Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD KORR nie przełącza poprawnie z audio video (RGB) na TV

gwiazdozbiór 25 Lip 2006 13:33 900 1
  • #1 25 Lip 2006 13:33
    gwiazdozbiór
    Poziom 9  

Mam taki problem - otóż odtwarzacz KORR 9907 nie przełącza poprawnie z AV ( RGB - Euro złącze ) z powrotem na TV ( czyli program TV na danym kanale na którym został uaktywniony odtwarzacz ) - po wyłączeniu pilotem DVD ( przyciskiem Power ) . Przełącza jedynie w taki sposób iż słychać tylko dżwięk a obrazu nie ma . Natomiast gdy w odtwarzaczu w menu jest uaktywnione ( pilotem - Video sw ) wyjście wideo - np: na NTSC - to wówczas działa poprawnie. Zastanawia mnie dlaczego tak jest. Czy jest to wina odtwarzacza czy TV ( SONY KV21 C1 K ) ? . W innych odtwarzaczach jakie miałem do tej pory - nie było żadnego problemu - wszystko działało poprawnie . Gdy podłączam inne DVD wszystko działa poprawnie. Bo być może ( a tak przypuszczam że DVD KORR poprostu tak już ma ) że tak musi być to wówczas przyjmę to jako normę w jego sposobie działania .Proszę o poradę.

0 1
  • #2 25 Lip 2006 14:19
    Krzychu7
    Poziom 39  

Witam. Problem jest prawdopodobnie z nóżką nr. 16 we wtyku EURO. Prawidłowo na tej nóżce ma być ok. 3[V] w czasie oglądania DVD i 0[V] po wyłączeniu odtwarzacza. Zobacz, czy Twoje DVD wystawia prawidłowo to napięcie (względem masy-metalowej części wtyku EURO).

0
  Szukaj w 5mln produktów