Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wykonać płytkę PCB [Termotransfer]

PCmaniak22 07 Maj 2014 14:14 6570 4
  • O autorze
    PCmaniak22
    Poziom 16  
    PCmaniak22 napisał 293 postów o ocenie 30, pomógł 17 razy. Mieszka w mieście Opoczno. Jest z nami od 2010 roku.
  • PCBwayPCBway
    LA72
    Poziom 40  
    Ukazując temat wykonywania płytek PCB warto było to zrobić od A do Z, poprzez przygotowanie materiału, pokazania sposobu jego wydruku w odbiciu lustrzanym po podanie dokładnych informacji o wytrawiaczu.
    Dla osób, które dopiero w tym zaczynają okazało by się to wielce pomocne.
  • PCBwayPCBway
    androot
    VIP Zasłużony dla elektroda
    LA72 napisał:
    Ukazując temat wykonywania płytek PCB warto było to zrobić od A do Z, poprzez przygotowanie materiału, pokazania sposobu jego wydruku w odbiciu lustrzanym po podanie dokładnych informacji o wytrawiaczu.
    Dla osób, które dopiero w tym zaczynają okazało by się to wielce pomocne.

Każdy używa innego programu do projektowania to raz.
    Dwa niektórzy korzystają z gotowych projektów.

Co do filmiku. Świetnie przygotowany! Mam na myśli jakość materiału, montaż itp.

Co do metody. Nie używam żelazka tylko laminator. Wyniki są bardzo powtarzalne. Jednak nie twierdzę, że nie można nabrać takiej wprawy robiąc to żelazkiem.
    Nie wiem w czym odmaczasz płytkę (w pracy nie mam słuchawek do komputera), ale najlepiej robić to w occie.

Duży + za te rękawiczki, wyglądają PRO :)
    PCmaniak22
    Poziom 16  
    To nie jest moja pierwsza płytka i poważnie początkowo średnio mi te płytki wychodziły.Czasem brakowało dość dużego obszaru "rozlanej masy" ,czasem niektórych ścieżek. Raz dało się poprawić markerem innym znów razem musiałem zmywać i na nowo nakładać toner. Za każdym razem eksperymentowałem z innym czasem,dociskiem i temperaturą, aż udało mi się wykonać taką płytkę jak na filmie. Pozdrawiam.
    juarez89
    Poziom 14  
    Bardzo fajny film, ale jedna sprawa - nadsiarczan sodu, znany jako B327 to nie jest kwas. To jest utleniacz. Wskutek trawienia miedzi (a tak naprawdę utleniania do jonów Cu2+) powstaje siarczan miedzi. Który w sumie można później ładnie odparować bo daje śliczne niebieskie kryształy :)