Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy to się nadaje na coś innego niz doniczka?

golotaa 02 Aug 2006 22:59 1695 22
Optex
  • Optex
    magik2k3
    Level 15  
    Może ujmnę to tak :
    Widziałem ładniejsze i tańsze doniczki więc nie widzę sensu kupowania tego.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    magik2k3 dobre, napradę dobre.Ja chciałem napisać o popielniczce.....chociaż mogłoby się to badziewie zapalić.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jak na doniczkę i popielniczkę, zdecydowanie za drogie.
    Jak na dobry głośnik, za marne. Choć i tak pewnie zagra lepiej niż alphard.
    golotaa
    Level 13  
    Dobra panowie, dość już bo mnie z domu wyrzucą za chichoty o północy.
    Swoją drogą na klomb bedzie w sam raz....
  • Optex
    qscgu
    Level 34  
    haha... ja nie wiem czy mam sie smiac czy plakac...
    Drogi autorze... ja proponuje tobie takich marnych komentarzy nawet nie czytac... Zastanawia mnie jeden paradox... Skąd do cholery mozecie wiedziec ze to jest szajs skoro go nie slyszeliscie?

powalla, magik2k3, Błażej: Z waszych postow wnioskuje ze tego glosnika nie widzieliscie na oczy...
    A jesli tak to po co nabijacie posty? zeby odradzic cos "tak dla zasady", bo wieszkosc ludzi odradza ta firmę to wy tez musicie? TOŻ to paranoja! TO sie dopiero nazywa zanizanie poziomu elektrody.

Błażej: "Jak na dobry głośnik, za marne."
    magik2k3: "http://www.allegro.pl/item118266861_doniczka_piekna_recznie_malowana_w_kwiaty.html

Tańsze ładniejsze a właściwości grające pewnie podobne "
    powalla:"...chociaż mogłoby się to badziewie zapalić."
    A przepraszam na jakiej podstawie tak twierdzicie? Rozumiem ze na podstawie nazwy i wyglądu skoro go nie slyszeliscie?
    ige
    Level 35  
    hmmm to moze ja napisze cos o glosnikach do suba Bm ale nie akurat o tym modelu,a mianowicie moj kolega ma w samochodzie dwa glosnik BM http://allegro.pl/item117651425_sklep_boschmann_nowy_subwoofer_700w_ultra_b_dma_4.html napedza je dosyc mocnym wzmacniaczem tez bm990atx mten zestaw ok 2lat,a teraz do rzeczy glosniki graly dosyc dobrze swietnie sie sprawdzaly w wolnym bicie w techno troche sie gubily i zamulaly ale nie bylo zle napisalem ze graly poniewaz jeden z glosnikow po tym czasie jest kompletnym wrakiem glosnika...na poczatku rozkleilo sie zawieszenie dolne co zostalo naprawione ale po krotkim czasie rozkleila sie cewka... :( zosatl nam jeszcze drugi z ni jest torche lepiej chodz ta sam historia z zawieszeniem dolnym lecz zanim zauwazylismy ze sie odkleili cewka sie troche odksztalcila i teraz przy malym wysterowaniu wyraznie chrupie wiec mysle ze i ten w niedlugim czasie padnie,a wiec glosniki nie najgorsze ale sposob klejenia i wykonania stoi na bardzo niskim poziomie!oczywiscie zaznaczam ze jest to opinia do tego konkretnego modelu niewiem jak jest z innymi ale mysle ze da to jakis poglad na glosniki BM o innych modelach nie bede pisal bo nie slyszalem nie testowalem wiec nie bede wypisywal moich domyslow jak tu to robia co niektorzy...
    sMaD
    Level 22  
    golotaa wrote:
    Witam.
    Pytam z ciekawości czy:
    http://www.allegro.pl/item117571315_woofer_boschmann_1800_wat_azx_12tpo_gwarancja_12m.html
    ktoś słyszał lub coś o nim wie, oprócz tego że przypomina zlewkę niepotrzebnych metali?

autorów takich postów powinni banować!

