Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik dualny w miejsce czujnika ruchu - pytanie

29 Cze 2006 12:35 2310 8
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich

Mam w Fabii alarm SEO Dolphine i podłączony do niego czujnik ultradźwiękowy (bodajrze Cheetah).

W związku z tym, że jeden z czujników jest uszkodzony (nie wiem czy nadajnik czy odbiornik - po prostu poprzedni właściciel go urwał) chciałem kupić jakiś sprawny czujnik, ale wypatrzyłem, że na Allegro dostępne są czujniki dualne CD-1 (detekcja ruchu i udaru).

Moje pytanie brzmi czy takie coś warto kupić (cena około 50 zł) i jak ewentualnie taki czujnik podłączyć. W tym momencie czujnik ruchu jest podłączony 3 przewodami do centralki natomiast CD-1 ma 2 wyjscia sygnałowe i zasilanie czyli 4 przewody.

Pozdrawiam i proszę o rady.
    Robert
  • OptexOptex
  • Użytkownik usunął konto  
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    norbert.s. napisał:
    lepiej kupić dwa osobne czujniki,nawet ze względów montażowych.

Nie bardzo kumam ...

Uważam, że żadnego problemu nie będzie ponieważ w jednej obudowie jest zamknięty detektor wstrząsowy i elektronika do ultradźwięków, natomiast same sensory ultradźwiękowe są na długich przewodach.

Więc gdzie niby ma wystąpić ten problem montażowy ?

Jedyny kłopot to podłączenie wyjść sygnałowych czujników (udar i ruch) do jednej linii wejściowej czujników zewnętrznych.
  • Poziom 11  
    norbert.s. napisał:
    skoro tak uważasz to po co pytasz czy warto taki czujnik kupić? po prostu go kup i przeczytaj instrukcję,na pewno będzie napisane jak go podłączyć.

Po boku okna edycji tekstu jest bardzo dobra uwaga, cytuję - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl

Nie muszę się znać na wszystkim dlatego zapytałem a Ty udzieliłeś jedynie suchej odpowiedzi, żebym nie kupował. A raczej nie o to pytałem. Poza tym, jeśli wiesz, dlaczego nie warto, to może napisz, a nie tylko "nie bo nie, bo zintegorwany mi się nie podoba".

Wcześniej czytałem wypowiedzi wielu forumowiczów na elektroda.pl i spodziewałem się fachowej dorady i dyskusji.
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    2New napisał:
    norbert.s. napisał:
    skoro tak uważasz to po co pytasz czy warto taki czujnik kupić? po prostu go kup i przeczytaj instrukcję,na pewno będzie napisane jak go podłączyć.

Po boku okna edycji tekstu jest bardzo dobra uwaga, cytuję - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl

Nie muszę się znać na wszystkim dlatego zapytałem a Ty udzieliłeś jedynie suchej odpowiedzi, żebym nie kupował. A raczej nie o to pytałem. Poza tym, jeśli wiesz, dlaczego nie warto, to może napisz, a nie tylko "nie bo nie, bo zintegorwany mi się nie podoba".

Wcześniej czytałem wypowiedzi wielu forumowiczów na elektroda.pl i spodziewałem się fachowej dorady i dyskusji.

Norbert ma rację, jak zamontujesz czujnik 2 w 1 to jak będziesz miał jakieś fałszywki to trudno będzie wyregulować. Mówią, „że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego".
  • Poziom 11  
    Noooo... teraz to całkiem inaczej wygląda :D Dzięki za odpowiedź.

Ale dalej drążąc temat podłączenia... czyjnik na wyjściu ma cały czas +12 a po wystąpienia zdarzenia alarmowego na wyjściu sygnałowym będzie masa. Wiem, że w ten sposób jest wysterowywany SEO. I teraz jeśli podłączę 2 kable razem (teraz myślę tylko o sygnałowych, bo zasilanie to wiadomo) to jeśli jeden czujnik zgłosi alarm i poda masę na kabel sygnałowy a drugi nie, to na wejściu alarmu będzie nadal +12 (z tego czujnika, który nie ma w danym omomencie stanu alarmowego) i w efekcie alarmu nie będzie.

Czy prawdziwe jest moje rozważanie, czy może się mylę ?

No i czy same ultradźwięki z Allegro (np. CR-2) są OK, czy raczej słabe jakościowo ?