Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z kablówki - działa jak chce... :(

04 Sie 2006 23:00 5861 39
  • Poziom 15  
    Postanowiłem założyć internet z kablówki, jako, że zrezygnowałem z usług tp. Kupiłem karte sieciową, panowie przynieśli modem motoroli (wygląd jak deska surfingowa).
    Problem jest taki: włączam komputer, włączam przeglądarke i jest dobrze... przejrzę kilka stron i po jakimś czasie strony przestają się otwierać. Wyłącze połączenie sieciowe, potem włącze, albo wyłącze/włącze modem, albo pobawie się ustawieniami internetowymi i połączeń sieciowych i znowu mogę trochę "posurfować" w internecie.
    Przekładałem w inne gniazdo kartę sieciową, używałem innej przeglądarki, próbowałem robić nowe połączenia sieciowe, przeinstalowałem xp i gó...o!
    Co to może być????????????

Jednak NEOSTRADA to jest to. Dwa lata i żadnych (!) problemów.
  • Poziom 15  
    Witam. Ja mam SB5101E, a TV... nie wiem o co Ci chodzi. Dostawca to TELKAB Pruszków.
    Przed chwilą nie mogłem otworzyć żadnej stony wyłączyłem/włączyłem połączenie sieciowe i chodzi.
  • Poziom 15  
    Taki mam zamiar, ale chciałbym się upewnić, że to nie u mnie, albo, że to u nich... Sprawy komputerowe mnie za bardzo nie interesują, a jak przyjdzie cwaniak z kablówki to mi może kit wciskać. Dziwi mnie tylko to, że raz chodzi i jesty dobrze, a raz nic się nie otwiera...

Jest sens wymiany karty sieciowej?
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    Witam

Jak zachowują się diody na modemie w chwili braku internetu?
    szczególnie Online
    Po formacie i nowym XP zainstalowałeś wszystkie uaktualnienia na system?
    Masz podkręcaną płytę główną?

Wejdź na modem 192.168.100.1 zobacz parametry Upstream. Kiedy wywali się net - spróbuj wtedy także wejść i zobacz co z tym parametrem.
    w czasie braku sprawdź czy są pingi do kilku stron

Jeżeli modem się nie "wywala" (gubi połączenie z CMTS-em) to 100% problemu jaki opisujesz to wirusy, błedy systemu spowodowane brakiem uaktulnień na system (podstawa to SP2 - ale zakładam, że to masz).
    I jeszcze jedno - po formacie lub teraz rozłącz połaczenie sieciowe i spróbuj poprzez USB - uważaj, ponieważ możesz mieć kłopoty z ponowną konfiguracją na kartę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    ze co neostrada jest ? OK ?

Chcialem Ci coś odpisać ale po takim stwierdzeniu...
    przemilcze...

Powiem tylko jedno zrób wszystko jak pisze "kasprzyk" dodatkowo zapusć antyvira, i w wierszu polecen wwal komende netstat

jesli ilość połączen bedzie duza masz wira...
  • Poziom 15  
    Dzięki za rady...
    -podczas gdy nie otwieraja się strony, diody na modemie świecą tak jak podczas prawidłowego działania
    -system starałem się instalować z wszystkimi uaktualnieniami, a wirusów nie mam raczej, bo sprawdzałem
    - ALE zauwazyłem jedną prawidłowość - po kilkunastu minutach, od wystąpienia tej dziwnej usterki, włączam internet i zaczyna znowu normalnie działać, nie ma więc wpływu na to, że włączam/wyłączam połączenie sieciowe, czy inne grzebanie w ustawieniach.

Parametry Upstream sprawdzę wolną chwilą, ale może póki co to Wam coś powie.

dj_pielgrzym napisał:
    ze co neostrada jest ? OK ?

Chcialem Ci coś odpisać ale po takim stwierdzeniu...
    przemilcze...

...wiesz... nie wmawiaj mi, że jest zła, jak przez prwie dwa lata nie miałem problemów...

Pozdrawiam.
  • Specjalista elektryk
    Witam

Jeszcze jedno, kiedy wszystko działa sprawdź: Start/Uruchom/ wpisz: "cmd' następnie w wierszu poleceń: "netstat -a" - zobacz jakie są uruchomione połączenia, kiedy internet przestanie działać - zrób to samo, zobacz czy doszły połączenia ze stanem - USTANOWIONO

Pzdr
  • Poziom 15  
    kasprzyk napisał:
    Witam

Jeszcze jedno, kiedy wszystko działa sprawdź: Start/Uruchom/ wpisz: "cmd' następnie w wierszu poleceń: "netstat -a" - zobacz jakie są uruchomione połączenia, kiedy internet przestanie działać - zrób to samo, zobacz czy doszły połączenia ze stanem - USTANOWIONO

Pzdr

Witam. Powiedz jakie wnioski z tego mam wyciągnąć. Mam porównać połączenia które są podczas prawidłowego i nieprawidłowego działania?

Jeszcze jedna ciekawostka. Włączyłem jakieś radio internetowe i mimi, że strony się nie otwierały - radio grało.

Po wejściu na 192.168.100.1 mam takie parametry:

Frequency 402000000 Hz
    Signal To Noise Ratio 37.4 dB
    Power Level -4.0 dBmV
    The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading

Upstream Value
    Channel ID 4
    Frequency 43500000 Hz
    Power 45.3 dBmV

Pozdrawiam.
  • Specjalista elektryk
    niwe napisał:

Witam. Powiedz jakie wnioski z tego mam wyciągnąć. Mam porównać połączenia które są podczas prawidłowego i nieprawidłowego działania?

Jeszcze jedna ciekawostka. Włączyłem jakieś radio internetowe i mimi, że strony się nie otwierały - radio grało.

Witam

Tak - sprawdzisz, czy jakiś obcy program nie ustanowił połączenia i zablokował netu.

Jeżeli, radio działa a strony się nie otwierają - może to świadczyć właśnie o błędzie IE lub Twojego systemu, zaisntaluj inną przeglądarkę - zobacz czy na niej będzie ok.

Parametry sygnału są ok!
  • Poziom 15  
    Witam. Jak występuje prtoblem z internetem to po wpisaniu formułki w start/uruchom... wyświetla sie jakieś połączenie jako ustanowiono. Niestety za każdym razem jest to inny adres. Jak sprawdzić co to jest, ewentualnie jak to wyeliminować?

Poza tym zauważyłem, podczas gdy jest problem z przeglądaniem stron, emule działa bez problemu i bez problemu wyszukuje np. muzykę...

Podczas gdy jest usterka sprawdzam parametry modemu i są ok.

Przeskanowałem komputer skanerem online i wykrył co prawda jakieś śmieci, ale z mojego punktu widzenia nieistotne.

Po kilkunastu minutach znowu bez problemu można przeglądać strony.

Jest sens instalowaniea kolejnej przeglądarki?

Pozdrawiam.
  • Specjalista elektryk
    niwe napisał:

Jest sens instalowaniea kolejnej przeglądarki?

Pozdrawiam.

Zainstaluj. Jak widzisz nie tracisz jednak połączenia z netem.
    Musisz mieć jakiś błąd wewnętrzny przeglądarki - mimo wszystko gdyby to był mój sprzęt - wszystko od nowa - format, zapora ogniowa, najnowsze uaktulanienia i musi śmigać.

Pzdr
  • Poziom 11  
    podpinam sie pod stary temat - mam podobny problem jak niwe a dokładniej opiszę poniżej:

Do tej pory miałem koncentryka na którym leci tv+net wpiętego do rozgałęziacza RTV/D z którego jeden przewód wpięty był do tv a drugi do accespointa d-link dwl-900ap+. Komputer stoi w innym pomieszczeniu a w nim (w komputerze) karta wifi PLANET WL-8314. Wszystko działało bez zarzutu.

W tej chwili rozgałęziacz RTV/D zastąpiłem rozgałęziaczem z dwoma identycznymi wyjściami RTV. Z jednego puściłem przewód prosto do TV a z drugiego przewód do pomieszczenia z kompem. Tam założyłem tamten rozgałęziacz RTV/D. Z gniazda D puściłem 20cm przewód do modemu Motorola, z którego kolejny kabelek do złącza USB. Gniazdo RTV rozgałęziacza planuję połączyć z kartą TV - ale jeszcze jej nie mam.

