Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosze o pomoc kogoś kto dobrze zna sie na elektryce

08 Feb 2007 10:48 1697 8
  • Level 10  
    witam mam taka prosbe do was. kupiłem własnie okazyjnie zabytkowy ciągnik zetor() bardzo stary z hecią postawienia go w ogrudku ()ale on nie ma instalacji elektrycznej() wcale żadnie nawet klem od akumulatora i hcem go sobie pomalutku doprowadzić przez zime do perfekcji() ale niewiem jak do tego sie zabrac . dlatego bede wdzieczny() żeby ktoś jak oczywiście by wiedzialrozrysował mi cały przebieg instalacji elektrycznej ciągnika() światła ()kierunkowskazy itp i dotego tak myślałem() bo tam siedział stary alternator() to chciałem dać nowy i zeby było łądowanie, bo tak to silnik jest na hodzie, do tego jeszcze() żeby palił rozrusznikiem. poprostu chodzi mi o całą instalacje wraz z różnego rodzajami przekaźnikami itp. pozdrawiam!! I z góry dzieki!!! jak coś to prosze o wiadomość na mejla lukaszek0102@wp.pl

Popraw błędy i interpunkcję --> REGULAMIN.[hefid]
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 24  
    Pisz po polsku, a przede wszystkim podaj model tego ciągnika. pozdrawiam.jomek
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 29  
    lukaszek0102 wrote:
    hecią, ogrudku, żadnie nawet klem, hcem, hodzie

Więcej nie chce mi się wypisywać

Do tego całkowity brak interpunkcji i gramatyki. I to wg Ciebie jest poprawnie napisane?
  • Level 10  
    nie wiem co jest ale jak pisze to jest normalnie u mnie a jak wyśle na forum to wszystko się zmienia i przeskakuje wogule cały kontekst napisanej wiadomości się zmienia, poza tym jestem po raz pierwszy na tym forum
  • Level 29  
    Więc na początek dobr rada. Przed wysłaniem wiadomości kliknij na "podgląd" aby zobaczyć jak wiadomość będzie wyglądała po wysłaniu.

Po drugie ortografię możesz sprawdzić przyciskiem "pisownia".

O interpunkcję musisz zadbać sam.

A warto się do tych rad zastosować... Jeśli nadal będziesz pisał posty takie jak teraz to mało kto w ogóle będzie chciał odpowiadać na Twoje pytania. Wiele osób traktuje taki sposób wypowiedzi jaki stosujesz jako obraźliwy dla nich.

I nie obrażaj się na mnie bo to dobre rady :-)
  • Level 24  
    Co to za link.Komputer mi się zbiesił.Znam się na elektryce ale w temacie nie ma nic o traktorach.
    tak jakbyś się lekarza internistę pytał jaki zastosować gips przy złamaniu "nosa".jomek
    Jeżeli nie znasz się na elektryce pojazdowej to nawet się nie zabieraj za kompletną instalację.
    Jest wiele ważnych czynników:przekroje przewodów,za-i wyłączniki,ładowanie,akumulatory,oświetlenie,prowadzenie przewodów itd. Temat zbyt rozległy,aby w kilku postach wyjaśnić wszystko.
    A przecież trzeba będzie jeszcze zarejestrować ciągnik.
    Tam się nie patyczkują widząc instalację robioną a nie oryginalną. Mogą być kłopoty.
  • Level 10  
    a wiedz tak, po pierwsze na nikogo się nie obrażam ani tym bardziej nie zamierzam kogoś obrażać, po drugie dzięki za rady na pewno się przydadzą, a co do tej instalacji to link przesłałem z ogólnym wyglądem ciągnika już odrestaurowanego a i ciągnik kupiłem bardzo okazyjnie i jest wyrejestrowany i nie zamierzam go rejestrować a co do wykonania to w samochodach robiłem jakieś drobne podłączenia typu(alarm czy centralny zamek) a będę bardzo wdzięczny jeśli byś mógł mi rozrysować tak na prosty chłopski rozum i mi przesłać na e-mail tą instalacje