Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z lodówką MINSK 15M

tomsto1 03 Aug 2006 20:23 3244 7
    tomsto1
    Level 10  
    WITAM! Mam problem z w/w lodówką. Agregat pracuje 3 minuty, następnie 5 minut spokoju i znowu się załącza. I tak w kółko!! Proszę o pomoc bo nie wiem co może być. Nadmieniam, że uszkodził mi się termostat, który natychmiast wymieniłem. Termostat sprzedał mi "fachowiec" z serwisu w okolicy, ma dłuższą rurkę niż poprzedni (tam był jakiś niemiecki). Rurkę umieściłem w miejscu gdzie była zamocowana poprzednio, a resztę zwinąłem z tyłu płyty. Przed wymianą termostatu też nie było różowo- agregat chodził 15 min i 15 min spokoju. ale teraz bardzo proszę o pomoc!!!! nerwy puszczają całej Rodzince bo Mińsk strasznie głośno pracuje :) Z góry dziękuję za pomoc.
    meb
    Level 13  
    Zobacz z tyłu po lewej stronie przy agregacie jest przekaźnik rozruchowy z zabezpieczeniem termicznym otwórz go i spróbuj go wyczyścić jak nie pomoże to padł agregat
    tomsto1
    Level 10  
    dzięki. już to robiłem wcześniej, nie pomogło, na pewno padł agregat????????
    meb
    Level 13  
    w przekaźniku jest taki mały grzejnik a pod nim bimetal , podnieść grzejnik w górę jak nie pomoże to agregat:cry:
    vellew
    Level 15  
    witam .
    aby stwierdzić czy to padł agregat należy sprawdzić co naprawdę wyłącza te lodówkę, cz to termostat czy termik w zespole przekaźnika rozruchowego a nie twierdzić na pewniaka,że to agregat.
    nie podajesz typu termostatu jaki założyłeś może jest niewłaściwy.
    powodzenia
    tomsto1
    Level 10  
    dzięki za słowo otuchy :) na termostacie są oznaczenia
    A13 1000
    A395+
    i z boku tabela
    3-6 0 1A 2500≈A04
    I 3-6 6(6)A 2500≈
    II 3-4 6(6)a 2500
    Byłem dzisiaj u "fachowca" który sprzedał mi termostat, on twierdzi że taki cykl pracy może mieć mińsk. Może ktoś wie jak powinien wyglądać prawidłowy cykl pracy?
    A ha zapomniałem wcześniej dodać, że lodówka pomimo takiego częstego załączania chłodzi poprawnie ( na 4 ustawieniu temperatury w chłodziarce i zamrażalniku są ok- cykl pracy to 5 min ładuje agregat i 5 min spokoju. dzięki za każdą pomoc.
    vellew
    Level 15  
    witam.
    w poprzednim poście zapomniałem napisać aby sprawdzić temperaturę w lodówce,dobrze ,że sam na to wpadłeś.
    skoro twierdzisz ,że temp. są prawidłowe to nie należy się martwić czasem pracy bo w lodówce rządzi temperatura i od niej zależy działanie agregatu a nie ma żadnego sterowania czasem .
    czas pracy będzie różny zależny od wielu czynników np. temp zewnętrzna,wielkość nastawy,ilość produktów ,częstotliwość otwierania,załadowanie świeżych ciepłych produktów oraz sprawności agregatu.

pozdrawiam
    tomsto1
    Level 10  
    no trudno. przyjąłem do wiadomości i będę musiał z tym żyć (lodówka jest na wynajętym mieszkaniu :)) mam nadzieję że nie zbankrutuję. Dzięki