logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Internet z kablówki - przerywane połączenie z modemem Motoroli, co robić?

niwe 04 Sie 2006 23:00 6488 39
Najlepsze odpowiedzi

Dlaczego po kilku minutach przeglądania strony przestają się otwierać na kablowym modemie Motoroli i co z tym zrobić?

Najbardziej prawdopodobna przyczyna to zbyt duże tłumienie na zwrotnicy/rozdzielaczu w instalacji kablowej, a nie sam komputer; po wyjęciu GMF-240 poziom sygnału poprawił się z -15 dBmV do -4 dBmV, a upstream z 50 do 39 dBmV, więc ten element zabierał ok. 10,5 dB [#3455691][#3455781] Trzeba sprawdzić i w razie potrzeby wymienić zwrotnicę na odpowiednią do tego miejsca, np. GMF-353, oraz upewnić się, że złącza F są dobrze zarobione [#3455781][#3414773] Warto też podłączyć modem przez LAN zamiast USB, bo to sugerowano jako pewniejsze rozwiązanie [#3414773] Jeśli problem zostanie, najlepiej zgłosić go do kablówki, żeby sprawdzili poziom sygnału na odgałęzieniu i ewentualnie wymienili separator albo podnieśli poziom w skrzynce [#3436379]
REKLAMA
  • #1 2881644
    niwe
    Poziom 15  
    Posty: 214
    Pomógł: 12
    Ocena: 37
    Postanowiłem założyć internet z kablówki, jako, że zrezygnowałem z usług tp. Kupiłem karte sieciową, panowie przynieśli modem motoroli (wygląd jak deska surfingowa).
    Problem jest taki: włączam komputer, włączam przeglądarke i jest dobrze... przejrzę kilka stron i po jakimś czasie strony przestają się otwierać. Wyłącze połączenie sieciowe, potem włącze, albo wyłącze/włącze modem, albo pobawie się ustawieniami internetowymi i połączeń sieciowych i znowu mogę trochę "posurfować" w internecie.
    Przekładałem w inne gniazdo kartę sieciową, używałem innej przeglądarki, próbowałem robić nowe połączenia sieciowe, przeinstalowałem xp i gó...o!
    Co to może być????????????



    Jednak NEOSTRADA to jest to. Dwa lata i żadnych (!) problemów.
  • REKLAMA
  • #3 2882749
    niwe
    Poziom 15  
    Posty: 214
    Pomógł: 12
    Ocena: 37
    Witam. Ja mam SB5101E, a TV... nie wiem o co Ci chodzi. Dostawca to TELKAB Pruszków.
    Przed chwilą nie mogłem otworzyć żadnej stony wyłączyłem/włączyłem połączenie sieciowe i chodzi.
  • #5 2883316
    niwe
    Poziom 15  
    Posty: 214
    Pomógł: 12
    Ocena: 37
    Taki mam zamiar, ale chciałbym się upewnić, że to nie u mnie, albo, że to u nich... Sprawy komputerowe mnie za bardzo nie interesują, a jak przyjdzie cwaniak z kablówki to mi może kit wciskać. Dziwi mnie tylko to, że raz chodzi i jesty dobrze, a raz nic się nie otwiera...


    Jest sens wymiany karty sieciowej?
  • Pomocny post
    #6 2885737
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Posty: 5595
    Pomógł: 354
    Ocena: 670
    Witam


    Jak zachowują się diody na modemie w chwili braku internetu?
    szczególnie Online
    Po formacie i nowym XP zainstalowałeś wszystkie uaktualnienia na system?
    Masz podkręcaną płytę główną?

    Wejdź na modem 192.168.100.1 zobacz parametry Upstream. Kiedy wywali się net - spróbuj wtedy także wejść i zobacz co z tym parametrem.
    w czasie braku sprawdź czy są pingi do kilku stron

    Jeżeli modem się nie "wywala" (gubi połączenie z CMTS-em) to 100% problemu jaki opisujesz to wirusy, błedy systemu spowodowane brakiem uaktulnień na system (podstawa to SP2 - ale zakładam, że to masz).
    I jeszcze jedno - po formacie lub teraz rozłącz połaczenie sieciowe i spróbuj poprzez USB - uważaj, ponieważ możesz mieć kłopoty z ponowną konfiguracją na kartę.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #7 2887465
    dj_pielgrzym
    Poziom 24  
    Posty: 780
    Pomógł: 21
    Ocena: 8
    ze co neostrada jest ? OK ?

    Chcialem Ci coś odpisać ale po takim stwierdzeniu...
    przemilcze...

    Powiem tylko jedno zrób wszystko jak pisze "kasprzyk" dodatkowo zapusć antyvira, i w wierszu polecen wwal komende netstat

    jesli ilość połączen bedzie duza masz wira...
  • #8 2900285
    niwe
    Poziom 15  
    Posty: 214
    Pomógł: 12
    Ocena: 37
    Dzięki za rady...
    -podczas gdy nie otwieraja się strony, diody na modemie świecą tak jak podczas prawidłowego działania
    -system starałem się instalować z wszystkimi uaktualnieniami, a wirusów nie mam raczej, bo sprawdzałem
    - ALE zauwazyłem jedną prawidłowość - po kilkunastu minutach, od wystąpienia tej dziwnej usterki, włączam internet i zaczyna znowu normalnie działać, nie ma więc wpływu na to, że włączam/wyłączam połączenie sieciowe, czy inne grzebanie w ustawieniach.

    Parametry Upstream sprawdzę wolną chwilą, ale może póki co to Wam coś powie.

    dj_pielgrzym napisał:
    ze co neostrada jest ? OK ?

    Chcialem Ci coś odpisać ale po takim stwierdzeniu...
    przemilcze...


    ...wiesz... nie wmawiaj mi, że jest zła, jak przez prwie dwa lata nie miałem problemów...

    Pozdrawiam.
  • #9 2902424
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Posty: 5595
    Pomógł: 354
    Ocena: 670
    Witam

    Jeszcze jedno, kiedy wszystko działa sprawdź: Start/Uruchom/ wpisz: "cmd' następnie w wierszu poleceń: "netstat -a" - zobacz jakie są uruchomione połączenia, kiedy internet przestanie działać - zrób to samo, zobacz czy doszły połączenia ze stanem - USTANOWIONO

    Pzdr
  • #10 2911894
    niwe
    Poziom 15  
    Posty: 214
    Pomógł: 12
    Ocena: 37
    kasprzyk napisał:
    Witam

    Jeszcze jedno, kiedy wszystko działa sprawdź: Start/Uruchom/ wpisz: "cmd' następnie w wierszu poleceń: "netstat -a" - zobacz jakie są uruchomione połączenia, kiedy internet przestanie działać - zrób to samo, zobacz czy doszły połączenia ze stanem - USTANOWIONO

    Pzdr

    Witam. Powiedz jakie wnioski z tego mam wyciągnąć. Mam porównać połączenia które są podczas prawidłowego i nieprawidłowego działania?

    Jeszcze jedna ciekawostka. Włączyłem jakieś radio internetowe i mimi, że strony się nie otwierały - radio grało.

    Po wejściu na 192.168.100.1 mam takie parametry:

    Frequency 402000000 Hz
    Signal To Noise Ratio 37.4 dB
    Power Level -4.0 dBmV
    The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading

    Upstream Value
    Channel ID 4
    Frequency 43500000 Hz
    Power 45.3 dBmV



    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #11 2911999
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Posty: 5595
    Pomógł: 354
    Ocena: 670
    niwe napisał:

    Witam. Powiedz jakie wnioski z tego mam wyciągnąć. Mam porównać połączenia które są podczas prawidłowego i nieprawidłowego działania?

    Jeszcze jedna ciekawostka. Włączyłem jakieś radio internetowe i mimi, że strony się nie otwierały - radio grało.



    Witam

    Tak - sprawdzisz, czy jakiś obcy program nie ustanowił połączenia i zablokował netu.

    Jeżeli, radio działa a strony się nie otwierają - może to świadczyć właśnie o błędzie IE lub Twojego systemu, zaisntaluj inną przeglądarkę - zobacz czy na niej będzie ok.

    Parametry sygnału są ok!
  • #12 2916631
    niwe
    Poziom 15  
    Posty: 214
    Pomógł: 12
    Ocena: 37
    Witam. Jak występuje prtoblem z internetem to po wpisaniu formułki w start/uruchom... wyświetla sie jakieś połączenie jako ustanowiono. Niestety za każdym razem jest to inny adres. Jak sprawdzić co to jest, ewentualnie jak to wyeliminować?

    Poza tym zauważyłem, podczas gdy jest problem z przeglądaniem stron, emule działa bez problemu i bez problemu wyszukuje np. muzykę...

    Podczas gdy jest usterka sprawdzam parametry modemu i są ok.

    Przeskanowałem komputer skanerem online i wykrył co prawda jakieś śmieci, ale z mojego punktu widzenia nieistotne.

    Po kilkunastu minutach znowu bez problemu można przeglądać strony.

    Jest sens instalowaniea kolejnej przeglądarki?