No i tutaj pojawił sie problem - co jakiś czas (kilkanaście minut/pół godziny) pojawia się brak połaczenia z interetem. Lampki na modemie ok. Wszystkie objawy jak u kolegi niwe. Za jakiś czas wszystko wraca do normy.
    Parametry sieci odczytane z 192.168.100.1 to:
    Frequency 794000000 Hz Locked
    Signal to Noise Ratio 28 dB
    Power Level -19 dBmV The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading
    Upstream Value
    Channel ID 3
    Frequency 35000000 Hz Ranged
    Power Level 52 dBmV

może tu leży problem ?? nie znam się na tych cyferkach...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Power Level -19 dBmV - tutaj najprawdopodobniej jest problem - masz za niski sygnał dosyłowy.
    Powinien się mieścić w przedziale -15-15 dBmV.

Powodem tak niskiej jego wartości może być wstawiony rozgałęźnik lub niepoprawne zarobienie złącz typu F.
  • Poziom 11  
    właśnie stwierdziłem, że wyjęcie i wetknięcie spowrotem przewodu do gniazda USB (przewodu łączącego je z modemem) powoduje powrót do normalnego działania - bez konieczności resetowania modemu.

a poza tym sygnał jest chyba wystarczający, skoro jak wszystko działa zanim się zawiesi to ping np. do onetu oscyluje w okolicach 20-30ms a strony otwierają się bardzo szybko

może to wina jakiegoś sterownika do USB ?? gdzie szukać takiego sterownika ??
  • Specjalista elektryk
    Witam

Kolega "mbo" dobrze podpowiada. Włącz pingi na dłuższy czas z większą paczką - zobacz jaki będzie efekt.
    Sygnał jest niski - może to być powodem, wzrastają szumy w stosunku do sygnału użytkowego, zakłócenia nie muszą występować cały czas. Modem pracuje na granicy korekcji błędu - aż się zawiesi.
    Połacz modem przez LAN.
    Druga sprawa - każda efka powinna być stożkowa, zaciśnięta specjalną zaciskarką, nieprawidłowe połączenie może być przyczyną problemów.

Pzdr
    To raczej wina samego połączenia i braku zerowania/uziemienia komputera.

W takiej sytuacji uziemia sie on przez przewód USB - modem - siec TV , która w każdym bloku jest/powinna być uziemiona.

Najprościej będzie zmienić połączenie między modemem a PC - odłączyć USB i podłączyć modem do komputera przez kartę sieciową.
  • Poziom 11  
    no to mam problem, bo w tym komputerze nie mam zwykłej karty sieciowej tylko wifi :D

Za jakiś tydzień będę mieć nowy komputer z kartą to się okaże. No ale to tydzień więc trochę czasu. Mam nadzieję że to wina właśnie uziemienia a nie słabego sygnału.

Co do efek to na trasie "przewód upc - modem" mam dwa rozdzielacze więc 5 efek z czego dwie zaciśnięte zasikarką przez "speców" z upc a trzy zwykłe z gwintem nakręcone przeze mnie na przewód. Co znaczy, że efka powinna być stożkowa ??
    To jeden z modeli złącz typu F.
    Faktycznie są one najlepsze.

Jednak poprawnie wykonane połączenie z zastosowaniem nakręcanej F'ki będzie miało bardzo podobne parametry.
  • Poziom 11  
    a co znaczy poprawnie wykonane połączenie ?? da sie je wykonać niepoprawnie ??

i jak wygląda taka stożkowa efka - może jakiś link...
  • Poziom 23  
    Neo jest ok. Korzystam i jest gucio. 640K . A problem? Może tto wina dostawcy?
    rafau8 napisał:
    a co znaczy poprawnie wykonane połączenie ?? da sie je wykonać niepoprawnie ??

Da się.
    Poprawnie - znaczy pewne połączenie oplotu z wtyczką i brak styku/ małej odległości między oplotem a żyłą kabla koncentrycznego.

Cytat:

i jak wygląda taka stożkowa efka - może jakiś link...

Nie mam linku.
    Ostatecznie mogę wykonać zdjęcie takiego wtyku i zamieścić tutaj.

Dodano po 1 [minuty]:

leszekraczka napisał:
    A problem? Może tto wina dostawcy?

