Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja barwy. Budowa korektora. Schematy.

03 Sie 2006 22:26 2624 3
  • Poziom 18  
    Witam. Prosił bym o wszelka pomoc odnosnie budowy jakiegos korektora barwy dzwieku, wystarczy regulacja basu i wysokich tonow chociaz nie pogrdzil bym jeszcze innymi opcjami. Widzialem gdzies cos takiego z przedwzmacniaczem, lecz nie wiem ku czemu on sluzy wiec zrezygnowalem. Sa to moje pierwsze kroki w budowie wzmacniacza wiec prosze o wyrozumialosc i wszelka mozliwa pomoc. Prosil bym o kilka schemacikow ktore byly juz moze praktycznie testowane. I najlepiej by bylo gdyby to cudenko bylo na stereo poniewaz taki wzmacniacz buduje. Jeszcze raz dziekuje za pomoc.
    P.S. Buduje wzmacniacz na ukladzie LM3886. Schemat znalazlem wlasnie tutaj na elektrodzie, i rzecz jasna chce go troszeczke przybajerowac:) Aha i jeszcze jedno pytanko. Posiadam caly element zasilajacy wymontowany z wierzy dajacy napiecie +42 i - 42V czy bedzie sie on nadawal do tego wzmacniacza. Nie musze osiagac max. wzmocnienia posiadam tylko 60W kolumny. Dziekuje za pomoc;)

Dodano po 7 [minuty]:

Gdyby byla jeszcze taka mozliwosc prosil bym o jakis schemacik bloku opozniajacego zalaczanie kolumn (rowniez stereo). Aha i gdyby bylo to mozliwe zeby byly to w miare tanie w wykonaniu podzespoly, moj budrzet nie jest wcale gigantyczny:)
    Pozdrawiam MiChAś_17
  • Poziom 37  
    Nie jest kolega trochę zbyt leniwy? A może używanie wyszukiwarki jest zbyt skomplikowane? To wszystko można znaleźć samemu... wystarczy odrobina chęci.
  • Poziom 18  
    Nie chodzi o to ze ne wiem jak uzywac wyszukiwarki tylko o to ze nie jestem zbytnio zaawansowany w tej dziedzinie elektroniki jezeli wogole o jakims zaawansowaniu mozna mowic. Dlatego prosze o wszelka pomoc w tej sprawie a co do tego korektora graficznego to troszeczke zdaje sie byc nie na moje sily a przedewszystkim kieszen. Prosil bym o inne propozycje wystarczy regulacja basu i wysokich tonow nie potrzebuje regulacji kazdego pasma osobno wystarczy cos zbudowanego na podstawie filtrow dolno i gornoprzepustowych. Mam cos takiego w starym wzmacniaczu regulacja zachodzi przez przekrecenie potencjometrem dla basu i dla wysokich osobno. Bardzo bym prosil o pomoc:):):) A co do zalaczenia kolumn to znalazlem jakiks artykul z PE ale wydaje mi sie troszeczke starawy dlatego tez prosze i o pomoc w tej sprawie. Zdaje sie na fachowcow:) Jak juz napisalem jestem troszeczke ciemny w te kloski dopiero sie wdrazam.