Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Amica ZWS 608 (nabieranie i wypuszczanie wody)

04 Aug 2006 00:50 3834 3
  • Level 11  
    Witam przeglądam forum i nie mogę znaleźć nic na temat usterki, jaka mnie spotkała, posiadam zmywarkę Amica ZWS 608 ok 3-4 lata od pewnego czasu dzieje się coś takiego, że na programatorze miedzy 3 a 4 zmywarka zaczyna pobierać wodę i po chwili trochę jej wypuszcza, i znów pobiera trochę i wypuszcza i tak przez długi czas (programator w tym czasie nie przesuwa się dalej. Na jakiś czas pomogło zmniejszenie przepływu wody na zaworze wtedy ten efekt zanikł, ale minęły 4 miesiące i znów to samo. Trochę w nią zajrzałem i widzę, że z lewej strony chyba na tzw. płaszczu wodnym na dole jest brązowy osad ( środki wymagane stosowane od zawsze sól nabłyszczasz i proszek). Jeszcze zauważyłem ze wypompowywaniem tej wody w tym momencie steruje jakiś dziwny pływak może czujnik na spodzie zmywarki. Czy może mi ktoś powiedzieć, co jest powodem tego stanu rzeczy? Dodam ze w momencie pobierania wody między 2 a 3 na programatorze nic takiego się nie dzieje, no i jak zablokuje ten pływak na spodzie żeby nie załączał pompy to nabierze wody i program idzie dalej bez problemów. Proszę o jakąś poradę.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Hmm chyba już nikt nie używa takich zmywarek a tak nie dawno wydaje mi się, że ją kupiłem, może jednak ktoś coś doradzi.
  • Level 16  
    Chyba jakiś przeciek.Ten pływak załącza pomkę w momencie kiedy na spodzie zmywarki pojawi się woda i w ten sposób próbuje uchronić pomieszczenie przed zalaniem.Trzeba znalezć wyciek,zlikwidować go i powinno byc ok.
  • Level 11  
    Przeciek to nie jest bo pod zmywarką i pod pływakiem ze styropianu na czujniku susza. Ale czujnik jest podłączony z płaszczem wodnym wężykiem i chyba tu jest jakiś problem.