    Pozdrawiam.
  • #13 2916831
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Posty: 5595
    Pomógł: 354
    Ocena: 670
    niwe napisał:

    Jest sens instalowaniea kolejnej przeglądarki?

    Pozdrawiam.


    Zainstaluj. Jak widzisz nie tracisz jednak połączenia z netem.
    Musisz mieć jakiś błąd wewnętrzny przeglądarki - mimo wszystko gdyby to był mój sprzęt - wszystko od nowa - format, zapora ogniowa, najnowsze uaktulanienia i musi śmigać.

    Pzdr
  • #14 3414330
    rafau8
    Poziom 12  
    Posty: 32
    podpinam sie pod stary temat - mam podobny problem jak niwe a dokładniej opiszę poniżej:

    Do tej pory miałem koncentryka na którym leci tv+net wpiętego do rozgałęziacza RTV/D z którego jeden przewód wpięty był do tv a drugi do accespointa d-link dwl-900ap+. Komputer stoi w innym pomieszczeniu a w nim (w komputerze) karta wifi PLANET WL-8314. Wszystko działało bez zarzutu.

    W tej chwili rozgałęziacz RTV/D zastąpiłem rozgałęziaczem z dwoma identycznymi wyjściami RTV. Z jednego puściłem przewód prosto do TV a z drugiego przewód do pomieszczenia z kompem. Tam założyłem tamten rozgałęziacz RTV/D. Z gniazda D puściłem 20cm przewód do modemu Motorola, z którego kolejny kabelek do złącza USB. Gniazdo RTV rozgałęziacza planuję połączyć z kartą TV - ale jeszcze jej nie mam.

    No i tutaj pojawił sie problem - co jakiś czas (kilkanaście minut/pół godziny) pojawia się brak połaczenia z interetem. Lampki na modemie ok. Wszystkie objawy jak u kolegi niwe. Za jakiś czas wszystko wraca do normy.
    Parametry sieci odczytane z 192.168.100.1 to:
    Frequency 794000000 Hz Locked
    Signal to Noise Ratio 28 dB
    Power Level -19 dBmV The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading
    Upstream Value
    Channel ID 3
    Frequency 35000000 Hz Ranged
    Power Level 52 dBmV


    może tu leży problem ?? nie znam się na tych cyferkach...
  • #15 3414656
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Power Level -19 dBmV - tutaj najprawdopodobniej jest problem - masz za niski sygnał dosyłowy.
    Powinien się mieścić w przedziale -15-15 dBmV.

    Powodem tak niskiej jego wartości może być wstawiony rozgałęźnik lub niepoprawne zarobienie złącz typu F.
  • #16 3414732
    rafau8
    Poziom 12  
    Posty: 32
    właśnie stwierdziłem, że wyjęcie i wetknięcie spowrotem przewodu do gniazda USB (przewodu łączącego je z modemem) powoduje powrót do normalnego działania - bez konieczności resetowania modemu.

    a poza tym sygnał jest chyba wystarczający, skoro jak wszystko działa zanim się zawiesi to ping np. do onetu oscyluje w okolicach 20-30ms a strony otwierają się bardzo szybko

    może to wina jakiegoś sterownika do USB ?? gdzie szukać takiego sterownika ??
  • REKLAMA
  • #17 3414773
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Posty: 5595
    Pomógł: 354
    Ocena: 670
    Witam

    Kolega "mbo" dobrze podpowiada. Włącz pingi na dłuższy czas z większą paczką - zobacz jaki będzie efekt.
    Sygnał jest niski - może to być powodem, wzrastają szumy w stosunku do sygnału użytkowego, zakłócenia nie muszą występować cały czas. Modem pracuje na granicy korekcji błędu - aż się zawiesi.
    Połacz modem przez LAN.
    Druga sprawa - każda efka powinna być stożkowa, zaciśnięta specjalną zaciskarką, nieprawidłowe połączenie może być przyczyną problemów.

    Pzdr
  • #18 3414785
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    To raczej wina samego połączenia i braku zerowania/uziemienia komputera.

    W takiej sytuacji uziemia sie on przez przewód USB - modem - siec TV , która w każdym bloku jest/powinna być uziemiona.

    Najprościej będzie zmienić połączenie między modemem a PC - odłączyć USB i podłączyć modem do komputera przez kartę sieciową.
  • #19 3414859
    rafau8
    Poziom 12  
    Posty: 32
    no to mam problem, bo w tym komputerze nie mam zwykłej karty sieciowej tylko wifi :D

    Za jakiś tydzień będę mieć nowy komputer z kartą to się okaże. No ale to tydzień więc trochę czasu. Mam nadzieję że to wina właśnie uziemienia a nie słabego sygnału.