każdy głośnik jest do czegoś dobry, takie boschmany alphardy PW-1203 po 300-400zł wygrywają zawody dB drag wiec do czegoś sie nadają, co to db drag poszukaj na google, i wcale nie wypadają źle, a co do dB dragu to robi sie zabudowy ktore maja efektycznie wyglądać i może dlatego taki głośniki mają bajeranckie kosze itp. bo wątpie ze bys otworzył bagażnik ze swoją i chwalił się swoim walcowatym JBL-em :D

ps. dwa tygodnie temu w tychach byly pomiary na jakims tungowisku 1-sze miejsce 4x Alphard PW 38cm z wynikiem 149dB :|
    magik2k3
    Level 15  
    Ty na pewno wypowiadasz się jedynie o rzeczach które sam dokładnie testowałeś (jakoś nie wierzę w to zbytnio) ale ok, przyznam się że tego nie słyszałem, ale słyszałem wiele innych buszmenów i nie ufam tej firmie i nikt nie zmieni mojego zdania o niej, tak jak napisałeś, odradzam dla zasady bo za taką kasę można znaleźć coś lepszego, i nie uważam że warto marnować 400 zł tylko po to żeby sprawdzić czy może tym razem udało im się zrobić coś co da się słuchać.
    Do dB drag to może i się nadają takie głośniki ale ja np trochę inne poglądy mam na muzykę nie liczy się tak db ile jakość gry za w miarę rozsądną kasę.

qscgu skoro słyszałeś ten głośnik bo zapewne słyszałeś skoro tak go bronisz to dziękuję ci że mnie uświadomiłeś że jest to wyjątkowy model, jeden z niewielu w kolekcji buszmenów który im się udał, mimo wszystko i tak bym go nie kupił i jeśli ktoś jeszcze zapyta to i tak wyrażę wyłącznie swoją opinie i powiem że nie polecam (mam chyba do tego prawo? )

No a co do tej doniczki że tańsza ładniejsza... to w razie jak byś nie załapał to był żart....

Nie nabijam sobie postów jak dla mnie to moderatorzy mogą je skasować nawet, możesz je zgłosić do mederatorów, nie jestem maniakiem podbijania numerków i mam do czynienia z wieloma forami od dawna i mogę co najwyżej przyznać rację, że takie głupie wypowiedzi zaniżają poziom forum, za co przepraszam ale nie miałem złych intencji to był tylko głupi żart.

Co do głośnika zdania nie zmienię dla mnie nie warto ryzykować 400zł, a skoro lubisz brzmienie boschmanów masz do tego pełne prawo tak jak ja do tego żeby ich nie lubić.
    Pozdrawiam i bez agresji :D
    golotaa
    Level 13  
    sMaD wrote:
    golotaa wrote:
    Witam.
    Pytam z ciekawości czy:
    http://www.allegro.pl/item117571315_woofer_boschmann_1800_wat_azx_12tpo_gwarancja_12m.html
    ktoś słyszał lub coś o nim wie, oprócz tego że przypomina zlewkę niepotrzebnych metali?

autorów takich postów powinni banować!

każdy głośnik jest do czegoś dobry, takie boschmany alphardy PW-1203 po 300-400zł wygrywają zawody dB drag wiec do czegoś sie nadają, co to db drag poszukaj na google, i wcale nie wypadają źle, a co do dB dragu to robi sie zabudowy ktore maja efektycznie wyglądać i może dlatego taki głośniki mają bajeranckie kosze itp. bo wątpie ze bys otworzył bagażnik ze swoją i chwalił się swoim walcowatym JBL-em :D

ps. dwa tygodnie temu w tychach byly pomiary na jakims tungowisku 1-sze miejsce 4x Alphard PW 38cm z wynikiem 149dB :|

Ho ho ho... kolega się trochę zapędził. O ile do banowania ma on tyle co ja do mederowania to chyba zapomniał że wypowiedź subiektywna jest na tm forum jak najbardziej zgodna z regulaminem "co to regulamin to poczytaj" a db drag nie jest jedynym wyznacznikiem jakości głośnika... Pozdrawiam
    kurtwagner
    Level 12  
    co do tego "rozklejania i rozpadania sie" głosników BM to miałem nawet przypadek z głośnikiem firmy earthquake... konkretnie Tremor XR 12" odklejał sie ten czerwony plasticzek na membranie i niemiłosiernie trzeszczało poszedłem na gwarancje dostałem nowego i bez problemów jest very good także czasami można wziać pod uwage coś takiego jak błędy produkcyjne czyli "felerne egzemplarze" danych głosników i innych sprzetów.... bo jest to nie uniknione albo robotnik dał zamało kleju do maszyny albo sklejał głośnik na kacu wszystki jest możliwe
    User removed account
    User removed account  
    magik2k3
    Level 15  
    norbert.s. wrote:

święte słowa,nareszcie ktoś się odezwał i poruszył ten temat,podpisuję się pod tą wypowiedzią dwoma rękami,wszyscy doradzają i odradzają a 90% procent widziała omawiany sprzęt tylko w linku z allegro i jeszcze niedawno zadawała lamerskie pytania na forum a już teraz to specjaliści od car-audio i high-endu,tak naprawde jest tu na forum naprawdę paru niegłupich gości i podziwiam ich wiedzę teoretyczną[mam nadzieję,że w praktyce nie są gorsi] i aż miło czasem poczytac ich wypowiedzi i czegoś się jeszcze nauczyć.

