Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Space na jaki rodzaj kond. wymienic w zwrotnicy ????

04 Lip 2006 14:40 2487 8
  • Poziom 15  
    Witam mam problem z tymi głośnikami ponieważ zamierzam wymienić kondensatory w zwrotnicach.Nie wiem tylko jaki rodzaj kondensatora by się nadawał.I drugie pytanie czy wymiana tych kond. zmniejszy możliwość przepalenia głośnika wysokotonowego.
  • Poziom 20  
    Wymiana kondensatora zmieni wiele, ale na pewno nie na lepsze. W tej kolumnie jest filtr 12dB/oct dobrze dobrany do głośnika wysokotonowego. Jeżeli zamienisz wartość kondensatora w torze wysokotonowym to charakterystyka przenoszenia kolumny sie zmieni i na pewno będzie "do bani".
    Kopułka pali Ci się na pewno z powodu przesterowania wzmacniacza, a nie za dużej mocy, a może masz tam już nie oryginalną/przerobioną zwrotnicę. Napisz jaki masz wzmacniacz i będzie wszystko jasne.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Mam dwa wzmacniacze Pw3015 Pw7020 ale częściej kożystam z tego pierwszego.A kto powiedział że chcę zmienić parametry w zwrotnicy.Chcę wymienić kondensatory ponieważ słysząc muzykę odczuwam różnicę pomiędzy kolumnami,Poza tym kondensatory w zwrotnicach(które są seryjne,oryginalne)na pweno zmieniły sie pod wpływem czasu i nie koniecznie muszą działa tak jak powinny:P
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witaj.

No to sprawa jest prawie jasna. Twoje wzmacniacze rozsądnie używane nie są w stanie spalić tych głośników.

Cytat:
    słysząc muzykę odczuwam różnicę pomiędzy kolumnami

Napisz czym ta różnica sie odznacza w brzmieniu.

Kondensatory użyte w zwrotnicach Tonsila wytrzymają jeszcze wiele lat bez słyszalnej zmiany w dźwięku.
  • Poziom 15  
    No między innymi dźwięk różni się tym że w jednej kolumne lepiej słychać wysokie tony a w drugiej nie chociaż wymieniałem cewki w nich na tej samej firmy....i wogóle .A tak apropo jak można poznać czy wzmacniacz jest przesterowany (dotyczy pw7020 bo na nim spaliłem wysokie)

Dodano po 13 [minuty]:

Właśnie przez te różnice dźwięku próbuje wymienić te kond. żeby je usunąć.A o te popalone cewki to tak przy okazjii.Dodam jeszcze że kolumny były regenerowane (wymiana zawieszań i membran)Pozostało mi tylko wewn. okablowanie i te nieszczęsne.....kondenastory.....
  • Poziom 22  
    No to kup kondensatory foliowe najlepiej na 400V a pojemności takie jak w oryginalch
  • Poziom 15  
    W zwrotnicy mam kondensatory o wartościach
    4,7uF-63V-prawdopodobnie pasmo wyskotonowe
    3,3uf-63V-prawdopodobnie pasmo średniotonowe
    2,2uF-63V-prawdopodobnie pasmo niskotonowe
    Wiem że czasem zadaje za dużo pytań ale trudno:
    Co da mi włożenie tych kondenatorów które mi proponujesz(63V,a 400V to duży przeskok) oraz czym różnią się kond. foliowe od montowanych seryjnie (tak wyczytałem na innych postach) bipolarnych.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Jeżeli dasz 400V to nic nie zmieni to w jakości dzwięku raczej zabezpieczenie przed duzymi mocami. Ale skoro były tam 63 to mozesz dać na 90 albo 160 V. Ja miałem w starych tonsilach kondy na 250V. A kondensatory foliowe czyli sa to kondy warstwowe. czyli są zbudowane z kilku set(dziesięciu) warts izolatora oraz materiału pojemościowego(w zalezności od typow np powietrze). I te kondy są bardzo wytrwale na czas. Na długie latam moga być. Natomiast elektrolity mają material pojemnościowy plynny najczęściej lub lepsze staly i one poprostu z czasem moga wyschnać i tracą swe dobre własciwości. Kondy w iarę dobre możesz dostać tutaj .

http://www.f-a-s.com.pl/catalog.php?kat=2&pkat=3

Masz tutaj MPK foliowe ale na tej stronie sa również bipolarne elektrolity. Teraz juz troszkę wiesz no i jeszcze w gre wchodzi cena te lepsze są drosze troche srednio o 50%. I jak rozumiesz??

A co do wymien to tonsil wkładał naprawde dobre kondy ktore wytrzymuja długo.
  • Poziom 15  
    Ok kupię do tego przed chwilą zauważyłem że druga z kolumn jest taka przytłumiona (między innymi że mam na razie tam spalony wysokotonowy)ale także zauważyłem że szybciej przechwytuje znieksztaucenia przy podgłaśnianiu niż ta prawa kolumna(szczególnie bass)

Dodano po 26 [minuty]:

A jak myślicie może to jest wina wzmacniacza.Parę minut temu skołowałem sobie drugi zestaw kolumienek i zmieniając balans odczuwam ten sam efekt (lewy kanał ,a w szczególności wysokie tony )troche bardziej przytłumione ale już nie ma takich znieksztauceń.Pomocy bo już się pogubiłem i zaraz podpalę to wszystko...