logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podłączenie Blaupunkt GTA4 do Pioneer TS W306DVC - dwa zmostkowane kanały?

mondeo93 08 Lip 2006 21:58 3046 14
REKLAMA
  • #1 2803122
    mondeo93
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Witam,
    mam pytanie dotyczące podłączenia wzmacniacza blaupunkta gta4 series special do pionnera TS W306DVC. Mianowicie czy można podłączyć dwa zmostkowane kanały (po 170W sin każdy) do dwóch cewek pioneera który ma 400W nominalnej?
    z góry dzieki za odp.
    Pozdrawiam
    Maciej
  • REKLAMA
  • #2 2803359
    morfi020
    Poziom 20  
    Posty: 483
    Pomógł: 28
    Ocena: 17
    nie w zadnym wypadku nie mozna tak zrobic. tylko i wylacznie pod jeden kanal
  • REKLAMA
  • #3 2803515
    mondeo93
    Poziom 11  
    Posty: 8
    a dlaczego wiesz może? bo nie rozumiem czemu tak nie można.
  • #4 2803637
    Armosus
    Poziom 26  
    Posty: 835
    Pomógł: 64
    Ocena: 12
    A czemu nie? Jesli impedancja bedzie dobra to czemu nie. Zakladam ze jedna cewka ma 2Ω - jesli po zmostkowaniu kanalow we wzmacniaczu otrzymasz 2Ω (w co watpie, nieche mi sie tego wzmaka szukac) to mozesz podlaczac. Ale jesli po zmostkowaniu otrzymasz 4Ω albo 8Ω i bedziesz chcial podpiac to pod cewke 2Ω to bron cie Boze, spalic glosnik mozesz i tyle bedzie zabawy.
  • Pomocny post
    #5 2803687
    foxiu
    Poziom 15  
    Posty: 155
    Pomógł: 8
    Ocena: 5
    goofno prawda, nie podłącza się dwucewkowca pod dwa kanały wzmaka, bo jak wzmak idzie w stereo to sygnały na kanałach sie różnią i powiedz mi jakim cudem głośnik ma grać napędzany przez dwie cewki wytwarzające różne pola? :?
  • #6 2804076
    Armosus
    Poziom 26  
    Posty: 835
    Pomógł: 64
    Ocena: 12
    Ach...sory zapomnialem o tym (pozno bylo, jak pisalem;)), wiec: nie mozna, reszta ma racje.
  • REKLAMA
  • #7 2804995
    Edzioman
    Poziom 14  
    Posty: 117
    Pomógł: 4
    Ale przeciez jak na dwa kanaly wzmacniacza podamy ten sam syganal, to mozemy podłaczyć tak, jak pisze mondeo93. Kazda cewka ma 4Ω, wiec wzmacniacz nawet po zmostowaniu nie powinien sie zjarac.
  • #8 2805009
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    niemozna chyba ze niewiem dasz jakies cos co bedzie dawalo taki sygnał ja mialem tak zrobione i sie jedna cewka zjarała Ja odradzam
  • REKLAMA
  • #9 2805558
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    Odradzam takiego połączenia. Tak jak piszą wyżej sygnał może się różnić, co doprowadzi do zniszczenia głośnika.Pozdrawia!!!
  • #10 2805681
    soren
    Poziom 12  
    Posty: 91
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    łączysz cewki i podpinasz pod jeden kanal wzmaka
  • #11 2805958
    qscgu
    Poziom 34  
    Posty: 3347
    Pomógł: 161
    Ocena: 50
    mozna zrobic tak:
    1.połaczyc cewki i podpiąc do mostka wzmacniacza- o ile sie da,
    2. trudniejszy sposob ale powinien zadzialac i dac lekko lepsze efekty. rozdzielasz sygnal jednego kanalu na 2 kanaly wzmacniacza i podlaczasz cewki do prawego i lewego kanalu wtedy sygnal bedzie taki sam wiec i cewki powinny pracowac rownomiernie.. nie powinien sie spalic glosnik w przypadku niepowodzenia najprawdopodobniej gdyby cos poszlo nie tak to bedzie najpierw slychac znieksztalcenia
  • #12 2805962
    Edzioman
    Poziom 14  
    Posty: 117
    Pomógł: 4
    Ludzie, jak sie moze różnić? o 0,05%? Dublujemy chinch i po sprawie! Widomo ze trzeba dac dwa kanały ustawic identyczne, chodzi o glosnisc i odciecie, ale przeciez to nie problem.
  • #13 2806771
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    tak wlasnie taki sam chinch takie samo ustawienie na wzmaku i cewka jedna poszła w piernik niewiem jak chcesz to podlaczaj ja mowie jak miałem szczeze odradzam pozdrawiam
  • #14 2808735
    mondeo93
    Poziom 11  
    Posty: 8
    wzmacniacz ma dwa kanały po 4Ω i cewki głośnika mają takie same impedancje, ale fakt, nie pomyślałem o tym że są stereo.
    Dzięki za odp.
    P.S. chyba pozostają dwa monobloki:)
    pozdro
  • #15 2808962
    soren
    Poziom 12  
    Posty: 91
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    po 1 nie mozna podąłczyc cewek w jednym glosniku pod ruzne kanały
    po drugie nie dwa monobloki tylko jeden stabilny przy jednym omie (dosc droga opcja) ale wtedy pozostaja juz tylko systemy glosników np łaczysz 4 cewki z 2 glosnikow i podpinasz pod jeden kanał ( mialem tak ladnie gralo ale glosniki spalilem )

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy możliwości podłączenia dwóch zmostkowanych kanałów wzmacniacza Blaupunkt GTA4 Series Special (po 170W RMS każdy) do dwóch cewek głośnika Pioneer TS W306DVC o nominalnej mocy 400W. Większość uczestników odradza takie rozwiązanie, wskazując, że nie można podłączać cewek jednego głośnika do różnych kanałów wzmacniacza, ponieważ sygnały stereo różnią się i mogą powodować uszkodzenie głośnika. Zmostkowanie kanałów wzmacniacza wymaga odpowiedniej impedancji, a podłączenie do cewek o niższej impedancji niż przewidziana grozi uszkodzeniem sprzętu. Proponowane bezpieczne rozwiązania to połączenie cewek i podłączenie ich do jednego kanału wzmacniacza lub rozdzielenie sygnału jednego kanału na dwa kanały wzmacniacza, aby sygnały były identyczne, co jednak jest trudne do zrealizowania i nie gwarantuje bezpieczeństwa. Ostatecznie zaleca się stosowanie monobloków lub stabilnych wzmacniaczy pracujących przy odpowiedniej impedancji, aby uniknąć uszkodzeń głośników.
Podsumowanie wygenerowane przez AI na podstawie treści dyskusji.
REKLAMA