Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć subwoofer do wzmacniacza stereo.

20 Cze 2003 18:49 35005 15
  • Poziom 12  
    Mam subwofer i nie wiem jak go podlaczyc do wzmacniacza stereo ktory nie posiada wyjscia na subwoofer.

Jak to zrobic zeby układ zbierał z obydwy kanałów ???

Pozdrawiam
    Mc'Cart 8)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    zbudowac sumator ?

jak to zrobic dowiesz sie ze strony: http://subwoofer.t17.ds.pwr.wroc.pl

jest tam nawet schemat filtra ktory ma dwa wejscia - idelany dla Ciebie, gdyz oprocz zsumowania dwoch kanalow powinniennes obciac pewne czestotliwosci :)
  • Poziom 24  
    Podłącz subwoofer do wyjścia REC OUT.
  • Poziom 22  
    Tak jak proponuje qbus. Jeśli wzmacniacz ma możliwość pracy w mostku to wykorzystaj to!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zrób sumator na dwóch rezystorach :)
  • Poziom 24  
    Popieram zdanie kolegow. Potrzebny bedzie uklad ktory sumuje kanaly, oraz przydalby sie filtr odcinajacy wyzsze czestotliwosci.Poszukaj na elektrodzie w dziale audio, byly tam schematy takich urzadzonek.Pozdr
  • Poziom 23  
    Jeżeli jest to subwoofer aktywny to wystarczy zrobić tak jak napisał mdcs, czyli zsumować sygnał przy pomocy dwóch rezystorów. Możesz oczywiście wykonać sumator na wzmacniaczach operacyjnych, ale byłoby to tylko zbędne komplikowanie całości układu. Jeżeli posiadany przez Ciebie subwoofer jest konstrukcją przemyślaną to zbędne jest również stosowanie dodatkowego filtra dolnoprzepustowego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Najtanszym rozwiazanie bedzie zrobic sumator na rezystorach 10 k powinny byc ok, ale musisz sprawdzic czy nie bedzie przesluchow (nie powinno byc). Nieraz stosowany jest takze uklad dwa rezystory na wyjsciach po 10 k i wsyatko jeszcze przez 10 k do wejscia. Milej zabawy
  • Poziom 11  
    możesz też kupić filtr do subwoofera ( kit avt 2449 ), kosztuje 21zł. i ma wszystkie te cechy co wszyscy mówią tzn.
    -sumuje sygnały
    -obcina wyższe częstotliwaści
    -dostarcza dwóch tych samych sygnałów o przeciwnych fazach ( umożliwia to łatwą budowę wzmacniacza mostkowego )

nie testowałem ale wydaje mi się że to jest to czego szukasz
    narazie
  • Poziom 12  
    Rozumiem, ale jaki jest cel bydowania takich wzmacniaczy. Domyslam sie ze chodzi tu o zwiekszenie mocy. W moim przypadku uzylem tda7294 to mostka nie ma sensu robic,
    Czy mam racje ???

Pozdrawiam
    Mc'Cart
  • Poziom 23  
    :arrow: Mc'Cart: Zgadza się... Głównym celem budowy wzmacniaczy w układzie mostkowym jest zwiększenie mocy wyjściowej przy jednoczesnym utrzymaniu tego samego poziomu napięć zasilających. W przypadku wzmacniaczy końcowych opartych o układ TDA7294 wykonanie konstrukcji mostkowej jest jak najbardziej możliwe i ma sens w przypadku kiedy chce się osiągnąć moc wyjściową wyższą niż w układzie standardowym (typowo 70W przy Rl=8ohm i THD+N<=0,5%).
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    a ja mam amplituner pioneer sx-202r i chce podlaczyc subwoofer do tego z tego co sie orientuje mozna pod zepic pod lewy kanał lub jakos inaczej tez sie da mam nadzieje? widzialem taki subwoofer co ma z tyłu 4 wyjscia po 2 miejsca na kable mozna podlaczyc tam 2 kolumny i do wejscie input ktore sa podlaczyc po kablu laczanym z kazdym z wejsc w amplitunerze. mam nadzieje ze to wypali bo nie znam sie na elektronice i nie chce kombinowac
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Witam! Podłączam się pod kolegi dobry_chlopak. Mam Yamahę a-500 i niewiem jak podłaczyć sub'a z zestawu genius SW-HF5.1 5000. Proszę o pomoc. Pozdrawiam!
  • Poziom 8  
    Witam! Nie będę zaczynał nowego tematu, mam nadzieje że ktoś Mi tutaj pomoże.
    Mam kolumny stereofoniczne podłączone pod wzmacniacz i subwoofer aktywny.
    Całość mam podłączoną pod laptopa pod kartę 5.1 sb audigy II zs.
    Na karcie mam ustawiony dźwięk kwadrofoniczny pod front mam podpięte stereo a pod satelity subwoofer.Chcę żeby głośniki niskotonowe w kolumnach też pracowały, jak podłącze pod 2.1 to pracuje tylko subwoofer.Mam pytanie czy takie podłączenie może uszkodzić mój sprzęt? czy może istnieje jakieś inne rozwiązanie?
    Dziękuję z góry za pomoc!
    Pozdrawiam Piotrek.

Moderowany przez adambyw:

Proszę założyć wątek w odpowiednim dziale.

3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.
    3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.