Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS Fideltronik Ares 300 - pytań pare (uszkodzony?)

26 Jun 2006 15:40 4945 6
  • Level 27  
    UPS Fideltronik Ares 300 - pytań pare (uszkodzony?)
    Witam
    Właśnie w łapki wpadł mi tenże UPS, a po podłączeniu do sieci milczał, i nie uruchamiał się. Po rozebraniu ujrzałem naprawdę świetnie wyglądające transformator i płytę przetwornicy. Wypiąłem stary AKU (CSB 12V/4.5Ah) i wpiąłem jakiś swój (CSB 12V/11Ah z APC SmartUPS) i UPS ożył.

Zapaliły się kontrolki żółta i zielona, a teraz nasuwają mi się pytania. Czy jeśli akumulator jest już lekko rozładowany, UPS ma prawo nie uruchomić się w przypadku braku AC? Czy ten model ma zimny start? Kiedy zapala się czerwona kontrolka AKU? Jak jest zepsuty, czy jak jest ładowany? Obecnie UPS po ręcznym wyjęciu kabla z sieci nic nie jest w stanie podtrzymać... Następnie żałośnie piknie i zamiera. Możliwe, że obecny AKU wymaga naładowania. Dam znać za parę godzin, czy włącza się przetwornica i podtrzymuje.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 36  
    Czerwona dioda - praca awaryjna ( brak sieci 230V);
    Zielona dioda - zasilanie wejścia (jest sieć 230V);
    Żółta dioda - zasilanie wyjścia - (podłączony odbiornik);
    Przyczyny mogą być dwie:
    1. Akumulator jest mocno rozładowany;
    2. Przetwornica jest uszkodzona.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 27  
    Raczej odpuszczam uszkodzenie. Pracował w dosyć stabilnej miejskiej sieci. Miałem kiedyś APC 1000VA z którego mam tego większego AKU (2 sztuki) to puściłem go na allegro, bo tylko się marnował (cyrki może 2-3 razy do roku z AC mamy). Ile może ładować 11Ah?
  • Level 36  
    Zachowanie UPS-a wskazuje na niskie rozładowanie akumulatora.
    Te UPS-y mają zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora i to może być przyczyną nie podejmowania pracy przez przetwornicę. W takiej sytuacji trzeba co najmniej 12 godzin ładować akumulator i dopiero wtedy sprawdzić, czy UPS będzie poprawnie pracował.
  • Level 27  
    Dobrze przetwornica wstaje (i to na zimno!) wkład, który najpierw podstawiłem okazał się uwalony. Mam jeszcze takie pytanko. O jakim amperażu maksymalnym można stosować wkłady? Czy ten UPS skalibruje się do nowej pojemności?
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Witam!
    Mam dokładnie taki sam problem jak opisany tutaj.
    Posiadam ten model UPS-a od ok 8 lat. Pracował bez zarzutu na starym mieszkaniu z zadziałaniem co najmniej 2-4 razy na dzień (stara, słaba instalacja ze słabym zabezpieczeniem). Raz nawet uratował mnie od spaleniu różnych urządzeń tzn. piszczał gdy w sieci było na fazie 380V, żarówki bardzo jasno świeciły, lodówka buczała itp, ale ostrzegł mnie pisk UPS-a. Sąsiedzi mieli mniej szczęścia...

Około 2,5 roku temu się przeprowadziłem i nie miałem potrzeby używać UPS-a więc nie podłączałem aż do dziś. Podłączyłem do sieci i nic totalna cisza. Znalazłem ten post i mam nadzieję, że to będzie ta przyczyna, że za mało naładowane są akumulatory. Na pewno napiszę efekt po kilkunastogodzinnym ładowaniu.

Pozdrawiam
  • Level 11  
    Te UPS-y wymagają poprawnego napięcia na akumulatorze do załączenia się. Przerabiałem to na kilku Aresach. Były głuche, po wymianie AKU ochoczo brały się do pracy. Nie wnikałem w szczegóły ich budowy, ale to chyba prąd z akumulatora jest używany do załączenia przekaźników na starcie.