Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Żółtodziób prosi o pomoc w naprawach telefonów.

dauit 30 Jul 2006 01:30 1442 11
    dauit
    Level 15  
    Witam, jestem po T. Elekt. i ogólnie troszkę elektroniki ruszylem, widze ze na forum jest duzo watkow mowiacych o DOŚWIADCZENIU w naprawach telefonow. Przez caly czas to byla dla mnie czarna magia i sie tego nie tykalem. Przez przypadek znalazlem sie w APS SE, Motorola tak jakos niespodziewanie i napoczatku stres... co to bedzie przeciez ja nie mam o tym zielonego pojecia... ale pierwszy tydzien i juz jakos spokojniej bylo bo serwis polega na wymianie wyswietlacza lub innego podstawowego elementu(glosnik, mic, plyta klaw.) i to wszystko. Pracuje juz miesiac i mnie zaczyna denerwowac ze musze cala reszte wysylac do punktu serwisowego SE. Teraz podjolem sie poki co latwych napraw zalanców, czyli przychodzi domnie telefon mocno zalany (dzialajacy) i anuluje gwarancje, przeczyszcze i wymienie ewentualnie czesc i oddaje. Ale dalej wiecej telefonow oddaje nie naprawionych i juz sie wnerwiam :roll: bo mam naprawde duzo motywacji do naprawiania i mi sie to zaczyna coraz bardziej podobac i takie male hobby sie robi... ale mam zamalo WIEDZY I DOSWIADCZENIA!!!! staram sie na forum wyłapac male co nie co... ale to jest dlamnie tylko informacja... a ja potrzebuje kogos kto by mi wytlumaczyl i tak troszkę poprowadzil za ręke. Czy bylo by to mozliwe np. przez gg, skype, mail? Widze solucje i nie wiem jak to np. zrobic... czy kabelkami czy trzeba sciezki nowe prowadzic, czym robic sciazki, jak "ustawiac kulki" ( z tego co wiem to jest pod procesorami i czasami sie ?odrywaja? i grzaniem powodujemy ponowne polaczenie?) no przepraszam za niewiedze ale ciezko mi sie odnalesc z tymi kwestiami.

A to moje terazniejsze problemy:

Mam np. SE K300i i czesto w "ustawieniach serwisowych" przy sprawdzaniu glosnika wszystko działa, a gdy dzwonie z tego telefonu nieslysze osoby z ktora rozmawiam, po wymienie glosnika to samo.

Tak samo z ładowaniem, telefon po zalaniu, gdy podłaczam ładowarke przy wylaczonym telefonie to sie włacza i wyłacza i tak w kólko.

SE T610i niedziałaja przyciski kolo joya. Wymienilem płytke klawiatury ale to samo...

K300i brak zasięgu.. tutaj to juz wogole niewiem czego sie łapac.

Wszystkie kwestie tkwia w braku doswiadczenie i nie wiedzy. Poprzez wasza pomoc chcial bym sie tego nauczyc. Na poczatku sa napewno kwestie pojmowania układow za co który jest odpowiedzialny, przegladania schematów itp.

Proszę was o pomoc. Troche sie glupio czuje i tak troche jak pasozyt, ze proszę was o cos do czego sami dlugo dochodzilicie " o co comon". Sam bede sie uczyl na swoich bledach zapewne ale czasami mogl bym uniknac bledow i sie czegos nauczyc z wasza pomoca. U.F.F. to sie napisalem :)

Jak by ktos z was chcial mi pomoc to niech sie odezwie na gg 2571082 lub na mail dauit(malpa)go2.pl lub tutaj na forum. :)
    N_O_K_T_E_L
    Level 14  
    kolego polecam ci użyć przycisku szukaj do każdego nurtującego Cię problemu a na pewno na elce znajdziesz odpowiedz . czytaj czytaj wyciągaj wnioski jak coś nie wiesz pisz postya le nie pyatając o wszystko naraz na pewnoci ktoś zawsze pomoże
    powodzenia
    dauit
    Level 15  
    Heh, juz od tygodnia siedze na forum i czytam i inne stronki ale wyłapuje czesto posty gdzie linki do stron to klamoty i juz nie działaja. Najbardziej mnie meczą skroty pojęć... PA, UEM itd. oraz lokalizacja gdzie co jest głownie chodzi o scalaki i ktory za co odpowiada - pewnie niema jakiejs lektury ktora by to w jakis sposob tlumaczyla. No teraz zbieram srodki na hotaira, mam w pracy ale chcem sam sie bawic i uczyc w domu bo w pracy to pierdol wiecej nic roboty. Mysle ze ogarne to wszystko w miare szybko tylko musze poprostu zaczac kombinowac i pytac :) pozdrawiam :)
    bbxb
    Level 31  
    To tylko pokazuje jacy specjaliści pracują w APS'ach :-)

Odezwij się na GG to Ci pomogę.

POZDRAWIAM.
    Manix
    Level 24  
    No niestety tak jak koledzy piszą doświadczenia nie zdobędziesz w tydzień ani też w miesiąc. Każdy stracił lata doświadczeń i co gorsza cały czas się uczy. Więc bez urazy ale do cierpliwych świat należy. Dużo czytaj, pytaj też, ale nie hurtem. Na wszystko naraz nie da się odpowiedzieć...
  • Helpful post
    bbxb
    Level 31  
    Witam!
    dauit spoko umie więc teraz jest już z górki :-)

Jak to mówią: człowiek uczy się całe życie a i tak głupim umiera....

POZDRAWIAM.
    superbeny666
    Level 18  
    jeśli chodzi o tego K300i ktory nie ładuje to kolo złacza systemowego masz takie 2 uklady tzw glassy, do przekulkowania albo do wymiany,
    polecam rowniez forum.pasjagsm.pl
    tam jest tak troche prosciej wszystko opisane
    bo elka to juz zaawansowane forum i techtronic tak samo
    pozdro
    dauit
    Level 15  
    Witam, wlasnie mam k 300 po zalaniu... i niechce sie odpalic... co mu zrobic? :roll:
    Krisek
    Level 17  
    wykapac w wannience
    wygrzac i czytac forum >> szukaj zalane telefony
    dauit
    Level 15  
    Krisek czytam to wiem, ale co pozniej jak to nie pomaga... ot co...
    matidanko6
    Level 27  
    Dauit już Ci pomagałem i pomoge Ci znowu :)

masz schemacik? więc teraz od przycisku włączania zobacz gdzie scieżki idą (do jakiego układu). jezeli go wykąpałeś i wygrzałeś i to nie pomogło, to postaw ten układzik który jest odpowiedzialny za zasilanie na nowo