Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bardzo proszę o pomoc Motorola GM660

3fazy 28 Jun 2006 20:19 3083 11
    3fazy
    Level 15  
    1.Posiadam motorole gm660 i chciałbym zwiększyć liczbę konwencjonalnych kanałów.Orginalnie posiada tylko 16 kanałów w trybie pracy konwencjonalnej.Czy mógłby mi ktoś pomóc w przerobieniu softu lub wgraniu innego z motoroli gm360, która posiada 255 kanałów i wiele innych funkcji?
    2.Czy da sie tak skonfigurować ustawienia {MPT1327} aby odbiornik pełnił funkcje trunkingowego Skanera ?
    medicb
    Level 28  
    RIB pasuje od GM350 bo już kolega mi się chwalił, soft to raczej marzenie ale też mi się obiło o uszy o wykorzystaniu od GM350. Osobiście nie sprawdzałem.
    IjeSJot
    Level 27  
    Soft od GM350 nie bedzie pasowal, nie pisz glupot!
    Motorola GM660 to radiotelefon trunkingowy przystosowany do pracy w MPT1327. Liczby kanalow konwencjonalnych niestety nie zwiekszysz.
    Mozesz dodac sobie kolejna personalizacje konwencjonalna i miec kolejne 16 kanalow do dyspozycji. Nie da sie ukryc ze tryb konwencjonalny w GM660 jest dosc ubogi. Na temat dostepnosci softu i flashowania na model konwencjonalny nie bede sie tutaj wypowiadal ;)
    3fazy
    Level 15  
    :arrow:Wyjasniam posiadam soft i RIB. sprawny do GM 660 oraz Radiotelefon.Wykorzystuje go tylko do celów konwencjonalnych,niestety te fukcje sa bardzo ubogie jak na możliwosci tego modelu.Najbardziej dokucza mi mała liczba kanałów roboczych,nie aktywny wskaźnik sygnału,brak skanera.
  • Helpful post
    IjeSJot
    Level 27  
    Faktycznie, skaner by sie przydal :) Te 16 kanalow to nie jest jeszcze tak zle. Starsze Motorole ktore pracowaly w MPT1327 mialy 10 kanalow na personalizacje konwencjonalna. Wskaznik jest czynny tylko w trybie trunkingowym, nie dziala nawet w modelach konwencjonalnych.
    3fazy
    Level 15  
    Ta informacja o wskaźniku sygnału [s-meter] jest dla mnie bardzo istotna,domyślam się że jest on sterowany programowo z protokołu MPT.Mam na myśli 3 stopniowy poziom sygnału.Próbowałem zaprogramować więcej personalizacji konwen... bezskutecznie.Widziałem MOTO...GM1200" radius". przeprogramowaną na tzw.GM2100 było tam kilka banków po 10ch, skaner,otwieranie SQ itd.Szukałem na wielu stronach jakichś wskazówek o przeróbce GM660 ale bez rezultatu.
  • Helpful post
    IjeSJot
    Level 27  
    Bo niestety nic nie znajdziesz. Nie wiem czy GM660 nie ma przypadkiem 4 personalizacji. Ale pewnosci nie mam.
    3fazy
    Level 15  
    Motorola GM660. Znalazłem te 4 personalizacje po 16kanał. Czy da sie tak skonfigurować ustawienia {MPT1327} aby odbiornik pełnił funkcje trunkingowego Skanera ?
    3fazy
    Level 15  
    Koledzy systematycznie przegladam strony (WWW) poszukując jakiejs przerobki Motoroli GM660.Wczesniej wspominalem oryginalnie GM660 nie posiada wiele funkcji ktore sa przydatne do uzytku ''Konwencjonalnego''na pasmie 70cm.Byc moze ktos ma jakies doswiadczenia ze zblizonymi typami Motoroli GMxxx.
    yes2mike
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wszystkie te s-metry w motorolach GM mozna o kant d..y potluc. Sygnal po byku, a on pokazuje "jedna kreske". Nie jest wiarygodny, wiec nie zawracaj sobie nim glowy.

Chyba, ze jest jakas funkcja do skalowania tego gadzetu - nie pamietam.
    3fazy
    Level 15  
    W GM660 s-metr dzala tylko w MPT1327.
    3fazy
    Level 15  
    Udało sie użyć ustawień z GM1280 w GM660 ,pracuje poprawnie ma 60 ustawień(personalizacji).
    W każdym zawarte 16 kanałów(konwencjonalnych).
    Program pozwala tylko edytować 16 kanałow.
    Jakim programem można dopisać wiekszą liczbe w danej personalizacji?
    Kanały niestety sa opisywane od "00" do "99".
    Jak zmienić opis danego kanału?(np.433.400 Mhz.)

Dolanczam w załączniku zaprogramowany plik 16 czestotliwości konwencjonalnych oznaczonych od 1-16.(1kanał to 433,400 ostatni 16kanał 433,575).

Link do podobnego tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.p...&sid=47695db9b93ab3b4b5dcb341290638b2#3321010