oprocz zgodnych mask i adresow z jednej puli oba kompy musza miec na tych kartach zainstalowane te same protokoly sieciowe, najlepiej wlaczone "udostepnianie plikow i drukarek", a na kompie, ktory udostepnia sygnal, musisz miec wlaczone udostepnienie polaczenia internetowego. nie jestem tez pewny, czy nie musisz tez w drugim kompie skonfigurowac polaczenia internetowego.
a czy kompy sie widza, i czy karty sa ok, to mozesz sprawdzic poleceniem "ping XXXXXX /t" gdzie XXXX to IP drugiego kompa (a nie kompa, na ktorym wpisujesz ping). uruchamiasz to z polecenia "uruchom" w starcie. jesli karty i kabel sa ok, oba kompy skonfigurowane, to otrzymasz odpowiedzi na ping.