    Co do efek to na trasie "przewód upc - modem" mam dwa rozdzielacze więc 5 efek z czego dwie zaciśnięte zasikarką przez "speców" z upc a trzy zwykłe z gwintem nakręcone przeze mnie na przewód. Co znaczy, że efka powinna być stożkowa ??
  • #20 3414908
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    To jeden z modeli złącz typu F.
    Faktycznie są one najlepsze.

    Jednak poprawnie wykonane połączenie z zastosowaniem nakręcanej F'ki będzie miało bardzo podobne parametry.
  • #21 3415008
    rafau8
    Poziom 12  
    Posty: 32
    a co znaczy poprawnie wykonane połączenie ?? da sie je wykonać niepoprawnie ??

    i jak wygląda taka stożkowa efka - może jakiś link...
  • #22 3415199
    leszekraczka
    Poziom 23  
    Posty: 780
    Pomógł: 4
    Ocena: 26
    Neo jest ok. Korzystam i jest gucio. 640K . A problem? Może tto wina dostawcy?
  • #23 3415215
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    rafau8 napisał:
    a co znaczy poprawnie wykonane połączenie ?? da sie je wykonać niepoprawnie ??


    Da się.
    Poprawnie - znaczy pewne połączenie oplotu z wtyczką i brak styku/ małej odległości między oplotem a żyłą kabla koncentrycznego.

    Cytat:

    i jak wygląda taka stożkowa efka - może jakiś link...


    Nie mam linku.
    Ostatecznie mogę wykonać zdjęcie takiego wtyku i zamieścić tutaj.

    Dodano po 1 [minuty]:

    leszekraczka napisał:
    A problem? Może tto wina dostawcy?


    Twórca postu mieszał sam w instalacji - jest bardzo prawdopodobne że z tego powodu ma problemy.
  • #24 3415455
    rafau8
    Poziom 12  
    Posty: 32
    mbo dzięki za wszystkie informacje

    co do efek to skontroluję te moje połączenia czy faktycznie nie ma tam jakiegoś feleru - może zwiększy to siłę sygnału.

    odkryłem ciekawostkę, która chyba potwierdza Twoją hipotezę odnośnie uziemienia - połaczenie z modemem przez usb traci się w momencie kiedy wyłączam lampkę biurkową ! jest podłączona w innym gniazdku niż komputer ale to ten sam obwód...

    no nic - w środę będzie nowy komp to się okaże co i jak
  • #25 3415616
    MacGyver.
    Poziom 21  
    Posty: 525
    Pomógł: 23
    Ocena: 29
    niwe: poproś panów od kablówki żeby wymienili Ci modem, tu sterowniki w kompie i gniazda PCI nie mają nic wspólnego, lecz "wieszalstwo" modemu.
  • #26 3416121
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Posty: 5595
    Pomógł: 354
    Ocena: 670
    Witam

    Jaki masz model zwrotnicy - możesz spisać z niej symbol?
    Nie szukaj efek zaciskowych, ponieważ potrzebujesz do nich specjalną zaciskarkę, owszem na zwykłych poprawnie zarobionych powinno być wszystko dobrze, jednak jeżeli robiłby to monter jego obowiązkiem jest założenie efek zaciskowych, w skali całej sieci ma to duże znaczenie. Jeżeli będziesz kiedyś reklamował internet u dostawcy, możesz mieć problem, mogą stwierdzić, że to z Twojej winy i obciążyć kosztami - zależy na kogo trafisz ;) Ciekawostka - na jednym ze szkoleń, pokazywano jak poprawnie zakładać efki - nie wolno używać noża! :)

    Pozdrawiam
  • #27 3416202
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    MacGyver. napisał:
    niwe: poproś panów od kablówki żeby wymienili Ci modem, tu sterowniki w kompie i gniazda PCI nie mają nic wspólnego, lecz "wieszalstwo" modemu.


    Ciekawe na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski.
    Akurat te modemy przy poprawnie wykonanej sieci działają bezproblemowo przez długi czas.
  • #28 3416387
    rafau8
    Poziom 12  
    Posty: 32
    Rozgałęźniki, które mam tutaj zamontowane to RA-2F - na jednym wyjściu mam podpięty TV a na drugim przewód do drugiego pomieszczenia, a w tym drugim pomieszczeniu mam GMF-240 - na wyjściu D mam modem a na wyjściu RTV będzie karta TV.

