Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyjcie na miasto w zsieciowanych panasonikach kx-tda200.

01 Lip 2006 10:30 909 4
  • Poziom 9  
    Witam!
    Zsieciowane są po PRA 2 panasoniki kx-tda200. Pewna grupa ab. wewn. w centrali (master) ma wychodzić na miasto wybierając 9 przez drugą jednostkę (slave).Próbuję różnych ustawień ale są problemy. Proszę o pomoc w tym temacie.
  • Poziom 21  
    Troszkę za ogólnie nie sądzisz?

Ogólna odpowiedź brzmi:
    External Call Block
    ARS
  • Poziom 9  
    Witam!

Po wybraniu 9.
    Ars:
    1.w leading number ustawione X
    2.w additinal number wpisana 3 (dodaje nr.grupyPRI przez którą łączy się z miastem w slave)
    3.w routing plan number- 4
    4.w routing plan time- disable
    5.w routing plan priority 4 przez wszystkie dni
    6.w carrier access code wpisałem nr.gr.805 (grupa w slave PRI przez którą wychodzi się na miasto)
    7. w drugiej zakłatce carriera (trunk group)
    ustawiłem że carrier 4 ma wyjść po trg4 w masetrze (PRI łączące dwie jednostki)

EXTERNAL CALL BLOCK

Abonentom wewn. przypisałem 2 różne COSY (cos1 i cos5). Abonenci np. z COS 5 mają zabronione wyjście na miasto w masterze. Po takich ustawieniach na miasto przez 9 wychodzą wszyscy ab.wewn.w masterze.
    Gdy zabronię w call bloku wyjścia przez trg 4 ab.wewn. z COS1 to wtedy
    nie można połączyć się wenętrznie z centralką slave co jest logiczne bo to jest trank który łączy dwie jednostki. Gdzie w tych ustawieniach popełniłem błąd ? A może muszę zmienić wersję (na jaką?) programu na karcie SD? Chciałbym tego uniknąć z powodu zainstalowanych kart antenowych do dektów. Niewiem czy wtedy nie pogorszy się działanie tych anten. Proszę o w miarę szybką pomoc.
  • Poziom 9  
    Witam!
    Jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu jak w dwóch moich poprzednich postach. W centrali (master) są 2 grupy abonentów. Obie grupy wychodzą na miasto przez prefiks 9 z tą różnicą, że jedna z grup ma wychodzić na miasto przez drugą zsieciowaną centralę (slave). Przy takich ustawieniach jak podałem w poprzednim poście gdy w arsie leading number X wpiszę w pierwszej pozycji to działa ale połowicznie tzn. grupa która ma wychdzić na miasto przez drugą centralę (slave) wychodzi przez nią a druga grupa, która ma wychodzić na miasto w masterze wybierając 9 dostaje sygnał zajętości. Przy takim ustawieniu wybranie numeru na miasto trwa dość długo ok.11sek. Prosiłbym o konkrety bo o tym co zaproponował M__ to ja wiem. Czy ktoś taki problem przerabiał praktycznie.
  • Poziom 21  
    Przejżę to na spokojnie, ale wg mnie nie 805, tylko połaczenie central po QSIG, kod dla grupy, tenanta albo Item "7" i CallBlock.

Wyjście na OtherPBX masz wtedy wymuszane przez 7.
    Wyjście z drugiej nadal jest przez 9.
    Dobicie 7 na grupie da Ci sekwencję 79numer, zadziała zarówno "z palca" jak i przez ARS.

Dla wyjścia musisz podać grupę 5 w PrivateNetwork.