Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Philips DVP 3010 laser?

17 Lip 2006 00:10 3745 7
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam do serwisu DVD Philips 3010.
    Po raz pierwszy naprawiam dvd zatem pytam o opinię.
    Objawem problemu jest fakt że W OGÓLE nie czyta płyt. Po włożeniu płyty lekko ją obróci i stwierdza że nie ma płyty w napędzie.
    Moim zdaniem nie jest to wina ani silnika ani jego sterownika. Pozostają zimne i nic się im nie dzieje. Dlatego też sądzę że problemem jest laser. Zwłaszcza że na początku czytał "raz na jakiś czas" a teraz nie czyta wcale.
    Laserek to SF-HD62. Da się go gdzieś dostać za w miarę rozsądne pieniądze ? Najtaniej widziałem 70zł.
    Dzięki za opinie. Pozdrawiam.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    A czyściłeś go?
    Jest masa postów na ten temat :P
  • Poziom 15  
    Był czyszczony conajmniej 10 razy.
    Pozdrawiam.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Zerknij tu:
    http://www.mastech.com.pl/main.php?sub=subcat&kategoria=lasery&call=2&cchan=1
    Szukaj w Googlach, jest troszku tego.
    Taki:
  • Poziom 15  
    Ogromnie proszę o pomoc.
    Wymieniłem laser i taśmę lasera - czyta. Ale tylko CD.
    Wymieniłem więc i silnik napędu płyty - nadal czytał tylko cd.
    Więc w szczycie głupoty dobrałem się do potencjometrów na głowicy laserowej - nie mogę ustawić spowrotem tak jak było.
    A teraz nie czyta zupełniie nic!!
    Błagam o pomoc!
    Za skuteczną pomoc na zachętę proponuję około 40pkt.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Twoje DVD raczej nie jest sprawne skoro na nowym laserze czytało tylko cd, dlatego będziesz miał duże trudności z ustawieniem potencjometrów. Gdyby DVD było sprawne, to do w miarę poprawnego ustawienia potrzebny jest przynajmniej oscyloskop oraz serwisówka tego DVD. Tam zazwyczaj są właściwe oscylogramy na wyjściu lasera (lub w puktach kontrolnych) tzn. wartość i kształt przebiegów. Bez tego (jeśli nawet ci się coś uda zdziałać) to na krótko, bo niewłaściwe ustawienia wpływają na bardzo szybkie zużycie lasera. O ile będziesz miał co ratować. Mając oscyloskop przy jednym potencjometrze dość prosto się ustawia, przy dwóch ciężej ale już przy trzech to katorga. Zaopatrz się w pomoce bo inaczej podczas prób go wykończysz. Ale może będziesz miał szczęście.
    Jeśli już masz wszystko pokręcone, to ustaw potencjometry w tym pokręconym (nowym) podobnie jak w tym starym. Lepiej mieć taką pozycję wyjściową niż zupełnie przypadkową.
    W każdym razie POWODZENIA!.
  • Poziom 15  
    Cały problem w tym że za cholerę nie mogę znaleźć noty katalogowej tego lasera. Nawet na stronie producenta nie ma.
    Jestem załamany. Zostanie mi tylko metoda prób i błędów chyba.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Nota katalogowa lasera jest ci raczej niepotrzebna, o ile masz przyrządy+serwisówka odtwarzacza DVD+upór połączony z umiejętnościami :).