Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra Syriusz TC502, czerwony kolor rozjeżdża się w prawo.

molas3000 12 Jul 2006 12:07 1233 8
    molas3000
    Level 12  
    Mam problem z telewizorem j/w:

Czerwony kolor rozjeżdża się w prawo reszta jest ok. przy obniżonym kontraście nie ma czerwonego koloru i nie widać przesunięć.

Proszę o poradę co mogło się zepsuć.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    andrzej drozdowski
    Level 15  
    Witam.Najprawdopodobniej masz słaby kinol musisz go sprawdzić.
    JUREK127
    Level 14  
    Podmień wzmacniacze wizji np. R z G.
    LeDy
    Level 43  
    Albo zbyt niskie napięcie S2 lub kineskop. Podkręć S2 potencjometrem- jest na bloku WN-podkręcaj w prawo. Prawdopodobnie tylko trochę poprawisz sytuację bo w tak wiekowym TV to raczej na 100% kineskop.
    lasertv
    Level 13  
    NAJPRAWDOPODOBNIEJ ZUŻYTA BANIA,MOŻESZ TROSZKĘ PODNIEŚĆ NAPIECIE ŻARZENIA KINESKOPU NAJAKIŚ CZAS POWINO POMÓC (PS POWODZENIA)!

Wyłącz Caps Lock - regulamin. (am)
    awy
    Level 19  
    Wiele tu się nie wymyśli. Jeżeli regulacja S2 i regulacja balansów ( 3 potencjometry na dekoderze i 2 na MW ) nie pomoże postaw telewizor tyłem do okna tak żeby nie padało na niego swiatło słoneczne i ogladaj na zmiejszonym kontraście. Podżarzanie kineskopu to ostateczność.
    molas3000
    Level 12  
    telewizor jeszcze przedwczoraj chodził dobrze i nastepnego dnia jak sie włączyło to juz tak było jak opisywałem na początku. Czy kineskop tak od razu mógłby się wypalić?
    awy
    Level 19  
    W takim razie sprawdź S2 może potencjometr jest brudny albo poszedł któryś z rezystorów.
    LeDy
    Level 43  
    Jak pisałem -reg.S2 wie
    ększe efekt poprawy a jak nie to kineskop. Mam nadzieję ,że napięcie zasil. wzm wizji dobre-ok.200V.Ewentualnie S2 zbyt małe . Sprawdz powinno na potencj. na zasilaniu być ok 800V a na suwaku ok.400 lub więcej.