logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy zwarte piny 1 i 2 w kartach sieciowych 3Com to normalne?

mamix4 01 Lip 2006 15:55 1238 7
REKLAMA
  • #1 2780867
    mamix4
    Poziom 14  
    Posty: 177
    Pomógł: 6
    Ocena: 3
    Czy sieciówki mają zware piny 1i2 ,bo mam dwie firmy 3com i tak mają.
    Kompy nie widzą się na nich.
  • REKLAMA
  • #2 2780881
    Miechonet
    Poziom 20  
    Posty: 486
    Pomógł: 7
    Ocena: 13
    A posiadasz skrosowany kabel??
  • REKLAMA
  • #3 2780897
    mamix4
    Poziom 14  
    Posty: 177
    Pomógł: 6
    Ocena: 3
    Kabel jest O.K. sprawdzałem na mierniku,po wpięciu go w karty zapalają się na nich zielone diody.
  • REKLAMA
  • #4 2781054
    Pi-Vo
    Poziom 37  
    Posty: 3019
    Pomógł: 319
    Ocena: 205
    Te piny na mierniku mają być zwarte bo wejście i wyjście danych z karty wchodzi na transformator który ma uzwojenia o bardzo małej oporności.Diody mają zapalać się na zielono ,to oznacza że jest połączenie.Karty mogą być uszkodzone (albo tylko jedna) ale nie świadczy o tym mała oporność między pinami 1 i 2.Napisz jaki system i jak skonfigurowana sieć bo bez ręcznego skonfigurowania sieci nie zobaczą się ot tak przez LAN.
  • #5 2781330
    mamix4
    Poziom 14  
    Posty: 177
    Pomógł: 6
    Ocena: 3
    Komputer nr1 ma winde ME i neostrade
    Adres IP: 192.168.0.1
    Maska: 255.255.255.0

    Komputer nr2 ma winde 98SE
    Adres IP: 192.168.0.2
    Maska: 255.255.255.0
    Brama: 192.168.0.1
    DNS: 192.168.0.1
  • #6 2781682
    jakubbilski
    Poziom 17  
    Posty: 159
    Pomógł: 14
    Ocena: 2
    oprocz zgodnych mask i adresow z jednej puli oba kompy musza miec na tych kartach zainstalowane te same protokoly sieciowe, najlepiej wlaczone "udostepnianie plikow i drukarek", a na kompie, ktory udostepnia sygnal, musisz miec wlaczone udostepnienie polaczenia internetowego. nie jestem tez pewny, czy nie musisz tez w drugim kompie skonfigurowac polaczenia internetowego.
    a czy kompy sie widza, i czy karty sa ok, to mozesz sprawdzic poleceniem "ping XXXXXX /t" gdzie XXXX to IP drugiego kompa (a nie kompa, na ktorym wpisujesz ping). uruchamiasz to z polecenia "uruchom" w starcie. jesli karty i kabel sa ok, oba kompy skonfigurowane, to otrzymasz odpowiedzi na ping.
  • REKLAMA
  • #7 2781699
    Pi-Vo
    Poziom 37  
    Posty: 3019
    Pomógł: 319
    Ocena: 205
    I jeszcze grupy robocze muszą nazywać się tak samo.Nie pamiętam już gdzie to jest w 98 i ME bo nie mam pod ręką zainstalowanych ale jest to we właściwościach otoczenia sieciowego.
  • #8 2782073
    Czyki
    Poziom 15  
    Posty: 212
    Pomógł: 7
    Ocena: 3
    Ja to bym na tym drugim kompie ustawił DNS-y tak jak na pierwszym, czyli 194.204.159.1, 194.204.152.34

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono kwestię zwartego połączenia pinów 1 i 2 w kartach sieciowych firmy 3Com oraz problem z brakiem widoczności komputerów w sieci. Potwierdzono, że niska oporność między pinami 1 i 2 jest normalna ze względu na obecność transformatora w karcie sieciowej. Zielone diody sygnalizują poprawne połączenie fizyczne. Problem z komunikacją może wynikać z nieprawidłowej konfiguracji sieci, w tym braku zgodnych adresów IP, masek podsieci, protokołów sieciowych oraz ustawień udostępniania plików i drukarek. Konieczne jest także, aby oba komputery znajdowały się w tej samej grupie roboczej. Dodatkowo wskazano na potrzebę poprawnej konfiguracji DNS oraz ewentualnego włączenia udostępniania połączenia internetowego. Do diagnostyki zalecane jest użycie polecenia ping z odpowiednim adresem IP.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA