Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka polar -ciepły agregat

27 Lip 2006 10:18 11025 8
  • Poziom 22  
    Mam pytanie odnosnie lodówki Polar, co może być przyczyna czestego włączania się agregatu, dodaje że agregat jest ciepły ( moze gorący ).
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 24  
    Temperatura otoczenia,nieszczelność lodowki(uszczelka),zbyt czuły termostat,a agregat moze byc goracy,to norma
  • Poziom 20  
    Zbyt mocno zaladowana produktami zywnosciowymi.Agregat[sprezarka] bedzie sie grzac bo taka budowa a wszystko zalezy ile czasu pracuje a ile nie pracuje :idea:
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 21  
    Witam, hehe mam taki zabytek w domu, "ten typ tak ma", przy tych upałach na zewnatrz to normalne, zresztą może tak jak napisali koledzy masz zapchaną lodówke i temp. ustawioną na bardzo niską, do tego czy masz przewiew (min te 5 cm z lodówką wolnej przestrzeni?) może warto wyczyścić tą kratkę/radiator bo może być brudny/zakurzony i gorzej oddaje ciepło? zresztą u mnie agregat to czasami jest nawet gorący , ale na tym polega działanie lodówki, oddaje ciepło do otoczenia i to mocno :), lodówkę mam ustawioną bokiem do sciany (mała kuchnia) i czasami tą kratke/radiator wykorzystuje do suszenia czegoś na szybko (w lecie kaloryferki nie grzeją) :),
  • Poziom 22  
    Dzieki za odpowiedź.
    Lodówka nie jest u mnie, kolega mnie prosił żebym zerknął co się dzieje
    z nią. A czy wyciek płynu chłodzącego b będzie dawał takie same efekty,
    chociaż powinno być widać ewentualny wyciek. A moze to wina tego przekaźnika koło silnika.Co o tym myślicie?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Przy niedostatku czynnika chlodzacego praca lodowki bylaby co raz dluzsza az do calkowitego braku wylaczania,przy uszkodzonym "rozruszniku lub agregacie"lodowka pracowalaby kilka,kilkanascie sekund i po odpoczynku znow probowala by sie wlaczyc(albo ,ani dych,ani slychu)
    Tych objawow w tej lodowce nie opisujesz,wiec "gaz i rozrusznik"mozna wykluczyc
  • Poziom 22  
    A więc byłem wczoraj u kolegi, sytuacja ma sie w ten sposób:
    z relacji którą przeprowadziłem wynika że lodówka załączy się długo chodzi po czym się wyłącza, ponowne uruchomienie może nastąpić
    dopiero po rozmrożeniu i ponownym właczeniu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    termostat do wymiany

przyjdz do mnie na jutro zalatwie termostat ,jak oczywiscie chcesz

komis na konopnickiej