Dodano po 11 [minuty]:

sMaD też zgasił wszystkich jak gaśnicą swoim tekstem i bardzo dobrze,bo też facet wie co pisze.

Wszystko fajnie tyle że nikt tu nie mówi że jest specjalistą audio, to jest forum i niestety tacy lamerzy jak ja też mają prawo się wypowiadać.
    Ktoś kto zadaje pytanie czy taki głośnik jest dobry i podaje np coś z serii buszmen , raczej nie jest kimś kto ma zamiar wystąpić w zawodach dB-drag bo oni dobrze wiedzą jakie głośniki do tego stosować, dana osoba zwykle pyta się bo chce coś kupić żeby jej to ładnie w aucie grało na co dzień.
    Nie mam warsztatu car-audio ale mam sporo znajomych którym pomagam w takich instalacjach i wiele głośników słyszałem wierz lub nie,
    a jeśli jakaś firma kilkakrotnie okazała się beznadziejna to ją odradzam i tyle.

Nie chce się tu przegadywać kto ma rację bo jest po obu stronach.
    Ja to potraktowałem jak żart zobaczyłem zabawnie brzmiący temat i sobie zażartowałem za co już przeprosiłem złych intencji nie miałem, a skoro już stoicie na straży poprawnych wypowiedzi to proponuję zająć się postami które polecają kabel zasilający 8mm² do wzmacniacza 600W i mówią że będzie z zapasem to jest niebezpieczny post bo gdyby ktoś tego nie sprostował mogło by być nie ciekawie.
    qscgu
    Level 34  
    Bo wedlug mnie takie cos trzeba tępić... marnuje sie przez to 50% dobrych głosnikow, o ALX 122 i 102SP tez nikt by nie wiedzial dopoki jakas gazeta nie przeprowadzila testow. Ludzie słyszą ze alphard to nie firmowka ze boschmann to nie firmówka wiec to jest jednoznaczne z szajsem... potem jeden powtórzy, drugi powtorzy i cala masa ludzi powtarza ze to szajs chociaz na oczy nie widzieli. Tak samo ze wzmacniaczami BM. Passat_EQ testowal 990ATX i wypadł pozytywnie, alphard tez ma dobre produkty np. CW1202C LW800, tak sie składa ze te glosniki slyszalem i wiem co mowie, pozatym u mnie na gieldzie bylo kiedys stoisko z pasciami takimi jak Howard Hannsen, Voice Kraft, Extreme i innymi podobnymi super tanimi glosnikami, mialem okazje posluchac tych extremow w subwooferach walcowatych, no i glosnik jakos tam grał, nie mocno ale bas był... strasznie przeciągający bo i glosnik nie stworzony do BR a oni go w taka obudowe zaaplikowali. Takze znam produkty z dolnej polki cenowej.
    magik2k3: Badź pewny ze jesli mowie o czyms to to slyszalem, albo jesli slyszalem opinie z PEWNEGO zrodla, nie powtorzonego 100razy i i 5 razy zmienionego zdania. Przykład BM 990ATX -> Passat_EQ. To pisze zdania: "costam ma dobre opinie wsrod uzytkownikow". Albo juz ewentualnie jesli nie slyszalem a wypowiadam sie to wiem ze on taki będzie, przykladowo po parametrach, np. odradzam subwoofery BR kiedy ewidentnie widac ze mms jest spore, QTS wysokie i FS wysokie.

