Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

No signal input, a rozruch jest

Buntownik 03 Lip 2006 09:28 1520 11
  • #1 03 Lip 2006 09:28
    Buntownik
    Poziom 9  

Witajcie.

Mam problem. Po wciśnięciu przycisku POWER następuje rozruch, nie ma sygnałów dźwiękowych, a na monitorze pozostaje "no signal input or cable disconnected". Wiem, że to nie karta graficzna, bo wymontowałem ją i podłączyłem do innego kompa. Na pewno też nie ram, bo nie ma sygnału dźwiękowego. Co robić? Dzięki z góry za poradę.

Buntownik z Wyboru

• #3 03 Lip 2006 10:29
    Buntownik
    Poziom 9  

Monitor też sprawdzałem, mam trzy komputery w domu i dwa monitory, próbowałem różnych kofiguracji -> monitor sprawny na 100%.

• #4 03 Lip 2006 10:42
    niegowic
    Poziom 11  

Sprawdz czy karta graficzna jest dobrze docisnieta jesli to nie pomoze sprobuj wlozyc inna i sprawdź. Podlaczony masz glosniczek do plyty? Bez niego piszczec nie bedzie...

• #5 03 Lip 2006 10:46
    Buntownik
    Poziom 9  

Karta graficzna jest w porządku, bo wkładałem ją do drugiego kompa i działała, a do tego włożyłem inną i nie działało nadal. Czy jest możliwe by to było spowodowane malfunkcją płyty głównej?

• #7 03 Lip 2006 10:51
    KKK
    Poziom 31  

Cytat:
    malfunkcją
    :D ciekawe określenie

Czy ta płyta niema przypadkiem jakiejś grafiki onboard?
    Na przyszłość podawaj wszelkie możliwe dane takie jak modele urządzeń o których piszesz w pierwszym poście.

• #8 03 Lip 2006 10:53
    Kolobos
    Spec od komputerów

Odlacz od plyty wszystkie zbedne karty i napedy, zostaw tylko karte graficzna, ram i procesor i zobacz czy wytedy sie uruchomi.
    Oczywiscie sprawdz w innym komputerze czy ten ram/procesor/karta graficzna sa sprawne.
    Zasilacz sprawdz miernikiem lub podlacz jakis inny na czas testow.
    Zobacz czy po wyciagnieciu ramu pcspeaker wydaja z siebie jakis dzwiek.

• #9 03 Lip 2006 10:58
    al777
    Poziom 26  

Pamiętam że widziałem w BIOSie taką opcję jak "Init Display First" i można było wybrać między AGP i PCI - ja sam nigdy nie miałem z tym problemów, ale przy takich okolicznościach taka przyczyna sama się nasuwa.
    Oczywiście w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest reset ustawień BIOSu jak zaleca lukashb.

• #10 03 Lip 2006 11:09
    Buntownik
    Poziom 9  

No ale co może mieć wspólnego bios, skoro nawet nie ukazuje się jakiś tam memory test czy inne takie. (od razu mówię że jestem laikiem i nie za bardzo się na tym znam). Oczywiście spróbuję zrobić clear cmosa, chociaż nie wiem czy to coś da (spodziewam się najgorszego).

Co do podmieniania do innych kompów podzespołów to nie mam zbytniej możliwości, jako że pozostałe kompy to stare antyki i nie nadają się raczej, ale zobaczymy co się da zrobić. W każdym bądź razie dzięki za porady, oczywiście po powrocie z pracy wszystkie przetestuje. Pozdrawiam

• #11 03 Lip 2006 11:16
    KKK
    Poziom 31  

Jeszcze jedno: co rozumiesz przez rozruch?
    Zupełnie co innego jeśli komputer zachowuje się jakby ładował system a jedynie nie ma obrazu niż jeśli w ogule nie startuje.
    Jak doszło do uszkodzenia?
    Zacznij od uruchomienia gołej płyty z procesorem i głośniczkiem bez ramu, grafiki, napędów itd.

• #12 03 Lip 2006 11:43
    Buntownik
    Poziom 9  

No włącza się zasilanie, wiatraczek działa, ale nie ma ładowania systemu ani burczenia kiedy "myśli". Do uszkodzenia doszło tak bez powodu, chyba że odłączenie monitora mogłoby coś takiego spowodować, ale raczej nie sądze bo często był on odłączany i podłączany do innego komputera. No cóż, będę musiał spróbować uruchamianie selektywne jakie sugerujecie i sprawdzanie po kolei podzespołów, ale to dopiero wieczorem, kiedy wróce z pracy. Dziękuje za porady, które z pewnością okarzą się wielką pomocą dla mnie i doprowadzą do powrotu sprzętu do życia. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Buntownik z Wyboru

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo