Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

subwoofer aktywny i ws -303

hubertz3 10 Jul 2006 21:15 1496 8
 • #1
  hubertz3
  Level 10  
  Witam wszystkich Forumowiczów mam pytanie , jak podłaczyc a konkretniej jak zrobic wejscie na subwoofer aktywny do wzmacniacza ws-303??
 • #2
  ropi
  Level 22  
  [quote="hubertz3"] jak zrobic wejscie na subwoofer aktywny do wzmacniacza ws-303??[/quote]
  To jest niemożliwe. Pewnie chcesz mieć wyjście.
 • Helpful post
  #3
  Yansen
  Level 22  
  Nie ma znaczenia do czego chcesz podłączyć aktywny subwoofer - to może być walkman, super-fajny DVD albo postulowany wzmacniacz. Sygnał dostaniesz na wyjściu wzmacniacza (sygnał wysyłany np. do magnetofonu lub korektora) - gniazdo magnetofon1 lub magnetofon2. Resztę (wzmocnienie niskich częstotliwości i filtrowanie reszty) załatwi aktywny wzmacniacz subwoofera.

  Schematy znajdziesz na elektrodzie.
 • #4
  hubertz3
  Level 10  
  ok dzieki za rade
 • Helpful post
  #5
  Zibi187
  Level 23  
  No nie tak do końca jak pisze kolega. Przy takim podłączeniu robiąc głośniej wzmacniaczem subwoofer dalej będzie otrzymywał sygnał o stałej charakterystyce. Ja podałem sygnał z wyjścia przedwzmacniacza. Takim sposobem zgłaśniając wzmacniaczem jednocześnie zgłaśnia się woofer. Też mam WS 303. Pozdrawiam.
 • #6
  marian1981.02
  Unitra equipment specialist
  To zalezy kto co woli-lepiej regulowac wzmocnienie suba nie zaleznie od wzmacniacza!
 • #7
  Yansen
  Level 22  
  Potwierdzam info Zibi-ego. Niezależnie od tego, jak pokręcić gałką GŁOŚNOŚĆ - poziom sygnału dla subwoofera będzie stały.

  Oparłem się na swoim praktycznym zastosowaniu, gdzie poziom sygnału na wzmacniaczu (WS303, WS301) i subwoofera jest stały - a głośność wszystkich wzmacniaczy ustalany jest z odtwarzacza DVD.

  Niemniej - porada Mariana jest równie dobra. Są filmy i nagrania - gdzie poziom sygnału (rekonstruowanego dla subwoofera) jest zbyt mały/duży - wtedy lepiej mieć kontrolę na subwooferem.

  Dlatego mam osobne wzmacniacze :-)
 • Helpful post
  #8
  Zibi187
  Level 23  
  Ja też mam dwa aktywne woofery własnej konstrukcji. Każdy z nich ma swoją regulację nie mniej jednak głośnością steruję z jednego punktu wzmacniacza nie ganiającpo pokoju i regulując każdy z osobna. Ale każdy pomysł jest dobry do indywidualnych potrzeb. Pozdrawiam Zibi.
 • #9
  hubertz3
  Level 10  
  podałem sygnał z wyjścia przedwzmacniacza , reszte ustawilem juz na wzmacniaczy w subie:) gra super. Temat uwarzam za zamkniety:)