Dodano po 4 [minuty]:

pozatym chcialbym nadmienic ze slyszalem pare coaxialow BM i brzmienie maja na wysokim poziomie pomimo krązącego zdania na ich temat. nie spodziewam sie ze i ten glosnik bedzie mial gorsze brzmienie szczegolnie z tak duzym ukladem magnetycznym - nie bedzie sie gubil przy szybkich bitach i pewnie wysokim BL.
    mukade
    Level 31  
    A tak na temat: slyszalem dwa takie boshmany w fiacie coupe. Graly troszke wolno ale bardzo czysto i gosno... Podobalo mi sie nawet, ale po roku zaczely sie fajczyc cewki. Dodam ze wlasciciel nawet ich nie "butowal" za mocno. Takze odradzam. Za te kase polecam uzywanego oriona 30cm na przyklad. :)
    ige
    Level 35  
    dokladnie tak jak napisali koledzy wyzej na forum panuje dziwna mania powtarzania czegos co sie uslyszalo a nie widzialo sie na oczy a potem kazdy temat z pytaniem o jakiegos BM konczy sie odpowiedzia "eeee to straszny szajs kup stx" i to jest wlasnie zalosne a na te pie... stx juz sie patrzec nie moge,co wejde do diy to widac tylko nowy sub na stx po raz 1000 ehhhh ja osobiscie mysle ze wiel z tych glosanikow BM ladnie by zagrala tylko zrazilem sie troche tym ze po 2ltach ostrego grania sie rozsypaly ale chetnie bym potestowal kilka lecz nie stac mnie na kupowanie sobie glosnikow do testow :(
    User removed account
    User removed account  
    magik2k3
    Level 15  
    ige wrote:
    lecz nie stac mnie na kupowanie sobie glosnikow do testow :(

I o to mi właśnie chodzi o nic więcej
    User removed account
    User removed account  
    ige
    Level 35  
    aspekt finansowy jest tu wzany bo jesli ktos wydaje ciezko zarobiona kase np 400zl to woli kupic cos sprawdzonego co nie znaczy ze trzeba mowic odrazu ze BM to gowno jesyli sie go na oczy nie widzialo a co do piero sluchalo,wlasnie przez takie opinie suby na BM sa malo popularne bo nie sa sprawdzone i niewiadom jak to z nimi jest,kiedys tak bylo ze Ravemasterem z sreji BSW,niektorzy moze nie pamietaja ale na poczatku ci ktorzy go nie sloyszeli mowili ze wyglada dresiarsko i ze napewno bedzie lipa i inne tego typu pierdoly a okazalo sie wogole inaczej...glosnik okazal sie swietnym przetwornikiem w swoim przedziale cenowym
    dave_19
    Level 23  
    kurtwagner wrote:
    ... także czasami można wziać pod uwage coś takiego jak błędy produkcyjne czyli "felerne egzemplarze" danych głosników i innych sprzetów.... bo jest to nie uniknione albo robotnik dał zamało kleju do maszyny albo sklejał głośnik na kacu wszystki jest możliwe

i tu sie zgodze w 100 %. z glosnikiem jak z samochodem. kupisz niby nowy z fabryki a potem okazuje sie ze masz lipny egzemplarz, 5 na 7 dni stoi w serwisie i wszystko sie pierd..... Porownujac aspekt finansowy/budowa gdzie BM alx 122 sp mozna miec juz za 199 PLN nie uwazam zeby cala firma BM byla gowna warta przez wielkie G. jak wszedzie trafiaja sie lepsze i gorsze serie.
    qscgu
    Level 34  
    no to dlaczego odrazu odradzac modele ktorych sie nie slyszalo? wez mi to wytlumacz bo dla mnie to jest paradox
    dave_19
    Level 23  
    qscgu wrote:
    no to dlaczego odrazu odradzac modele ktorych sie nie slyszalo? wez mi to wytlumacz bo dla mnie to jest paradox

? a to do mnie to pytanie ? ja jesli czegos nie slyszalem ale czytalem w testach np. klang und ton, car hifi to taki sprzet mysle ze jest warty uwagi. ale zawsze zaznaczam ze nie slyszalem i to tylko moje zdanie.

z tym odradzaniem to niestety jest taki paradox jak juz ktos tu napisal. gdzies ktos cos uslyszal ze jest ble wiec to musi byc napewno lipa. podobnie niedawno bylo z magnatem ktorego zaczeto mieszac chyba nawet nizej niz boschmanna, ze to sprzet strikte na wiejskie dyskoteki. kazda firma ma lepsze i gorsze serie, serie budzetowe i topowe. boschmann nie moze byc taki do du... skoro tyle konkretnych zabudow powstaje na jego podzespolach.

a tak nawiasem mowiac to nawet hi-endowy glosnik mozna spaprac np. przez niewlasciowa obudowe.