logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Amplituner SA-EH780 po wymianie koncówki bład F61

03 Sie 2006 12:39 2995 7
  • #1 2876109
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #2 2877269
    adamterelis
    Poziom 11  
    Posty: 25
    Ocena: 3
    Witam ja właśnie również walczę z technicsem, z tego co się orientuje błąd F61 to chłodzenie, może być uszkodzony wentylator, przejrzyj tranzystory i chłodzenie samej końcówki! Dziwne jest to po wymianie końcówki dalej masz stałe napięcie!Nie strzeliłeś gdzieś gafy podczas wymiany???
  • #3 2877797
    btomko
    Poziom 34  
    Posty: 2889
    Pomógł: 174
    Ocena: 404
    Wez wylutuj koncówke mocy i zobacz czy wtedy będzie wszystko działało oprucz głosu,to na początek
  • #4 2878502
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #5 2880167
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #6 2880982
    btomko
    Poziom 34  
    Posty: 2889
    Pomógł: 174
    Ocena: 404
    Wlutuj koncówkę , jesli będzie zle jak przedtem ,to sprawdz przekaznik załączający koncówkę mocy , lub mozesz miec uszkodzony układ , zalezy gdzie kupowałes.Posprawdzaj jeszcze przed wlutowaniem układu jakie napięcia dochodzą ci di układu
  • #7 2881313
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #8 3660909
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

LABEL_AI_GENERATED
Amplituner Technics SA-EH780 po uszkodzeniu kolumny i zerwaniu kabli przestał działać, wyświetlając błąd F61 i wyłączając się. Problemem okazało się stałe napięcie na wyjściu kanału średnio-wysokotonowego oraz później na kanałach basowych obu kolumn. Wymiana końcówki mocy RSN311W64 nie rozwiązała problemu – amplituner włączał się chwilowo, po czym ponownie pojawiał się błąd F61 i urządzenie się wyłączało. Błąd F61 jest powiązany z układem chłodzenia, możliwą przyczyną jest uszkodzony wentylator lub niewłaściwe chłodzenie końcówki mocy. Po wylutowaniu końcówki amplituner działał, lecz wentylator nie startował. Sugerowano sprawdzenie przekaźnika załączającego końcówkę mocy oraz pomiary napięć zasilających układ. Kość końcówki mocy została zakupiona ze sklepu www.lewandowscy.pl. Podano również szczegółowe pomiary napięć na pinach końcówki mocy, wskazujące na obecność napięć symetrycznych ±31V i ±64V oraz napięć stałych 0V na pozostałych pinach.
Podsumowanie AI na podstawie dyskusji. Może zawierać błędy.
REKLAMA