Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki subwoofer + wzmacniacz Mercedes poproszę o radę

Ciufek 12 Cze 2010 13:42 1376 5
  • #1 12 Cze 2010 13:42
    Ciufek
    Poziom 9  

Witam
    Nabyłem pojazd Mercedes 190.
    W autku tym jest fabryczne radyjko Becker(kaseta wkładana w poprzek!!), dosyć leciwe ale w pieknym stanie i idealnie pasuje do wieku auta. Chciałbym je pozostawić ale zastosowane głosniczki są do niczego.
    Beckerek ma malutkie głośniczki(10 cm) w desce rozdzielczej ale wymieniam te fabryczne i tu pytanie pierwsze: jakie polecacie?
    Wiadomo ze z takiej średnicy nie uzyskam żadnego basu więc wymyśliłem sobie iż podłącze subwoofer.
    I tu pytanie drugie: jak to zrobić z tym radiem?? Czy są wzmacniacze które mogę podłączyć pod wyjście głośnikowe w radiu, żeby podłączyć subwoofer ale zostawiając te bzyczki w desce rozdzielczej do sopranu.
    Dodam iż radio ma wyjście tylko na dwa głośniki.

Ps. Poproszę radę jak to zrobić w miarę tanio bez wariacji finansowych, chodzi mi tylko delikatne ukoloryzowanie dźwieku a nie na lansowaniu się przed sąsiadami żeby szyby wyrywało z uszczelek.I jeszcze jedno, głośniczki fabrycze są 6 omowe i czy można podłączyć 4 omowe??

Pozdrawiam Wszystkich i czekam na poradę bo sam za mało się na tym znam:)

0 5
  • #2 12 Cze 2010 17:12
    roman87
    Poziom 23  

A nie łatwiej kupić konwerter sygnału RCA??
    Tu aukcja numer 1068765816.
    Podpinasz pod te głośniki i latasz spokojnie ( od razu ubiegam pytanie, jeśli podepniesz konwerter to nie stracisz tych przednich głośników).

0
  • #3 12 Cze 2010 17:15
    sanders156
    Poziom 35  

Nigdy nie uzywalem konwertera ale czy napewno jezeli radio ma tylko wyjscie na przod i w jego miejsce podepniesz konwerter to nadal beda zasilone przednie glosniki ??????

0
  • #4 12 Cze 2010 17:18
    roman87
    Poziom 23  

sanders156, też się nad tym zastanawiałem do momentu kiedy sam nie musiałem go założyć. Chłopaki ze sklepu CA wyjaśnili mi że on nie wprowadza dodatkowego obciążenia a jedynie pobiera troszkę sygnału ( jak dużo można regulować, żeby wzmacniacz nie był przesterowany). Sam mam podpięte póki co w ten sposób w Mondeo, tylko że pod tylne głośniki...

0
  • #5 12 Cze 2010 17:38
    sanders156
    Poziom 35  

Dzieki za wyjasnienie ;)

0
  • #6 12 Cze 2010 21:56
    Ciufek
    Poziom 9  

Ja również dziekuje kolegom i pozdrawiam

0