Twórca postu mieszał sam w instalacji - jest bardzo prawdopodobne że z tego powodu ma problemy.
  • Poziom 11  
    mbo dzięki za wszystkie informacje

co do efek to skontroluję te moje połączenia czy faktycznie nie ma tam jakiegoś feleru - może zwiększy to siłę sygnału.

odkryłem ciekawostkę, która chyba potwierdza Twoją hipotezę odnośnie uziemienia - połaczenie z modemem przez usb traci się w momencie kiedy wyłączam lampkę biurkową ! jest podłączona w innym gniazdku niż komputer ale to ten sam obwód...

no nic - w środę będzie nowy komp to się okaże co i jak
  • Poziom 21  
    niwe: poproś panów od kablówki żeby wymienili Ci modem, tu sterowniki w kompie i gniazda PCI nie mają nic wspólnego, lecz "wieszalstwo" modemu.
  • Specjalista elektryk
    Witam

Jaki masz model zwrotnicy - możesz spisać z niej symbol?
    Nie szukaj efek zaciskowych, ponieważ potrzebujesz do nich specjalną zaciskarkę, owszem na zwykłych poprawnie zarobionych powinno być wszystko dobrze, jednak jeżeli robiłby to monter jego obowiązkiem jest założenie efek zaciskowych, w skali całej sieci ma to duże znaczenie. Jeżeli będziesz kiedyś reklamował internet u dostawcy, możesz mieć problem, mogą stwierdzić, że to z Twojej winy i obciążyć kosztami - zależy na kogo trafisz ;) Ciekawostka - na jednym ze szkoleń, pokazywano jak poprawnie zakładać efki - nie wolno używać noża! :)

Pozdrawiam
    MacGyver. napisał:
    niwe: poproś panów od kablówki żeby wymienili Ci modem, tu sterowniki w kompie i gniazda PCI nie mają nic wspólnego, lecz "wieszalstwo" modemu.

Ciekawe na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski.
    Akurat te modemy przy poprawnie wykonanej sieci działają bezproblemowo przez długi czas.
  • Poziom 11  
    Rozgałęźniki, które mam tutaj zamontowane to RA-2F - na jednym wyjściu mam podpięty TV a na drugim przewód do drugiego pomieszczenia, a w tym drugim pomieszczeniu mam GMF-240 - na wyjściu D mam modem a na wyjściu RTV będzie karta TV.

Cytat:
    Nie szukaj efek zaciskowych, ponieważ potrzebujesz do nich specjalną zaciskarkę

Nie mam zamiaru ich szukać skoro poprawne zarobienie zwykłych powinno dać ten sam efekt.

Cytat:
    na jednym ze szkoleń, pokazywano jak poprawnie zakładać efki - nie wolno używać noża

mam to szczęście pracować w firmie współpracującej z firmą Haupa, która ma w swojej ofercie specjalne noże do zdejmowania izolacji z różnych przewodów, do koncentryka też jest taki bajer więc chyba w końcu go sobie kupię - jak znam życie, jeszcze nie raz mi się przyda
    :arrow: http://sklep.zenex.pl/karta_towaru.php?towar=HA200069
    dodam tylko, że to nie jest strona mojej firmy :D
  • Poziom 11  
    witam ponownie

zmieniłem komputer na nowy z kartą sieciową i po podłączeniu się przez nią do modemu nie powtarza się tak czesto sytuacja ze zrywaniem połączenia chociaż parę razy mnie wywaliło.

Ciekawe jest to, że wtedy lampki na modemie były ok ale wysyłanie pinga do niego pozostawało bez echa - jakby zerwane było połączenie między komputerem a modemem a nie między modemem a siecią. Jaki może być powód ?? Może coś jest nie tak w ustawieniach połączenia lokalnego ?? Odebrałem komputer już skonfigurowany i nie wiem czy wszystko jest tak jak powinno być...

kasprzyk pytałeś o model zwrotnicy - podałem typ rozgałęźników bo to chyba to samo i co w związku z tym ?? jakieś wnioski byłyby mile widziane...
  • Specjalista elektryk
    Witam

Kolega "mbo" zasugerował winę uziemienia - dlatego zapytałem o zwrotnicę, ponieważ niektóre firmy np tratec (które zakładamy) są z separatorem, Twoja jednak nie, czyli dalej ta możliwość jest aktualna.

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem, byłoby przeniesienie zwrotnicy w pierwotne miejsce i testowanie, czy ten problem ponownie wystąpi.
    Po drugie nie pisałeś, czy już uruchomiłeś kartę TV, jaki masz obraz ?(według odczytu poziomów sygnału obraz może być słaby (zaśnieżony).)

Pzdr