Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam artykulu samodzielne wykonanie plytki drukowanej

29 Cze 2006 22:26 1376 7
  • Poziom 11  
    HELp szukam i nie moge tego namiezyc kiedys ten temat byl na stronie glownej bardzo prosze o linka do tego artykulu na forum temat samodzielne domowe wykonanie plytki drukowanej dziekuje za pomoc

mocno poczatkujacy
  • Poziom 26  
    można na kilka sposobów:
    1. rysujesz ścieżki na płytce markerem, potem wsadzasz płytkę do wytrawiacza i zmywasz denaturatem i następnie wiercisz otwory pod elementy i malujesz miedź roztworem kalafonii w denaturacie
    2. kserujesz lub drukujesz na drukarce laserowej schemat (widok od strony elementów) na papierze kredowym, bądź takim śliskim z gazet, wycinasz schemat z zakładkami aby unieruchomić potem papier. Przykładasz papier tonerem do strony miedzi i prasujesz płytkę z obu stron żelazkiem (temperatura nam max) następnie wkładasz płytkę do cieplej wody z mydłem, bądź płynem do naczyń. Po pewnym czasie powinieneś zobaczyć bąble na papierze, wtedy już możesz odkleić papier i zetrzeć go delikatnie palcem. następnie płytkę wytrawiasz i czyścisz rozpuszczalnikiem, zmywaczem do paznokci itp. I tak samo wiercisz otwory i pokrywasz miedź roztworem kalafonii. są również inne metody ale droższe i nie sprawdzałem ;) Jak czegoś nie wiesz to pytaj :)
  • Poziom 16  
    Lepiej jak spytasz w innym dziale forum! ... i troche pogooglujesz! Wszystko zależy od tego jaka płytka! Metody są różne! W "Elektronice praktycznej" z lat 96-97 były artykuły na temat i opisy metod od żelazkowej do naświetlania! Polecam tę ostatnią! Może każdego przerażać ogrom pracy na początku, ale efekty rewelka! Co do chemii to (kiedyś) preparat POSITIV20 i wodorotlenek sodu (ŻRĄCY!!!). Powodzenia
  • Poziom 17  
    Witam.
    Ja stosuje metodę żelazkową i wykonanie płytki ze ścieżkami 8milsów nie stanowi problemu. Podstawa to dobrze przygotowany laminat (odtłuszczony i przetarty papierkiem ściernym 1000 na mokro) i oczywiście odpowiedni papier kredowy bo z praktyki wiem że nie na każdym da się uzyskać takie rezultaty. Jak dla mnie to jest najszybsza metoda i bardzo dobra.
  • Poziom 11  
    chodzilo mi o linka topica ktory istnieje na tym forum dziekuje
  • Poziom 11  
    dziekuje uprzejmie za okazana pomoc:D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...