    Cytat:
    Nie szukaj efek zaciskowych, ponieważ potrzebujesz do nich specjalną zaciskarkę

    Nie mam zamiaru ich szukać skoro poprawne zarobienie zwykłych powinno dać ten sam efekt.

    Cytat:
    na jednym ze szkoleń, pokazywano jak poprawnie zakładać efki - nie wolno używać noża

    mam to szczęście pracować w firmie współpracującej z firmą Haupa, która ma w swojej ofercie specjalne noże do zdejmowania izolacji z różnych przewodów, do koncentryka też jest taki bajer więc chyba w końcu go sobie kupię - jak znam życie, jeszcze nie raz mi się przyda
    :arrow: http://sklep.zenex.pl/karta_towaru.php?towar=HA200069
    dodam tylko, że to nie jest strona mojej firmy :D
  • #29 3435653
    rafau8
    Poziom 12  
    Posty: 32
    witam ponownie

    zmieniłem komputer na nowy z kartą sieciową i po podłączeniu się przez nią do modemu nie powtarza się tak czesto sytuacja ze zrywaniem połączenia chociaż parę razy mnie wywaliło.

    Ciekawe jest to, że wtedy lampki na modemie były ok ale wysyłanie pinga do niego pozostawało bez echa - jakby zerwane było połączenie między komputerem a modemem a nie między modemem a siecią. Jaki może być powód ?? Może coś jest nie tak w ustawieniach połączenia lokalnego ?? Odebrałem komputer już skonfigurowany i nie wiem czy wszystko jest tak jak powinno być...


    kasprzyk pytałeś o model zwrotnicy - podałem typ rozgałęźników bo to chyba to samo i co w związku z tym ?? jakieś wnioski byłyby mile widziane...
  • #30 3436262
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Posty: 5595
    Pomógł: 354
    Ocena: 670
    Witam

    Kolega "mbo" zasugerował winę uziemienia - dlatego zapytałem o zwrotnicę, ponieważ niektóre firmy np tratec (które zakładamy) są z separatorem, Twoja jednak nie, czyli dalej ta możliwość jest aktualna.

    Jedynym rozsądnym rozwiązaniem, byłoby przeniesienie zwrotnicy w pierwotne miejsce i testowanie, czy ten problem ponownie wystąpi.
    Po drugie nie pisałeś, czy już uruchomiłeś kartę TV, jaki masz obraz ?(według odczytu poziomów sygnału obraz może być słaby (zaśnieżony).)

    Pzdr

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z przerywanym połączeniem internetowym przy korzystaniu z modemu kablowego Motoroli, przypominającego deskę surfingową. Połączenie działa poprawnie przez kilka minut, następnie strony przestają się ładować, mimo że diody modemu świecą normalnie. Próby resetowania połączenia sieciowego, zmiany gniazd karty sieciowej, reinstalacji systemu Windows XP oraz użycia różnych przeglądarek nie przyniosły trwałego efektu. Wskazano, że problem może leżeć po stronie dostawcy kablówki lub w konfiguracji sprzętowej i instalacji sieciowej. Zalecano sprawdzenie parametrów modemu pod adresem 192.168.100.1, zwłaszcza poziomu sygnału upstream i downstream, a także monitorowanie połączeń sieciowych komendą netstat. W dyskusji pojawiły się sugestie dotyczące możliwych przyczyn: niewłaściwe uziemienie komputera, słaby sygnał spowodowany rozgałęźnikami i niepoprawnie wykonanymi złączami typu F, a także potencjalne błędy w oprogramowaniu lub konfiguracji systemu. Wskazano, że połączenie modemu przez USB może powodować problemy i zasugerowano podłączenie go przez kartę sieciową LAN. Wymiana zwrotnicy GMF-240 na model o mniejszym tłumieniu (np. GMF-353) poprawiła parametry sygnału. Po zmianie komputera i podłączeniu modemu przez kartę sieciową problem zrywanych połączeń występował rzadziej, jednak nadal się pojawiał, a ponowne połączenie wymagało restartu systemu. Diody modemu świeciły się jednak cały czas normalnie, co wskazuje na problem między modemem a komputerem, a nie między modemem a siecią. Wskazano również, że podczas problemów z przeglądaniem stron internetowych inne aplikacje sieciowe (np. eMule, radio internetowe) działały poprawnie, co sugeruje problem z przeglądarką lub protokołem HTTP. Wskazano na konieczność dokładnej diagnostyki, w tym testów ping, analizy połączeń sieciowych, sprawdzenia uziemienia, poprawności instalacji złącz i ewentualnej wymiany modemu przez dostawcę.
REKLAMA