Witam, probuje zrobic rozrusznik do simsona s70 za pomoca sprzegla elektromagnetycznego i mam do was kilka pytan w tej sprawie:
1) jak duza musi byc moc przelozenia aby obrocic wal korbowy przy pelnym sprezaniu
2) gdzie najtaniej moge kupic silnik z przekladnia na 12V i z moca wyjsciowa ok 200W (bo podejrzewam ze tyle potrzeba do obrocenia walu) i predkoscia obrotowa ok 300 obr/min (mysle ze to wystarczajaca predkosc do odpalenia motoru) najlepiej aby przekladnia byla katowa (tak jak sa w szlifierkach katowych).
3) czy to rozwiazanie bedzie dobre do zrobienia rozrusznika?, to sprzeglo nie bedzie sie potem caly czas krecic i napedzac przekladnie (chodzi o dobre wysprzeglanie)? obroty silnika simsona dochodza do 10 tys obr/min
1) jak duza musi byc moc przelozenia aby obrocic wal korbowy przy pelnym sprezaniu
2) gdzie najtaniej moge kupic silnik z przekladnia na 12V i z moca wyjsciowa ok 200W (bo podejrzewam ze tyle potrzeba do obrocenia walu) i predkoscia obrotowa ok 300 obr/min (mysle ze to wystarczajaca predkosc do odpalenia motoru) najlepiej aby przekladnia byla katowa (tak jak sa w szlifierkach katowych).
3) czy to rozwiazanie bedzie dobre do zrobienia rozrusznika?, to sprzeglo nie bedzie sie potem caly czas krecic i napedzac przekladnie (chodzi o dobre wysprzeglanie)? obroty silnika simsona dochodza do 10 tys obr/min