Tak więc jeszcze raz bardzo proszę !!!:cry:
    (. ????) – ozdobnik ? [h]

0 4
  • Pomocny post
    #2 26 Cze 2006 10:33
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Moja sugestia: ściągnij sobie schemat jakiegoś starszego autka (z elektrody oczywiście), tam masz rozrysowane wszystkie obwody oddzielnie. Dodatkowo możesz "zaglądnąć" do jakiegos samochodu tak aby podpatrzeć ułożenie i grubość przewodów (np, akumulator "blisko" rozrusznika i konkretny kabel je łączący). Nie łącz wszystkiego od razu: zrób jeden obwód (np rozrusznik) i sprawdź go. Potem następny. Unikniesz szukania ewentualnych pomyłek.

0
  • #3 26 Cze 2006 10:45
    wbokszeroki
    Poziom 12  

Tylko ja już szukałem i nie za bardzo mi to wyszło , nie mogłem znaleźć ??
    może ktoś z was wie gdzie to znaleźć . Albo ja źle szukałem. tak więc proszę o pomoc!!!:cry::cry::cry:

0
  • Pomocny post
    #4 26 Cze 2006 11:15
    wzagra
    Poziom 33  

proponuję zapoznać się z instalacją elektryczną Trabanta 601 ;) - posiada to minimum minimorum ;) elektryki, tak że nic się nie da już wyjąć - i normalnie to skopiować....
    masz to tu: http://www.cartoontrabant.pl/literatura.php

0
  • #5 26 Cze 2006 14:15
    wbokszeroki
    Poziom 12  

Wszystko git tylko ja z niemieckiego troszkę słaby jestem . Tak więc za wszystkie rady dziękuje jeśli czegoś nie znajdce lub ktoś jeszcze nie innej propozycji to będę się męczył z tym niemieckim schemacikiem

0
  Szukaj w 5mln produktów